Artykuł sponsorowany

Czego nie powinno zabraknąć w wyposażeniu mikrobusów turystycznych?

Czego nie powinno zabraknąć w wyposażeniu mikrobusów turystycznych?

Nie da się ukryć, że wielogodzinne podróże potrafią być bardzo męczące. Mimo że przewoźnicy starają się o jak najbardziej nowoczesną flotę pojazdów, nie zawsze posiadają one udogodnienia spełniające oczekiwania pasażerów i kierowców. Braki w fabrycznych egzemplarzach można jednak zniwelować poprzez mniej lub bardziej poważne modyfikacje. Zabudowa mikrobusów przeprowadzona przez profesjonalistów z pewnością oddali widmo nużących przejazdów.

Modyfikacje potrzebne od zaraz

Nawet pojazdy uznanych marek nie zawsze posiadają wyposażenie, które w stu procentach gwarantuje komfort jazdy. Problem ten dotyczy nie tylko aut osobowych, ale i mikrobusów służących często do transportu zorganizowanego. Braki w rozwiązaniach konstrukcyjnych sprawiają, że dłuższa podróż daje się we znaki zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Aby pojazdy jak najlepiej sobie radziły z wyzwaniami codziennej pracy, należy je właściwie zmodyfikować. Klienci korzystający z usług firm trudniących się zabudową mikrobusów zyskują gwarancję wydajniejszego  wykorzystania przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa oraz komfortu. Taki też cel przyświeca firmie Sprintcar, która od ponad dwudziestu lat produkuje i sprzedaje pojazdy na bazie podwozi Mercedesa, Iveco, Volkswagena czy Fiata. Auta po stosownych przeróbkach dostępne są w wersji turystycznej, podmiejskiej, a także luksusowej. Przedsiębiorstwo ponadto dostosowuje busy pod potrzeby przewozu osób niepełnosprawnych.

Małe co nieco dla kierowcy

Nie ulega wątpliwości, że bezpieczna podróż zależy nie tylko od sprawności technicznej pojazdu, ale też umiejętności kierowcy, któremu należy zapewnić optymalne warunki pracy. Jednym z rozwiązań modyfikacyjnych pozytywnie wpływających na wykonywanie obowiązków są przyciemniane szyby. Sprawiają one, że wnętrze pojazdu wolniej się nagrzewa, a ponadto ograniczają ryzyko oślepienia przez światło słoneczne bądź te pochodzące z nadjeżdżających samochodów. Lepsze skupienie na drodze zapewni z pewnością wielofunkcyjna kierownica, która pozwoli na sterowanie urządzeniami bez konieczności odrywania z rąk. Nie chodzi tu jednak jedynie o bezproblemową zmianę stacji radiowych. Obsługuje się nią bowiem również m.in. tempomat mający za zadanie utrzymanie stałej prędkości podczas długich tras niezależnie od warunków atmosferycznych. Firmy zajmujące się przeróbkami mikrobusów starają się ponadto ułatwić kierowcom manewry parkowania i cofania, poprzez instalację kamer. Te precyzyjne urządzania montuje się na tylnym zderzaku bądź przy ramce tablicy rejestracyjnej, zaś sam wyświetlacz jest umieszczany we wnętrzu pojazdu.

Rozwiązania dla ciała i ducha

Zmodyfikowane mikrobusy posiadają również cały szereg udogodnień dla pasażerów, dzięki którym podróż staje się bardziej przyjemna. Oprócz dobrego systemu nagłośnienia, czy wygodnych rozkładanych foteli pozwalających na sen, kluczowe znaczenie w podróży ma zapewnienie optymalnej temperatury we wnętrzu pojazdu. Utrzymanie niezależnych parametrów ciepła w kabinie umożliwia tzw. klimatyzacja dwustrefowa. Jest to znacznie bardziej złożony system niż klasyczny climatronic, w którym komputer podtrzymuje stałą temperaturę wybraną przez użytkowników. Parametry takie jak siła czy kierunek nawiewu można bez trudu ustawić na prawą i lewą stronę auta, co daje duże pole manewru. W mikrobusach nie brakuje ponadto rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa pasażerów. Właściwy poziom ich ochrony gwarantują siedzenia z trzypunktowym systemem pasów. Nie sposób ominąć faktu, że wyposaża się je też w standard Isofix dający szanse na zamocowanie fotelika dziecięcego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz