Choinka sztuczna. Czy warto się na nią zdecydować?

Choinka sztuczna. Czy warto się na nią zdecydować?

Planujesz kupno świątecznego drzewka i zastanawiasz się, jaka choinka będzie najlepsza – sztuczna czy żywa? Obecnie sztuczne choinki do złudzenia przypominają te prawdziwe, a ich zaletą jest fakt, że nie gubią igieł i mogą nam posłużyć nawet kilka lat. Przeczytaj nasz poradnik i poznaj zalety sztucznych drzewek. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie i na jaki wydatek się przygotować.

Zalety sztucznej choinki

Kupując żywe świąteczne drzewko, musimy liczyć się z tym, że za parę tygodni uschnie, a my będziemy musieli wyrzucić je na śmietnik. Choinka będzie gubić igły, więc konieczne będzie codzienne zamiatania podłogi. Może to być szczególnie problematyczne, jeśli w domu mamy małe dzieci lub zwierzaka.

Sztuczna choinka oszczędzi nam czasu i nerwów. Będzie cieszyła nasze oko do momentu, w którym zdecydujemy się na jej złożenie, a na następne Święta znów będziemy mogli postawić ją w naszym salonie. Jej igły nie opadają i nie są tak kłujące, jak w przypadku żywych drzew. Dzięki temu jej ubieranie będzie dużo łatwiejsze, a my nie będziemy się zamartwiać ciągłym sprzątaniem.

Na korzyść sztucznych choinek przemawia również fakt, że są one łatwe w przechowywaniu, montażu i demontażu a obecnie do złudzenia przypominają prawdziwe drzewka. Będą też świetnym rozwiązaniem dla tych, którym marzy się choinka w nietypowym kolorze, np. biała.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sztucznej choinki?

Przed zakupem warto ustalić wysokość choinki. Najpopularniejsza wysokość drzewek, które pojawiają się w naszych domach, to 180 cm. Taką choinkę możemy bez problemu ubrać bez pomocy drabiny. Większe drzewka polecane są do przestronnych pomieszczeń. Z kolei mniejsze doskonale sprawdzą się np. w kawalerce. Wówczas choinkę możemy postawić na szafce lub komodzie.

Następną decyzją, którą musimy podjąć, jest rodzaj drzewka. W sklepach dostępne są choinki imitujące naturalne jodły, świerki i sosny. Warto wybrać gęstą choinkę, na której ozdoby świąteczne będą ładnie wyeksponowane. Gęstość choinki wyrażana jest za pomocą liczby tipsów. Przykładowo, dobra choinka sztuczna o wysokości ok. 180 cm powinna mieć ok. 300 tipsów.

Istotna jest także waga drzewka. Wysoka choinka może nie stać stabilnie na dołączonym do niej plastikowym stojaku. Wówczas warto zainwestować w stojak przeznaczony do tego typu drzewek.

Sztuczne choinki mają różne wybarwienia. Możemy wybierać w odcieniach zieleni, w sklepach znajdziemy też białe choinki, które wyglądają efektownie ozdobione niebieskimi i srebrnymi bombkami. Ciekawym rozwiązaniem są zielone drzewka z gałązkami przyprószonymi na końcach sztucznym śniegiem.

Ile kosztuje sztuczna choinka? Gdzie ją kupić?

Ceny sztucznych choinek zaczynają się już poniżej 100 złotych. Wybierając sztuczne drzewko, warto jednak zwrócić uwagę na jego jakość i wykonanie – w końcu będzie nam służyło kilka lat. Dlatego lepszym pomysłem będzie zainwestowanie w nieco droższą choinkę. Ładnie wykonane modele możemy dostać za około 150 złotych. Dla bardziej wymagających dostępne są sztuczne choinki w cenach powyżej 200 i 300 złotych.

Gdzie kupić sztuczną choinkę? Duży wybór drzewek znajdziemy w hipermarketach i marketach budowlanych. Choinki dostaniemy również w specjalistycznych sklepach florystycznych. Zanim dokonamy zakupu, warto dokładnie zastanowić się, jakie drzewko będzie najlepszym wyborem do naszego domu lub mieszkania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz