Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o nowoczesnych układach centralnego smarowania?

Co warto wiedzieć o nowoczesnych układach centralnego smarowania?
Układ centralnego smarowania to rozwiązanie opracowane przede wszystkim z myślą o przemyśle, a szczegółowiej rzecz ujmując o fabrykach i zakładach produkcyjnych. Konieczność jego wykorzystania uwarunkowana jest głównie ogromną ilością maszyn, które do wydajnej i bezawaryjnej pracy potrzebują de facto stałego dostępu do substancji takich jak smary czy oleje. Co zatem warto wiedzieć o tej technologii i gdzie szukać kompleksowego wsparcia?

Jakie są 3 główne rodzaje układów?


Zdecydowanie najczęściej można spotkać się z wykorzystaniem Progresywnego Układu Centralnego Smarowania. Najbardziej charakterystyczną cechą całej instalacji są niewielkie gabaryty, dzięki czemu technologia ta idealnie sprawdza się w przypadku małych maszyn, które nie mają znaczącego zapotrzebowania na ogromne ilości środka smarującego. Dzięki prostej budowie smarne układy progresywne uważane są przez specjalistów za rozwiązanie praktyczne, które jednocześnie nie jest podatne na awarie. Trzeba jednak wiedzieć, iż technologia ta nie sprawdzi się w przypadku np. w ciężkich maszynach budowlanych czy ciągnikach.

Drugim rodzajem są układy jednoliniowe, wyróżniające się znacznie bardziej uniwersalnym zastosowaniem. Choć są nieco bardziej skomplikowane w budowie od swoich standardowych odpowiedników, to wciąż pozostają bardzo przystępne w montażu. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się w przypadku maszyn o ciasnej i zwartej zabudowie, gdzie dostęp do wymagających smarowania elementów jest mocno ograniczony.

Trzecim najczęściej spotykanym rozwiązaniem są układy dwuliniowe przeznaczone do pracy z bardzo dużą liczbą różnego rodzaju urządzeń. Zasada ich funkcjonowania została opracowana po to, aby zapewnić jednolite dostarczanie czynnika smarującego do każdego z zainstalowanych dozowników. Są to układy niezwykle rozbudowane, charakteryzujące się sporą ilością przewodów oraz rozdzielaczy. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jakie są największe korzyści z wdrożenia centralnego układu smarowania?


Zdecydowanie się na zakup i montaż centralnego układu smarowania niesie ze sobą zarówno korzyści praktyczne, jak i ekonomiczne. Na samym początku warto wyraźnie zaznaczyć, iż czynnik smarujący może być doprowadzany do maszyn i urządzeń w sposób całkowicie zautomatyzowany. Oznacza to, że czynność ta nie musi już być wykonywana przez ludzi. Znacząco przyspiesza to cały proces, a co a tym idzie, możliwości produkcyjne zakładu wyraźnie wzrastają. Właściciel firmy nie musi również przejmować się koniecznością zatrudnienia operatora, a sam układ stanowi najlepszą gwarancję należytego bezpieczeństwa i doskonałej szczelności. Maszyny smarowanie w sposób stały są również mniej podatne na pojawienie się awarii, która mogłaby zakłócić produkcję.

Niemniej jednak montaż centralnego układu smarowania każdorazowo wymaga indywidualnego podejścia i stworzenia projektu od podstaw. Aby mieć pewność, że prace zostaną wykonane z troską o najmniejszy nawet detal, warto skorzystać z usług najlepszych fachowców. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Gacol Centralne Smarowanie, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej wyrobiła sobie opinię jednej z najrzetelniejszych w skali kraju. Wszyscy klienci mogą liczyć tutaj zarówno na bardzo atrakcyjne ceny, jak i partnerską atmosferę współpracy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz