Materiał Partnera

Co powinieneś wiedzieć o montażu klimatyzacji w domu?

Co powinieneś wiedzieć o montażu klimatyzacji w domu?

Lata mamy krótkie, ale upalne, dlatego coraz częściej decydujemy się na montaż klimatyzacji, którą możemy zakupić w coraz niższej cenie. Jej popularność wzrasta już nie tylko w budynkach firmowych, domach. Poza tym bywa wykorzystywana nie tylko podczas gorących dni, ale także podczas chłodu jako urządzenie grzewcze. Co powinniśmy wiedzieć o jej montażu?

Montaż klimatyzacji

Najczęściej wybieranymi klimatyzatorami domowymi są urządzenia typu split zbudowane z dwóch części – zewnętrznej i wewnętrznej. Najlepiej, aby klimatyzator był umieszczony przy suficie, ale należy pamiętać, aby nie montować go bezpośrednio nad miejscem, w którym będziemy odpoczywać, typu sofa lub łóżko. Miejsce przy suficie jest korzystne, dlatego, że najlepiej zachodzą tam procesy mieszania się mas powietrza o bardzo różnej termice. Z punktu widzenia prac serwisowych, warto zamontować klimatyzator w takim miejscu, aby fachowcy bez problemu mieli do niego dostęp w razie konserwacji lub naprawy klimatyzatora. Specjaliści uważają, że najlepsza odległość od sufitu to około 20 cm. Dodatkowo, należy z jednej i z drugiej strony zapewnić około 15 cm wolnej przestrzeni. Często montuje się klimatyzatory w pobliżu ściany z oknem. Dodatkowo, należy wykonać w ścianie zewnętrznej otwór o średnicy około 6 cm. Jest on niezbędny, aby przeprowadzić kable elektryczne i rury poza budynek. Kolejnym etapem jest podłączenie elektrycznego kabla z przewodem do wewnętrznej jednostki. Następnie połączenie przewodów z rurką do skroplin. Dopiero po tych czynnościach przychodzi czas na montaż części zewnętrznej, czyli instalowane poza budynkiem (często na balkonie lub elewacji). Koniecznie należy podłączyć odpływ skroplin.  Pamiętajmy, że od poprawnego sposobu montażu klimatyzacji domowej zależy nasze zdrowie, a nawet życie. Bezsprzecznie, muszą się tym zająć specjaliści z firmy typu Klima System Kraśnik Eryk Koślak Jeżeli chodzi o ceny montażu są one oczywiście uzależnione od rodzaju urządzenia i jego instalacji oraz wysokości na jakiej jest montowany.

Czyszczenie i serwis klimatyzatora

Niezwykle istotne dla użytkowników jest utrzymanie klimatyzatora w odpowiedniej czystości. To ważne, aby przypadkiem do naszego pomieszczenia wraz z nawiewem nie dostały się zanieczyszczone i szkodliwe cząstki. Należy czyścić klimatyzację przynajmniej raz w roku. Poza tym koniecznie jest minimum raz, a najlepiej dwa razy do roku wykonywanie przeglądu klimatyzacji. Jest to ważne, żeby zachować taką samą jakość chłodzenia. Fachowcy powinni zająć się odgrzybieniem klimatyzatora, oczyszczeniem parownika i skraplacza oraz sprawdzeniem ciśnienia w chłodniczym układzie. Firmę montującą należy także wezwać do naprawy i niezbędnego serwisu klimatyzatora.

Opracowanie:
Kraśnik, Budzyńska 7
tel. 530 447 339
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz