Materiał Partnera

Dermatologia i stomatologia dla zwierząt

Dermatologia i stomatologia dla zwierząt

W momencie, gdy zwierzę zachoruje, potrzebna jest pomoc specjalisty. Kogoś, kto dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, będzie mógł zaproponować fachową pomoc. Choroby u zwierząt mają oczywiście różne przyczyny, choć w ostatecznym rozrachunku podobne są do tych ludzkich. Są to schorzenia układu krążenia, oczu, skóry, czy zębów. Na jaki zakres usług mogą liczyć klienci profesjonalnych klinik weterynaryjnych?

Leczenie chorób skóry u zwierząt

Skóra to największy narząd każdego zwierzęcia. Jej zmiany chorobowe mogą doprowadzić do zmiany zachowania psa, czy kota. W momencie, gdy skóropanował przewlekły świąd zwierzę poprzez narastającą frustrację, może stać się w skrajnych wypadkach nawet agresywne. Do najczęściej występujących chorób skóry u zwierząt zalicza się przede wszystkim bakteryjne zapalenie skóry, grzybicze zapalenie skóry, pasożyty skóry oraz świerzbowiec drażniący. W takich wypadkach ważna jest szybka reakcja właściciela. Powinien on jak najszybciej udać się do przychodni weterynaryjnej, w której zwierzę przejdzie kompleksowe badania. Wśród wielu poradni szczególnie wyróżnia się Przychodnia Weterynaryjna Tadeusz Sylwestrowicz. Jako jedna z nielicznych w Polsce przeprowadza u zwierząt pełne badanie cytologiczne. Tak profesjonalne podejście wyklucza przede wszystkim leczenie chorób skóry „na wyczucie”, przez co cały proces jest o wiele skuteczniejszy i trwa znacznie krócej. Pierwsze objawy chorób skóry u zwierząt są łatwe do samodzielnego dostrzeżenia. Chodzi tu m.in. o zmatowienie pokrywy włosowej, nadmierne wypadanie sierści, suchy łupież, przetłuszczanie się skory oraz zaczerwienienie i ranki, powstające zarówno samoczynnie, jak i na skutek drapania. W żadnym wypadku nie powinno się stosować domowych metod leczenia, ponieważ może to zaszkodzić zwierzęciu.Leczenie zębów u zwierząt

Zwierzęta podobnie jak ich właściciele również miewają problemy z uzębieniem. Zęby zwierząt, pomimo że ewolucyjnie są o wiele mocniejsze od ludzkich, są również o wiele bardziej narażone na uszkodzenia. Niestety niewielu właścicieli pamięta o tym, żeby przeprowadzać u swoich podopiecznych regularne badania profilaktyczne. Podobnie jak u ludzi, leczenie zębów u zwierząt to ostateczność. O wiele ważniejsza jest profilaktyka. 

Do podstawowych objawów, które informują o tym, iż w pyszczku zwierzęcia dzieje się coś niedobrego są przede wszystkim nieświeży oddech, osad na zębach, nadmierny ślinotok lub notorycznie powtarzające się i ewidentne problemy z gryzieniem. Profesjonalne kliniki weterynaryjne również w tym zakresie zapewniają kompleksowe leczenie. W gabinetach lekarskich zwierzęta mogą liczyć na leczenie chorób przyzębia i dziąseł metodą laseroterapii, usunięcie zębów mlecznych w znieczuleniu, czy zaawansowane zabiegi chirurgii szczękowej, które najczęściej wykonywane są po przebytych urazach. 

Opracowanie:
Malbork, al. Armii Krajowej 107 a
tel. 601 830 163
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz