Materiał Partnera

Co dokładnie obejmują kompleksowe usługi dźwigowe?

Co dokładnie obejmują kompleksowe usługi dźwigowe?

Usługi dźwigowe pozwalają w prosty sposób m.in. transportować konkretne materiały na wyższe kondygnacje obiektów. Z tego względu nierzadko są one zlecane na placach budowy, ale nie tylko. Dysponujące flotą nowoczesnych pojazdów firmy są w stanie zapewnić też wsparcie podnośnika, a także szereg innych czynności w ramach kompleksowych usług dźwigowych – jakich dokładnie?

Żuraw na miejscu

Do najczęstszych usług dźwigowych zalicza się zdecydowanie prace realizowane za pomocą żurawi samojezdnych. Takie pojazdy trafiają nierzadko na place budowy, gdzie wykorzystywane są do transportowania materiałów ciężkich. Elementy konstrukcyjne dostarczane są za ich pomocą na wysokie kondygnacje wznoszonych obiektów, co pozwala pracownikom na realizowanie dalszych prac budowlanych. Żurawie przydają się też przy rozładunku i załadunku, ale również czynnościach związanych z wyburzaniem i rozbiórką istniejących już, ale niepotrzebnych budynków.

Warto wiedzieć, że profesjonalne firmy zajmujące się usługami dźwigowymi są w stanie zagwarantować dostępność nowoczesnych pojazdów wyposażonych w żurawie o konkretnych parametrach. Firma Dźwig-Mar s.c. swoim klientom proponuje m.in. żuraw ze wspornikami bocznymi, które stabilizują go w miejscu przeprowadzanych prac. Te natomiast mogą polegać na transportowaniu nawet materiałów bardzo ciężkich, których waga sięga nie tylko kilkudziesięciu, ale i ponad stu ton. Charakteryzują się też doskonałymi właściwościami wysięgników, co nie pozostaje bez znaczenia m.in. przy pracach budowlanych.

Nie tylko dźwigi

Kompleksowe usługi dźwigowe to jednak nie tylko specjalistyczne żurawie, za pomocą których podnosi się i transportuje ciężkie materiały budowlane. Flota nowoczesnych pojazdów obejmuje bowiem również podnośniki koszowe. To niezwykle funkcjonalne maszyny, za pomocą których realizuje się szereg prac budowlanych, remontowych i nie tylko. Dzięki podnośnikowi można łatwo dotrzeć na poszczególne kondygnacje wybranych budynków, co umożliwia przeprowadzenie czynności związanych z modernizacją obiektu lub jego naprawą.

Usługi dźwigowe związane z podnośnikiem koszowym przydają się też w branży reklamowej. Umożliwiają bowiem zamocowanie popularnych materiałów promocyjnych w formie tzw. billboardów. Warto pamiętać, że nowoczesne firmy realizujące usługi dźwigowe proponują swoim klientom zarówno podnośniki z wysięgnikiem nożycowym, jak i teleskopowym. Dzięki temu łatwo można dopasować sprzęt do konkretnych potrzeb i tym samym szybko oraz przede wszystkim bezpiecznie wykonać planowane prace.

Opracowanie:
Nowa Biała 64 lok. 4
tel. 24 366 06 61
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz