Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o kupowaniu tonerów?

Co warto wiedzieć o kupowaniu tonerów?

Nie każdy użytkownik drukarek zna się na odpowiednim użytkowaniu tego urządzenia. Pomimo iż nie jest ono skomplikowane technologicznie, wielu osobom sprawia kłopot dobór odpowiedniego tonera. Właściciele firm często zaś zapominają o stałych zapasach, co doprowadza do przestoju pracy biur i generowaniu strat czasowych oraz finansowych. Jakie działania zatem warto podjąć? Przede wszystkim znajdź dobrego dystrybutora sprzętu kserograficznego!

Dostawca tonerów

Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi powinni podejmować stałą współpracę z takimi dystrybutorami sprzętów i akcesoriów kserograficznych jak firma Betaco Sp. z o.o. Dostawca ten oferuje bowiem różnego rodzaju produkty pochodzące od najlepszych światowych producentów. Szczególnie długotrwałą kooperację powinni podejmować właściciele biur, którzy dla zapewnienia wydajności pracy, często określają z dostawcą ilość wymaganych materiałów biurowych na dany przedział czasowy. Są one wtedy dostarczane terminowo, co eliminuje zagrożenie wystąpienia zatoru pracowniczego. Jeśli chodzi o tonery, dobry dystrybutor drukarek, nośników, kartridżów, części do sprzętów kserograficznych, zawsze pomoże Ci określić, jaki z nich powinieneś wybrać.

Tonery oryginalne i zmienne

Wiele osób przy zakupie tonerów zastanawia się, czy zdecydować się na te oryginalne, czy też odpowiedniki zamienne. Warto wiedzieć, że dobrze wybrany odpowiednik może kosztować nawet o połowę mniej, przy takiej samej jakości wydruku. To dlatego coraz więcej osób wykorzystuje w urządzeniach laserowych monochromatycznych tonery zamienne. Nie warto ich jednak kupować przez Internet lub od niesprawdzonych dostawców. Wybieraj tylko renomowane sklepy, które w asortymencie posiadają tonery alternatywne marek Tomoegawa oraz Katun. Sprawdzają się one w urządzeniach Canon, Konica, Minolta, Panasonic, Toshiba, Ricoh, czy też Sharp.

Wydajność tonerów do drukarki laserowej

Nie każdy wie, że wiele sklepów, aby zapewnić najwyższy komfort klienta, przeprowadza testy żywotności tonerów. Dzięki temu są one w stanie określić przybliżoną ilość stron, jaką będzie można wydrukować, wykorzystując toner od konkretnego producenta. Wydajność ta związana jest z wydrukami o pięcioprocentowym poziomie zaczernienia. Zarówno oryginalne tonery, jak i te zamienne mogą mieć określoną produktywność – w zależności od rozmiaru – na poziomie 180-350 stron. Pamiętaj, że tonery kolorowe wymienia się osobno, a ich wydajność najczęściej jest porównywalna.

Oceń artykuł (1)
2.0
Komentarze
Dodaj komentarz