Artykuł sponsorowany

Co powinieneś wiedzieć o peelingu enzymatycznym?

Co powinieneś wiedzieć o peelingu enzymatycznym?

Złuszczanie naskórka stanowi jeden w ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, który możemy wykonać samodzielnie w zaciszu domowym. Dla osób zmagających się z trądzikiem bądź cerą naczyniową, najlepszym rozwiązaniem będzie naturalny peeling enzymatyczny. Mimo że efekty jego działania nie będą zauważalne od razu, to w dłuższej perspektywie czasowej, nasza skóra stanie się dużo bardziej miękka i gładka, niż po peelingu mechanicznym.

Peeling na problematyczną cerę

Peeling enzymatyczny uważa się za najdelikatniejszą formę złuszczania martwego naskórka. Jeszcze niedawno taki zabieg można było przeprowadzić jedynie w gabinecie kosmetycznym. Na szczęście obecnie sami możemy zaopatrzyć się w dermokosmetyki, które naturalnie oczyszczą i odświeżą cerę. Szczególnie warto zapoznać się z ofertąi firmy Sylfida Kosmetyki Monika Kraj-Juścik.

Peeling enzymatyczny zaleca się głównie osobom ze skórą wrażliwą, ze skłonnością do alergii. Będzie też on ostatnią deską ratunku dla cery naczynkowej, która przejawia się w powstawaniu tzw. pajączków. Stosując taki peeling regularnie, duże zmiany zauważą również wszyscy zmagający się ze zmianami trądzikowymi.

Co zawierają produkty do peelingu?

Dlaczego peeling enzymatyczny jest tak delikatny dla skóry? W składzie produktów przeznaczonych do tego zabiegu nie odnajdziemy drobinek złuszczających, które są domeną peelingu mechanicznego. Nie dochodzi więc do raptownego zdzierania naskórka, co zapobiega podrażnieniom cery i rozsierdzaniu naczynek. Peeling enzymatyczny występuje w postaci kremu, pasty bądź żelu. Jego działanie opiera się na naturalnych składnikach aktywnych. Najczęściej jest to bromelaina z ananasa i papaina z papai, czyli enzymy pochodzenie owocowego. Niekiedy wspiera je dodatek kwasu mlekowego.

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny należy stosować na skórę oczyszczoną przez delikatną piankę, żel lub emulsję. Niektóre produkty do peelingu zawierają już substancje myjące, dzięki czemu wystarczy tylko usunąć makijaż.

Krem nakłada się na lekko wilgotną twarz suchymi dłońmi. Następnie wmasowujemy peeling opuszkami palców, dzięki czemu konsystencja znacząco się rozrzedza i powstaje mydlana maseczka. Ile czasu powinien trwać taki masaż? Wszystko zależy od naszej cery. W przypadku skóry wrażliwej starczą już dwie minuty. Peeling w formie maski zostawia się do całkowitego wyschnięcia. Wiele osób po jej zmyciu, dziwi się brakiem natychmiastowego efektu. Warto jednak zachować cierpliwość. Rezultaty będą widoczne po maksymalnie trzech dniach od nałożenia produktu. Tylko stosując go regularnie, zapewnimy skórze pożądaną miękkość i delikatność.

Peeling enzymatyczny dodatkowo odtyka zatkane pory, usuwa zaskórniki, a także wyrównuje koloryt. Ułatwia ponadto absorbowanie substancji nawilżających z różnego rodzaju kremów czy olejków. Jego spektrum działania jest więc bardzo szerokie.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz