Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o rodzajach w uchwytów meblowych?

Co warto wiedzieć o rodzajach w uchwytów meblowych?

Okucia meblowe to między innymi różnego rodzaju zamki, magnesy, stopki metalowe, łączniki, wsporniki, zawiasy, prowadnice, a przede wszystkim uchwyty. Są one niepozornym, aczkolwiek bardzo istotnym elementem mebli. Uchwyty meblowe mają bowiem znaczący wpływ na funkcjonalność oraz estetykę i ostateczny charakter mebli. Dowiedz się więcej o ich rodzajach.

Rodzaje uchwytów meblowych

Na rynku mamy ogromny wybór rodzajów uchwytów meblowych, jak i ich modeli w przeróżnych stylach aranżacyjnych, które nadają wnętrzu charakteru. Ten funkcjonalny element okuciowy może przybrać formę takich popularnych rozwiązań jak: uchwyty dwupunktowy, uchwyty krawędziowe czy uchwyty gałkowe.

Uchwyty gałkowe

Dostępnych jest wiele modnych modeli gałek, które pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych. Do wyboru mamy przeróżną kolorystykę, kształty i materiały, z których są wykonane, w tym rustykalne motywy kwiatowe, mosiężne lub stalowe gałki w stylu retro, czy zdobione orientalnie złote uchwyty idealnie wpisujące się w eklektyczny wystrój wnętrza. Dużą popularnością cieszą się również gałki do pokoików dziecięcych w kształtach chmurek czy malowane w ptaszki, kwiatki i inne dziecięce motywy.

Uchwyty dwupunktowe

Popularne uchwyty dwupunktowe mocowane są w dwóch punktach. Na rynku dostępny jest ich bardzo szeroki wybór. Modele różnią się miedzy sobą rozstawem, połączeniami materiałów, kształtami czy kolorami. Obecnie najmodniejsze są satynowe, aluminiowe i chromowe uchwyty dwupunktowe. Ich zalety to duża uniwersalność, prostota, elegancka prezencja oraz trwałość.

Uchwyty krawędziowe

Uchwyty krawędziowe posiadają mocowania od tyłu frontu meblowego i dzielą się dwie podkategorie, a są to:

  • Uchwyty frezowane – cechuje je konstrukcja, w której są one ukryte w głębi lub na bocznych częściach lakierowanych bądź lakierowanych frontów – najczęściej w białych, czarnych, szarych lub jaskrawych i połyskujących kolorach. Zaletą tego rodzaju uchwytów meblowych jest awangardowość i oryginalność, bowiem odchodzi się w nim od tradycyjnych rozwiązań, przez co to uchwyty frezowane idealnie sprawdzą się na przykład w nowoczesnych kuchniach.
  • uchwyty listwowe - charakterystyczne w nich jest to, iż są wpuszczane we fronty. Ich rodzaje są zróżnicowane pod względem długości.

Gdzie nabyć uchwyty meblowe?

Firma Instal – MC ma w swojej ofercie sprzedaż między innymi uchwytów meblowych najwyższej jakości. Ponadto, wykwalifikowana i doświadczona w branży kadra pracownicza tej firmy odpowie z chęcią na Państwa pytania i udzieli porady dotyczącej sprzedawanych produktów. 

Opracowanie:
Gołąb, Zamojska 12
tel. 607 336 933
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz