Materiał Partnera

Co można zrobić za pomocą minikoparki?

Co można zrobić za pomocą minikoparki?

Minikoparka to wielofunkcyjna maszyna, która służy przede wszystkim do wykonywania robót ziemnych na małą skalę. Za jej pomocą można odmienić swój ogród, ale też między innymi uporządkować swoją działkę. Warto wziąć pod uwagę jej wynajem, planując proste prace budowlane. Jakie działania usprawnia minikoparka, kto może nią kierować i gdzie zamówić to urządzenie?

Wielofunkcyjność minikoparki

Minikoparka to maszyna, którą wykorzystuje się najczęściej przy niewielkich robotach ziemnych przy domach prywatnych, ale też w małym zakresie przy dużych inwestycjach. To tylko jedno z jej zastosowań - małe koparki mają bardzo szeroki zakres działania. Mogą na przykład przenosić ładunki, co świetnie sprawdza się przy wszelakich pracach porządkowych. Oprócz tego wynajmowane są do odśnieżania dużych powierzchni. Minikoparki wykonują pracę za tradycyjnych pracowników fizycznych, kiedy potrzebna jest przede wszystkim siła i sprawność, a nie zdolności manualne, mimo że nadaje się także do precyzyjnych prac. 

Minikoparki posiadają wiele przewag nad dużymi koparkami. Przede wszystkim może wjechać nimi na działki, na których nie zmieszczą się większe maszyny budowlane. Dzięki swojej masie i wymiarom nie niszczą terenu i łatwiej jest nimi kierować. Nie grzęzną także na podmokłym terenie. Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. mocą silnika, ale najważniejsze parametry, takie jak głębokość kopania czy masa operacyjna są bardzo zbliżone.

Minikoparkę najlepiej jest zamówić od przedsiębiorstwa, które posiada także wykwalifikowanych pracowników – z uprawnieniami i doświadczeniem w wykonywaniu prac ziemnych. Do takich należy przedsiębiorstwo świadczące usługi budowlane Anny Wasiak z Głowna. Możliwe jest wynajęcie od niego nowoczesnych maszyn na elastycznych zasadach. Kiedy przyda się minikoparka?

Prace w ogrodzie

Dzięki swoim gabarytom, możliwości wjazdu na nawet grząski teren, a także wielu funkcjom, minikoparka to dobre rozwiązanie, by przeprowadzić zmiany w ogrodzie. Można nią wykopać na przykład miejsce pod oczko wodne. Samodzielne wykonanie takich prac za pomocą łopaty będzie dużym obciążeniem, a także zabierze wiele czasu, dlatego lepiej jest wynająć minikoparkę.

Z kolei dla osób planujących ogródek z warzywami czy krzewami, który ma być ogrodzony, minikoparka będzie przydatna do wykopania fundamentów pod słupki wymagające fundamentów. Przyda się również przy stawianiu altany oraz w każdym przypadku, gdy potrzebne są niewielkie wykopy pod fundamenty elementów architektury ogrodowej.

Prace porządkowe

Minikoparka to świetny pomysł na oszczędność czasu podczas prac porządkowych. Można za jej pomocą np. odśnieżyć teren. Przyda się także do wywozu gałęzi czy pociętych na kawałki, przewróconych drzew. Minikoparka może też posłużyć do wywiezienia ziemi lub wręcz przeciwnie – do naniesienia żużlu czy piasku, by podnieść teren. Za jej pomocą można wykonać wymagające największej precyzji prace porządkowe, nawet na trudno dostępnym terenie.

Opracowanie:
Głowno, Łódzka 6
tel. 607 468 876
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz