Materiał Partnera

Charakterystyka ulicznych lamp LED

Charakterystyka ulicznych lamp LED

Oświetlenie LED to rewolucyjna technologia o wielu zaletach, do których należy m. in. energooszczędność, ale też odporność na działanie szkodliwych czynników i wszechstronność zastosowania, również w warunkach zewnętrznych. Z tego powodu lampy LED coraz częściej trafiają nie tylko do naszych domów, fabryk czy biur, ale też... na ulice. Czym charakteryzują się uliczne lampy LED?

Zalety ulicznych lamp LED

Trudno dziś wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie, szczególnie w większych miastach, bez wydajnego, sprawnego i bezpiecznego oświetlenia ulicznego. Ze względu na duże zapotrzebowanie na zewnętrzne oświetlenie i wynikające z tego zużycie energii, zastosowane tu technologie powinny być przede wszystkim ekonomiczne. Wszystkie te cechy łączy w sobie oświetlenie LED.

Lampy uliczne LED są cenione przede wszystkim ze względu na swoją wysoką energooszczędność w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła. - Stwierdza pracownik firmy MTLed oferującej przemysłowe lampy LED. - Tego typu oświetlenie pozwala ograniczyć zużycie energii nawet o ponad połowę, co jest szczególnie istotne w przypadku zastosowań na dużą skalę, a więc właśnie w miastach. Oprócz tego diody LED są niezwykle wydajne i cechuje je długa żywotność, a same oprawy są niezwykle wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, co wiąże się z dodatkowymi oszczędnościami na pracach eksploatacyjnych obejmujących np. konserwację lamp czy wymianę żarówek.

Do zalet ulicznych lamp LED należy również fakt, iż generują one intensywne światło o dużym zasięgu i świecą pełną mocą od razu po zapaleniu. Zwiększa to bezpieczeństwo na ulicach. Nie bez znaczenia w dzisiejszych czasach jest również czynnik ekologiczny. Oświetlenie LED to technologia przyjazna dla środowiska naturalnego, ponieważ pozwala ona na mniejsze zużycie energii, a do tego nie wymaga użycia szkodliwych substancji, takich jak np. rtęć.

Zewnętrzne oświetlenie LED – przykłady zastosowań

Oświetlenie LED znajduje wiele zastosowań w warunkach zewnętrznych. Tego typu lampy sprawdzają się zarówno w większych aglomeracjach, jak i w mniejszych miasteczkach oraz na obszarach wiejskich. Możliwa jest przy tym instalacja lamp LED na elewacjach budynków, ale też na słupach wolnostojących. Gdzie dokładnie sprawdzą się uliczne lampy LED? Znajdziemy je przede wszystkim przy ulicach, chodnikach czy deptakach, przy przejściach dla pieszych oraz na skrzyżowaniach, ale też w miejscach, takich jak:

  • Parkingi;
  • Place;
  • Osiedla mieszkaniowe;
  • Tereny przemysłowe;
  • Stacje paliw;
  • Parki, aleje, skwery.

Oświetlenie uliczne LED to energooszczędne rozwiązanie, które zapewnia bezpieczny i sprawny ruch w mieście bez względu na porę dnia.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz