Materiał Partnera

Czym jest labioplastyka? Najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej

Czym jest labioplastyka? Najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna to dział medycyny estetycznej mający na celu poprawienie wyglądu i kondycji kobiecych narządów płciowych. Zabiegi takie nie tylko zwalczają dyskomfort i ból związany z defektami okolic intymnych, ale również mają ogromny wpływ na samopoczucie, komfort psychiczny i poczucie własnej wartości Pań. Bez wątpienia poprawie ulega również ich życie intymne. Zobacz, jakie dolegliwości możesz w ten sposób wyleczyć.

Ginekologia estetyczna – do kogo skierowane są zabiegi?

Przyczyną powstawania deformacji okolic intymnych mogą być różne. Czasem są to  uwarunkowania genetyczne czasem porody naturalne, powodem problemów może być też  naturalny proces starzenia się tej okolicy ciała. Najczęstszymi wskazaniami do zabiegów ginekologii estetycznej są:

  • przerost warg sromowych,
  • zbyt małe wargi sromowe,
  • niewielki, mało wrażliwy punkt G,
  • zbyt luźna pochwa.

Zabiegi ginekologii estetycznej bywają mniej lub bardziej inwazyjne, zawsze warto jednak wybrać cieszącą się dobrą opinią klinikę, taka jak Klinika Chirurgii Plastycznej Bieńkowski w Bydgoszczy. Dzięki temu mamy gwarancję, że wszystkie  zabiegi  przeprowadzane są w sterylnych warunkach, z największą dokładnością i zapewnieniem Pacjentce bezpieczeństwa. Przygotowania do zabiegu obejmują badania krwi, morfologia krwi oraz pomiar parametrów krzepnięcia, w niektórych przypadkach EKG i RTG klatki piersiowej.

Labioplastyka – plastyka warg sromowych mniejszych

Problem przerośniętych warg sromowych dotyczy wielu kobiet. Sprawia on ból i dyskomfort podczas wielu czynności codziennych, takich jak chodzenie czy uprawiania aktywności fizycznej jak np. jazda na rowerze, na nartach czy jazda konna. Pojawiający się ból może uniemożliwiać noszenie dopasowanej bielizny czy obcisłych spodni, nie wspominając już o kostiumie kąpielowym. Bywa też powodem rezygnacji lub znacznego ograniczenia życia intymnego.

Skuteczną metodą wyeliminowania problemu przerośniętych warg sromowych mniejszych jest zabieg labioplastyki, czyli korekcji warg sromowych. Labioplastyka to zabieg z zakresu medycyny estetycznej warg sromowych mniejszych. Obejmuje zazwyczaj zmniejszenie i zmianę kształtu warg sromowych i pochwy. Zaliczana jest do zabiegów małoinwazyjnych i często decydują się na  niego Panie po porodzie. Dzięki plastyce okolic intymnych wargi uzyskają prawidłowe rozmiary, co pozwala na powrót do normalnego funkcjonowania.

Inne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej

Do innych, również częstych problemów intymnych kobiet należą choćby zbyt mały i mało wrażliwy punkt G oraz zbyt małe wargi sromowe większe. W celu zlikwidowania tych problemów stosuje się odpowiednie zabiegi ginekologii estetycznej.

Pierwszy z problemów ma negatywny wpływ na życie seksualne kobiet, ponieważ nie odczuwają one satysfakcji z odbytego stosunku. W konsekwencji może również źle wpływać na relację z partnerem, warto więc nie bagatelizować  tego problemu.

Na szczęście współczesna medycyna estetyczna przygotowała rozwiązanie, jakim jest powiększenie punktu G. Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu w znieczuleniu punktu G kwasem hialuronowym. Pomaga to Pacjentce zyskać lepsze doznania seksualne. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut, a po jego zakończeniu Pacjentka może już w ciągu kilku godzin wrócić do normalnej aktywności.

Zbyt małe wargi sromowe mogą być przyczyną otarć, podrażnień, a nawet zakażeń głębiej położonych narządów. Aby rozwiązać ten problem, stosuje się zabieg powiększania warg sromowych większych. Przy tego typu zabiegach zazwyczaj stosowane jest wypełnienie kwasem hialuronowych w celu zwiększenia objętości i modelowania warg sromowych większych.

Co po zabiegu?

W zależności od typu zabiegu rekonwalescencja może trwać od kilku godzin do 6 tygodni, a po zabiegu może wystąpić obrzęk lub opuchlizna tych okolic.

Aby proces rekonwalescencji przebieg poprawnie i w jak najkrótszym czasie, lekarze zalecają unikanie pozycji siedzącej, obcisłych ubrań (zwłaszcza bielizny) oraz ćwiczeń fizycznych przez ok. 2 tygodnie. Przy bardziej inwazyjnych zabiegach powinno się również unikać stosowania tamponów.

Do aktywności seksualnej można wrócić, w zależności od typu zabiegu, po kilku godzinach (powiększenie punktu G) lub 4–6 tygodniach od zabiegu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz