Materiał Partnera

Dlaczego odgrzybianie klimatyzacji samochodowej jest tak ważne?

Dlaczego odgrzybianie klimatyzacji samochodowej jest tak ważne?

Dzisiaj klimatyzacja samochodowa jest w wyposażeniu większości aut. Przynosi ukojenie w gorące letnie dni i ciężko już sobie wyobrazić jazdę samochodem bez niej. Trzeba jednak pamiętać, że aby zachować klimatyzację w dobrym stanie, należy odpowiednio często ją serwisować. Równie ważne jest odgrzybianie klimatyzacji, a jej zaniechanie może doprowadzić do problemów zdrowotnych.

Jak działa klimatyzacja samochodowa?

Chcąc zapewnić optymalną temperaturę w aucie, niezbędny jest czynnik chłodzący. Krąży on w układzie i na przemian jest sprężany i rozprężany. To sprawia, że następuje zmiana jego stanu skupienia i co za tym idzie, również temperatury. Schładzanie czynnika następuje w parowniku, a następnie powietrze jest przez nawiew dostarczane do kabiny. I właśnie parownik, poprzez fakt, że pracuje w warunkach wysokiego zawilgocenia, narażony jest na rozwój bakterii i grzybów.

Jeśli w parowniku zaczną rozwijać się bakterie i inne szkodliwe drobnoustroje, nawiew będzie wtłaczać do kabiny zanieczyszczone powietrze. Może to powodować złe samopoczucie pasażerów, wywoływać choroby i reakcje alergiczne. Ponadto zanieczyszczony parownik obniża komfort podróży, ponieważ powietrze wtłaczane do auta nieprzyjemnie pachnie. 

Co zrobić, by klimatyzacja samochodowa działała bez zarzutu?

Najlepiej zadbać, aby klimatyzacja była serwisowana przynajmniej raz do roku w serwisie samochodowym. Podstawowe zabiegi obejmować będą oczywiście sprawdzenie szczelności układu oraz, w zależności od wykrytych nieprawidłowości, opróżnienie zbiornika lub oczyszczenie czynnika chłodzącego z wody. Kolejną ważną kwestią jest odgrzybianie klimatyzacji, które wykonuje się za pomocą ozonu. 

Odgrzybianie klimatyzacji ozonem 

Na początku warto zaznaczyć, że aby zabieg ozonowania został wykonany prawidłowo, należy udać się do serwisu, który się w tym specjalizuje. Jak przekonują przedstawiciele Auto Serwisu Han - Gum, przemysłowy ozonator, którym dysponują, daje o wiele lepsze efekty niż Ozon Maker.Zabieg odgrzybiania ozonem pozwala w efektywny sposób odświeżyć klimatyzację i pozbyć się zanieczyszczeń z układu. Polega na rozpyleniu gazu we wnętrzu samochodu, dzięki czemu ozon wchodzi w reakcję z drobnoustrojami i neutralizuje je. Ozonowanie przede wszystkim niszczy bakterie, pleśń, usuwa nieprzyjemne zapachy - w tym dymu papierosowego - oraz odkaża wnętrze samochodu. Co ważne, dobrze wykonany zabieg ozonowania klimatyzacji nie pozostawia śladów na tapicerce w aucie. Działa na zupełnie innej zasadzie niż popularne spraye i przede wszystkim jest od nich o wiele skuteczniejszy. 

Opracowanie:
Bytom, Frycza-Modrzewskiego 12A
tel. 781 373 488
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz