Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto ogrzewać dom gazem płynnym?

Dlaczego warto ogrzewać dom gazem płynnym?

W obecnym czasie ceny za ogrzewanie drastycznie rosną. Każdy zastanawia się, jaki rodzaj ogrzewania w domu będzie najwygodniejszy, ale przede wszystkim najbardziej opłacalny. Coraz więcej mieszkańców decyduje się na ogrzewanie domu gazem płynnym. Takie rozwiązanie jest ekonomiczne, funkcjonalne, ale również przyjazne środowisku. Dlaczego jeszcze warto rozważyć taki sposób ogrzewania? Gdzie zamontować zbiornik na gaz płynny?

Jakie są zalety ogrzewania gazem płynnym?

Nie bez przyczyny coraz więcej ludzi decyduje się na ogrzewanie domu gazem płynnym. Przede wszystkim ten sposób to ogromne udogodnienie. Nie trzeba regularnie doglądać pieca – wystarczy ustawić parametry grzewcze i cieszyć się optymalną temperaturą panująca w pomieszczeniach. Ponadto gaz płynny możesz również wykorzystać do podgrzewania wody. Jeśli troszczysz się o środowisko, ogrzewanie gazem płynnym będzie idealne. Podczas spalania żadne szkodliwe substancje nie przedostają się do atmosfery. Gaz spala się właściwie w całości, co wyklucza konieczność sprzątania popiołu, jak w przypadku ogrzewania węglem. Nie można pominąć także aspektu ekonomicznego. Gaz płynny jest bardziej wydajny niż paliwa stałe przede wszystkim ze względu na lepsze parametry grzewcze. Zbiornik gazu wystarczy nawet na kilkumiesięczne ogrzewanie domu. 

Jaki rodzaj zbiornika na gaz płynny wybrać?

Pierwsze, o czym trzeba pomyśleć, decydując się na montaż zbiornika na gaz płynny, to jego rozmiar. Do ogrzania domów, których powierzchnia nie przekracza 300 metrów kwadratowych, w zupełności wystarczają zbiorniki o pojemności 2700 litrów, a o ich napełnienie zwykle wystarczy zatroszczyć się raz w roku. Zbiorniki na gaz płynny mogą być zamontowane zarówno pod ziemią, jak i na jej powierzchni. Na pierwszy typ zbiornika decydują się głównie posiadacze niewielkich posesji, na których zbiornik zająłby dużą część ogrodu. Warto jednak mieć na uwadze, że montaż podziemnego zbiornika jest droższy i musi być odkopywany co 10 lat w celu sprawdzenia jego stanu. Z tych względów większym powodzeniem cieszą się jednak naziemne zbiorniki na gaz płynny. 

Gdzie można zamontować zbiornik na gaz płynny?

Aby zainstalować zbiornik na gaz płynny, konieczne będzie zwrócenie się o pomoc do wykwalifikowanych specjalistów. W Lesku takie usługi świadczy firma Dariusza Buczka Instalacje wodno-kanalizacyjne, CO, GAZ. Montaż naziemnych zbiorników jest bardziej restrykcyjny. Konieczne będzie zachowanie odległości 3 metrów od domów mieszkalnych czy magazynów, 1,5 metra od granicy działki, a także 5 metrów od rowów, wpustów i studzienek kanalizacyjnych. Wybór podziemnego zbiornika wymusza z kolei zachowanie 1 metra odstępu od budynków mieszkalnych i magazynowych. Pozostałe odległości mogą być mniejsze niż w przypadku montażu zbiornika naziemnego. Co ważne, zbiorniki na gaz płynny muszą być regularnie uzupełniane. Z tego względu ich umiejscowienie nie może przekraczać 35 metrów od drogi dojazdowej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz