Artykuł sponsorowany

Czy zestawy kontenerowe mogą być użytkowane przez lata, czy tylko sezonowo?

Czy zestawy kontenerowe mogą być użytkowane przez lata, czy tylko sezonowo?

Kontenery coraz częściej wykorzystywane są do celów użytkowych jako zwykłe pomieszczenia biurowe, socjalne, magazyny, czy też punkty usług gastronomicznych. Ich zaletą jest możliwość łączenia ze sobą w zestawy o dowolnej wielkości, przez co w prosty sposób można stworzyć nową przestrzeń o dowolnej powierzchni użytkowej. Czy wszystkie kontenery da się ze sobą „pospinać” w bezpieczną na lata konstrukcję?

Obiekty kontenerowe a współczesne budownictwo


Dawniej budynki kontenerowe wykorzystywane były głównie na placach budów jako tzw. socjalki, czy też do celów np. magazynowych. Szukając pomieszczeń przenośnych do swoich celów, aby były produkowane w technice systemowej, takie jak te z firmy Budownictwo Modułowe Kaja. Nie wszystkie bowiem kontenery da się ze sobą połączyć, ale tylko te budowane w technice systemowej. Klasyczne „kostki” przeznaczone są do użytkowania przez określony czas, a kontenery modułowe buduje się z planem wieloletniej eksploatacji. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy przestrzeń użytkowa jednego kontenera jest wystarczająca, lepiej by wybór dotyczył pojemnika modułowego, które pozwoli na dowolne kształtowanie przestrzeni - „budowanie” modułami zarówno w poziomie, jak i w pionie. Pojedynczy kontener posiada powierzchnię użytkową ok. 14 m2. Obiekty ważą po ok. 2000 kg i umożliwia podłączenie do sieci energetycznej o parametrach 400 V i 32 A. Podejmując się ich łączenia w zestawy, można manipulować tą powierzchnią konkretnie pod potrzeby klienta.

Czy kontenery modułowe są wytrzymałe?


Pojedyncze moduły obiektów systemowych można łączyć w większe zestawy, zastępując część ścian szkłem hartowanym, ściankami działowymi. Można je łączyć po długim, jak i po krótkim boku, a np. kontenery biurowo-socjalne można układać na sobie, zapewniając komunikację na górę zewnętrzne lub wewnętrzne schody. Są w pełni dostosowane do norm obowiązujących dla budynków użyteczności publicznej. Cechują się wysokim walorami estetycznymi – dla niewprawnego oka są wręcz nie do odróżnienia o tych, budowanych tradycyjnymi metodami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz