Materiał Partnera

Dlaczego paintball jest dobrą rozrywką w każdym wieku?

Dlaczego paintball jest dobrą rozrywką w każdym wieku?
Paintball to rozrywka, która ma już tysiące zwolenników w Polsce, a liczba ta stale rośnie. Kto choć raz jej wypróbuje, zazwyczaj powraca i jest gotowy na kolejne rozgrywki. Uwielbiają ją zarówno dorośli, jak i dzieci. Za wzięciem udziału przemawia nie tylko dobrze spędzony czas, ale również niski koszt. Dlaczego warto choć raz wybrać się na strzelankę i na czym polega cała zabawa?

Ruch na świeżym powietrzu

Rozrywka na świeżym powietrzu to coś, czego dzisiejszym dzieciom i młodzieży brakuje. Trudno zainteresować młodych ludzi zabawami, podczas gdy świat Internetu oferuje im wiele ciekawych gier i portali społecznościowych, na których można spędzać długie godziny. Paintball jest zwykle przeznaczony dla dzieci powyżej 13 roku życia, jednak niektóre firmy np. HighHill Paintball oferują również eventy dla najmłodszych – w tym wypadku już od 7 roku życia! Zabawa – czy raczej gra – w paintball to nie tylko podnosząca adrenalinę rywalizacja. Można przeprowadzić ją na wiele różnych sposobów. 

Paintball jest grą dość energiczną, jednak nawet osoby o słabej aktywności fizycznej doskonale sobie radzą. Pozytywnie wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale również sprawność psychiczną, gdyż wymaga kreatywności i spostrzegawczości. Szczególnie wtedy, gdy walczące ze sobą grupy muszą użyć podstępu.

Ciekawe scenariusze gry

Popularne jest granie według scenariuszy, które jasno określają reguły gry. Często są one modyfikowane przez graczy, jednak należy wszystko ustalić na początku rozgrywki. W ten sposób nie dochodzi do nieporozumień i cała grupa świetnie się bawi.

Popularne scenariusze paintball:

  1. Counter Strike GO – grupa zostaje podzielona na dwa zespoły: terrorystów i antyterrorystów. Celem antyterrorystów jest przebicie bariery wroga i rozbrojenie atrapy bomby w określonym czasie.
  2. CS: GO Rescue the hostage – zasady gry są podobne, jednak jej celem jest uratowanie zakładnika.
  3. Bitwa o Olimp – grupa zostaje podzielona na dwie drużyny: bogów i ludzi. Na szczycie góry zostaje umieszczony przedmiot nazywany piorunem Zeusa. Celem ludzi jest zdobycie artefaktu, natomiast bogów – obrona go do momentu upływu czasu.
  4. Armagedon – można grać drużynowo lub każdy sam. Celem jest wyeliminowanie drużyny przeciwnej (w przypadku gry zespołowej) lub wszystkich pozostałych graczy (przy grze w pojedynkę).

Postępowanie po zestrzeleniu może przebiegać dwojako. Najtrudniejszą opcją jest zejście z pola rozgrywki. Nieco łatwiejsze rozwiązanie to powrót do punktu odrodzenia i powrót do rozgrywki po upływie określonego czasu. Istnieje jeszcze alternatywna, trzecia wersja, kiedy gracz po zestrzeleniu przechodzi do drużyny przeciwnej.  

Opracowanie:
Wysoka Wielka 5
tel. 511 868 200
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz