Artykuł sponsorowany

Charakterystyka posadzek przemysłowych

Charakterystyka posadzek przemysłowych

Posadzki przemysłowe znajdują zastosowanie w rozmaitych obiektach produkcyjnych i usługowych. Cechują się wysoką wytrzymałością na ścieranie i obciążenia, dlatego mogą być montowane tam, gdzie jeżdżą wózki widłowe. Zaletą tzw. „pływającej podłogi” jest fakt, że po pewnym czasie eksploatacji można poddać ją renowacji. Poznaj charakterystykę i rodzaje posadzek betonowych.

Posadzki w zakładach przemysłowych muszą być przystosowane do dużych obciążeń i stanowić stabilną bazę dla regałów czy zgromadzonych na paletach towarów. Zazwyczaj narażone są na duże, niekiedy nawet wielotonowe naciski punktowo. Dlatego tak ważnym parametrem przy montażu podłóg na hali czy w magazynie są nośność podłogi, wytrzymałość na obciążenia oraz stabilizacja.

Rodzaje posadzek betonowych

W zależności od miejsca montażu oraz obciążeń, na jakie będą narażone posadzki przemysłowe, wyróżniamy ich kilka rodzajów:

  • posadzki utwardzone powierzchniowo,

  • posadzki zatarte na ostro, gładko i „miotełkowane”,

  • wylewki betonowe pod powłoki żywiczne, gres,

  • podbudowy betonowe pod posadzki,

  • posadzki cienkopowłokowe.

Poszczególne warianty posadzek różnią się między sobą konstrukcją oraz stopniem sztywności, a także wytrzymałości na obciążenia. Bez względu na rodzaj posadzki, wszystkie muszą cechować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie czyszczących środków chemicznych, a także szczelnością. Równie ważne są właściwości antypoślizgowe, a także łatwość w utrzymaniu czystości. Walory estetyczne posadzki przemysłowej są równie istotne jak jej parametry techniczne.

Posadzki odporne na ścieranie i obciążenia

Panujące w zakładach przemysłowych trudne warunki pracy, wymuszają na przedsiębiorcach zastosowanie solidnych elementów wykończeniowych. Posadzki betonowe to jeden z elementów, który ma wpływ na komfort pracy oraz jej bezpieczeństwo. Nie sposób pominąć tego rozwiązania przy urządzaniu, remontowaniu, modernizacji czy rozbudowie obiektów. Inwestycję rozpoczyna przygotowanie właściwej koncepcji i planu wykonania posadzki, np. przez firmę inżynierów firmy Posadzki Przemysłowe. Następnie sugerują oni wybór najlepszego wariantu (posadzki utwardzane powierzchniowo lub wylewki betonowe pod posadzki), kierując się nowoczesnymi technologiami oraz korzystając z atestowanych materiałów. W efekcie układana jest posadzka, która spełnia wszystkie określone i wymagane przez prawo normy. Użytkownikom daje to poczucie bezpieczeństwa, a także zdecydowanie poprawia jakość pracy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz