Materiał Partnera

Czy warto budować studnię głębinową?

Czy warto budować studnię głębinową?

Bez wody życie byłoby niemożliwie. Dostęp do niej jest niezbędny, a studnia na posesji to gwarancja korzystania z wody bez zbędnych utrudnień. Nic dziwnego więc, że coraz więcej osób decyduje się na własną studnię, nawet jeśli jest szansa na przyłączenie wody z sieci wodociągowej. Także rozważasz to rozwiązanie? Dowiedz się, jakie są zalety posiadania własnej studni głębinowej.

Studnia głębinowa to świetna opcja dla osób, które mają dom i chcą mieć własne źródło wody lub prowadzą działalność gospodarczą.  W jaki sposób budowana jest studnia i jakie są jej największe plusy? Podpowiadamy.

Oszczędność i wydajność

Studnia głębinowa to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ wydobywanie z niej wody jest znacznie tańsze niż czerpanie jej z sieci wodociągowej. Jedyny koszt, o jakim musimy pamiętać, to sama budowa studni oraz energia elektryczna zasilająca pompę głębinową. Studnia gwarantuje również stałe zaopatrzenie w wodę – nie musimy się martwić ani spadkiem ciśnienia w sieci wodociągowej, ani wahaniami cen za dostarczoną wodę.

Wysoka jakość wody

Wszyscy chcemy cieszyć się czystą wodą, a taką szansę daje nam właśnie własna studnia głębinowa! Czerpie ona wodę z warstw wodonośnych, które przechodzą przez kilka odcinków filtracyjnych, skutecznie oczyszczających wodę z głębin – dzięki temu otrzymujemy wodę świetnej jakości.

Jak zbudowana jest studnia?

Gdy ustalone zostanie miejsce, w którym ma powstać studnia, specjaliści, tacy jak pracownicy cieszącej się renomą i doświadczeniem firmy usługowej Uliasz Józef. Wiercenie studni z Rogów w województwie podkarpackim, dokonują odwiertu pod stalową rurę osłonową, aby odciąć wody gruntowe. Kolejnym etapem jest dowiercenie się do warstwy wodonośnej i zabudowanie odwiertu kolumną rur studziennych (filtracyjnych i pełnych). Wówczas powstaje przestrzeń pierścieniowa między ścianą odwiertu a filtrami. Wypełnia się ją specjalnym żwirem i uszczelnia. Następnie ma miejsce pompowanie oczyszczające aż do chwili uzyskania czystej wody. Ostatnim etapem prac jest wybór odpowiedniej pompy głębinowej, która powinna być dopasowana do potrzeb klienta i głębokości studni. Pamiętajmy, że tworzenie studni głębinowej wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także wiedzy, dlatego należy zlecić jej wykonanie zaufanym specjalistom.

Własna studnia głębinowa to duże udogodnienie. Dzięki niej możemy cieszyć się czystą i tanią wodą każdego dnia. Nie musimy martwić się rosnącymi cenami wód z wodociągów oraz ich awariami. Jeżeli zależy Ci na własnej studni, pamiętaj, żeby skontaktować się ze sprawdzonymi fachowcami.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz