Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o szalunkach i rusztowaniach?

Co warto wiedzieć o szalunkach i rusztowaniach?

Nieodłącznym elementem budowy są zawsze rusztowania i szalunki, charakterystycznie wyglądające konstrukcje umożliwiające ekipie bezproblemowe wchodzenie na wysokości i sprawne poruszanie się w miejsca trudno dostępne. Okazuje się jednak, że istnieje kilka typów rusztowań i szalunków, dlatego warto wiedzieć, który z nich będzie najlepszym wyborem do danej budowy. Co więc należy wiedzieć o tych konstrukcjach?

Duży wybór rusztowań

W przypadku rozmaitych prac budowlanych należy zadbać o to, by ekipa miała swobodny dostęp do najważniejszych części budynku i mogła pracować bezpiecznie. Dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego rusztowania. Standardowym typem są rurowo-złączkowe, które wykorzystuje się nie tylko w pracach, ale też w trakcie kursu montera rusztowań budowlano-montażowych metalowych. Jest to jeden z obowiązkowych rodzajów rusztowania przy takim szkoleniu, ale też najczęściej spotykany na polskich budowach. Ciekawą alternatywę dla nich stanowią rusztowania modułowe przestrzenne, które są nieco nowocześniejszymi konstrukcjami, umożliwiającymi pracę z obiektami o skomplikowanym kształcie. Dzięki szerokiemu zastosowaniu rusztowań modułowych można je stosować np. w przypadku budowy stoczni czy rafinerii. Jest to trudne ze względu na mnogość występowania rozmaitych rurociągów czy instalacji, jednak modułowe rusztowanie sprawdza się znakomicie. Znajdujące się m.in. w ofercie firmy Ag Szal. Andrzej Golonka systemy szalunkowe i rusztowania z pewnością zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających firm budowlanych. Warto skorzystać z usług doświadczonego sprzedawcy, szczególnie w przypadku tych specjalistycznych konstrukcji.

Kompletne systemy szalunkowe

Niepowtarzalny i nieszablonowy kształt danego obiektu musi być nadany poprzez szalowanie, czyli deskowanie. Szalunek jest zatem tymczasową konstrukcją z desek, której wynajęcie jest bardzo opłacalne w przypadku rozwiązań systemowych. Samodzielne wykonanie szalunku jest co prawda możliwe, jednak należy pamiętać, że to proces czasochłonny. Wynajęcie z opcją wykupu to świetny pomysł, który zaoszczędzi nam sporo czasu, ale też da gwarancję profesjonalnego wykonania. Narażone na ogromną eksploatację szalunki bez problemu można regenerować, dzięki czemu są one wykorzystywane wielokrotnie, a możliwość dowolnej konfiguracji sprawia, że stanowią one ogromną pomoc właśnie w przypadku niestandardowych budynków, ale nie tylko. Służą one również do zabezpieczania wykopów ziemnych. Stanowią ochronę przed obsunięciem skarpy, przez co prace mogą być przeprowadzane bezproblemowo i profesjonalnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Szalunki do wykopów warto wynająć od firmy, która posiada długoletnie doświadczenie w branży. Pozwoli to na najlepsze dopasowanie do potrzeb oraz wymagań na danym etapie prac budowlanych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz