Materiał Partnera

Czy w taksówkach można płacić kartą?

Czy w taksówkach można płacić kartą?

Płatność kartą w taksówce jeszcze do niedawna bywała mocno ograniczona. Nie mając przy sobie gotówki musieliśmy martwić się o wypłatę pieniędzy z bankomatu. W dzisiejszych czasach na szczęście sytuacja się zmieniła i nie mamy już tego typu problemu. Wraz z rozwojem technologii, który zawitał do nas z Zachodu, transakcje te są na porządku dziennym.  

Płatność kartą za taksówkę

Minęły czasy, gdy za przewóz taksówką byliśmy zobowiązani płacić wyłącznie gotówką. Obecnie praktycznie każda taryfa daje możliwość bezgotówkowych opłat za przejazd.

Do przeprowadzenia płatności kartą za taxi potrzebny jest specjalny terminal. Za kurs zapłacimy dokładnie tyle, ile będzie wskazywać taksometr. Za taksówkę zaopatrzoną w tego typu urządzenie dokonamy opłaty za transport do 50 zł zbliżeniowo, a więc bez potrzeby wprowadzania numeru PIN. Od kiedy zacząłem wozić ze sobą terminal, moje obroty znacząco wzrosły - mówi taksówkarz zrzeszony w Radio-Taxi Dwójki. Pamiętajmy o tym, aby podczas zamawiania taxi oznajmić, że będziemy płacić kartą, dzięki czemu przyjedzie po nas samochód zaopatrzony w terminal.

Transakcje bezgotówkowe za przejazd taksówką

Płatność kartą za taksówkę, to nie jedyna możliwość transakcji bezgotówkowej. Coraz bardziej popularne stają się aplikacje mobilne służące do zamawiania taryfy bez konieczności dzwonienia do korporacji. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu zainstalowanemu w smartfonach jesteśmy w stanie dokonać bezgotówkowej płatności posługując się podpiętą do aplikacji kartą płatniczą. Po dojeździe do wyznaczonego celu w aplikacji pokaże nam się kwota rachunku, którą trzeba zatwierdzić, by została zdjęta z karty. To korzystne i szybkie rozwiązanie, ponieważ nie musimy zamawiać specjalnie taksówki z terminalem. Telefony z wbudowanym modułem NFC dają możliwość płacenia kartą za taxi, dzięki czemu mając przy sobie tylko smartfon możemy skorzystać z usług firmy taksówkarskiej. Klient ma również możliwość skorzystania z konta PayPal, aby móc zapłacić za kurs. Płatność zbliżeniowa przy pomocy transakcji bezgotówkowych to z pewnością duże udogodnienie. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz