Artykuł sponsorowany

Czym jest medycyna naturalna?

Czym jest medycyna naturalna?

Medycyna naturalna korzysta z wiedzy i intuicji wielu pokoleń. Opiera się na współdziałaniu wielu holistycznych metod uśmierzania bólu i regenerowania organizmu.  Taka medycyna, nazywana również niekonwencjonalną, zyskuje na uznaniu. Coraz więcej osób docenia jej moc i poszukuje specjalistów z tego zakresu. Co warto wiedzieć o tej dziedzinie i czy warto rozważyć udanie się na niekonwencjonalną terapię leczniczą?

Naturalna, czyli jaka?

Do medycyny naturalnej zalicza się szereg czynności mających na celu leczenie chorego
z użyciem składników czerpanych z przyrody oraz – bardzo często – metod manualnych. To wszystkie praktyki, których efektywności nie potwierdziły do tej pory badania naukowe.

Trzeba zaznaczyć, że czynności wchodzące w zakres medycyny naturalnej są akceptowalne i opierają się na podstawowej wiedzy medycznej oraz przyrodniczej.  Część działań ma swoje źródło w dawnych, niekiedy starożytnych tradycjach. Pozostałe czerpią z wiedzy opracowanej współcześnie.

To warto wiedzieć o medycynie naturalnej

Medycyna naturalna to nie tylko klasycznie rozumiane terapie. To także zdrowa dieta, kosmetyki organiczne czy ziołolecznictwo. 

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że specjaliści z zakresu medycyny naturalnej stawiają na holistyczny proces leczenia. Uwzględniają więc zarówno stan ducha, jak i ciała chorej osoby. Taka medycyna obejmuje cały obszar wiedzy o zdrowiu i chorobach człowieka oraz o metodach zapobiegania im. Terapie powinny być jednak przeprowadzone pod nadzorem doświadczonego lekarza, który dysponuje odpowiednimi uprawnieniami i wiedzą. Specjaliści czekają na pacjentów na przykład w Centrum Terapii Naturalnych Lalimed.

Kiedy skierować się ku medycynie naturalnej?

Do specjalistów z zakresu medycyny naturalnej zgłaszają się często pacjenci z takimi dolegliwościami, które występują dużo wcześniej niż wskazują na to przesłanki dostępne
w medycynie konwencjonalnej. Taka medycyna sprawdza się również w przypadku, gdy
z jakichś powodów ktoś stracił zaufanie do medycyny akademickiej i w związku z tym poszukuje alternatywnych rozwiązań.

Terapie z zakresu medycyny naturalnej

Medycyna naturalna wytworzyła własne metody leczenia. Poniżej przedstawiamy popularne terapie, które proponuje się w renomowanych ośrodkach.

  • Terapia przeciwpasożytnicza: może być pomocna w leczeniu chlamydii, drożdżycy-grzybicy oraz celiakii.
  • Biorezonans: jest to bezinwazyjna metoda zwalczania dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Stosowana w przypadku nawracających migren, reumatoidalnego zapalenia stawów itd.
  • Detoksykacja: zazwyczaj połączona także z drenażem limfatycznym. Wspomaga procesy pozbywania się z organizmu pasożytów, bakterii i grzybów.
  • Akupunktura i elektropunktura.

Co ciekawe, medycyna niekonwencjonalna w wielu przypadkach jest zbieżna z medycyną akademicką i fizjoterapią.  Można się spotkać z takimi metodami jak klimatoterapia, ciepłolecznictwo, hydroterapia, masaże czy gimnastyka.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz