Materiał Partnera

Czym jest czyszczenie strumieniowo-ścierne i kiedy się je stosuje?

Czym jest czyszczenie strumieniowo-ścierne i kiedy się je stosuje?

Obróbka mechaniczna różnych powierzchni jest wykonywana w różnym celu – do modernizacji danej konstrukcji, oczyszczenia z osadów, czy też zabezpieczenia. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest czyszczenie strumieniowo-ścierne, które wykorzystuje ścierniwo takie jak piasek, czy korund. To od ich doboru zależy skuteczność całego procesu. Ważne jest również doświadczenie wykonawców – to dlatego firma Piomir zatrudnia najlepszą kadrę pracowników.

Czyszczenie strumieniowo-ścierne dla różnych branż  

Czyszczenie strumieniowo-ścierne z wykorzystaniem piasku o różnej granulacji (ścierniwo) zwane jest potocznie w branży piaskowaniem. Jest to dzisiaj najpowszechniejsza metoda obróbki mechanicznej powierzchni, którą wykorzystują firmy z różnych branż. Zapotrzebowanie na czyszczenie strumieniowo-ścierne zgłaszają przedsiębiorstwa produkcyjne, przemysłowe, budowlane, stoczniowe, kolejowe, energetyczne, czy motoryzacyjne. Korzystają one z usług wyspecjalizowanych podmiotów spełniających wszystkie systemy jakościowe. Jedną z takich firm wykonawczych jest przedsiębiorstwo Piomir PHU, które oprócz kompleksowego czyszczenia strumieniowo-ściernego, oferuje również wykonawstwo zabezpieczeń ognioodpornych, nakładanie powłok malarskich, szerokie usługi antykorozyjne, a także dystrybucję wysokich jakościowo farb przemysłowych od najlepszych producentów.

Proces dedykowany do obróbki różnych materiałów

Czyszczenie strumieniowo-ścierne jest uniwersalną metodą obróbki mechanicznej materiałów z wielu powodów. Jednym z nich jest skuteczność działania w przypadku surowej stali, kamienia, cegły, czy też drewna – mogą to być zarówno materiały stare, jak i nowe wymagające ponownej obróbki. Przy wyborze sposobu oczyszczania piaskowego danej powierzchni takie firmy jak Piomir PHU, określają jej typ. Ma to związek z wykorzystaniem odpowiedniego ścierniwa, a także skalibrowania idealnego poziomu ciśnienia wydobywanego z piaskarek ze sprężarkami powietrza – Piomir dysponuje nowoczesnym i bardzo wydajnym sprzętem. Warto również wiedzieć o tym, że jednostką miarową zarówno dla powierzchni pod malowanie, czy nakładanie powłok, jak i zakładanie izolacji jest jeden metr sześcienny – jest to jeden z wyznaczników ceny wykonania profesjonalnej usługi.

Działania kontrolne

Właściwy proces czyszczenia strumieniowo-ściernego jest zawsze poprzedzony działaniami kontrolnymi wykonawców. Pracownicy firmy Piomir PHU oceniają materiał, który ma zostać poddany obróbce pod kątem technicznym. Analiza dotyczy występowania – bądź poziomu występowania – zwietrzelin, złuszczeń, a także zanieczyszczeń organicznych, smarnych oraz olejowych. Sprawdzenie stanu technicznego danego materiału mającego przejść kompleksowy proces czyszczenia strumieniowo-ściernego polega również na określeniu wytrzymałości na tak zwane odrywanie. Przedsiębiorstwo Piomir PHU dokonuje tego w kilku miejscach, w zależności od wielkości danej konstrukcji. Wykorzystuje do tych działań przyrządy do oznakowania wytrzymałości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz