Materiał Partnera

Cechy dobrych pojemników magazynowych

Cechy dobrych pojemników magazynowych

W magazynach składuje się ogromne ilości towarów. Aby ich obsługa była jak najbardziej efektywna oraz bezpieczna, trzeba odpowiednio wyposażyć halę magazynową. Same regały, nawet najlepsze, mogą nie wystarczyć. Do składowania i wygodnej organizacji wielu towarów – np. drobnych akcesoriów czy płodów rolnych – potrzebne są specjalne pojemniki magazynowe. Zastanawiasz się, w jaki sposób dobrać je do potrzeb swojego obiektu? Podpowiadamy.

Czym są pojemniki magazynowe?

Pojemniki magazynowe to bardzo szeroka grupa akcesoriów o zróżnicowanej konstrukcji, wykonanych z rozmaitych materiałów. Jak wyjaśnia ekspert z firmy Palbox: tak znacząca dywersyfikacja produktów to dobra wiadomość dla klienta. Można bowiem dobrać odpowiedni typ pojemników do każdego typu magazynu, rodzaju stosowanych regałów czy specyfiki składowanych produktów. A na co się zdecydować?

Dobry pojemnik magazynowy, czyli jaki?

Jest co najmniej kilka cech, na które warto zwrócić uwagę, wybierając pojemniki magazynowe. Oto one.

  • Solidna konstrukcja

Pojemnik magazynowy, nawet na drobne akcesoria, nierzadko musi wytrzymać bardzo duże obciążenia. Dlatego nie można sobie pozwolić na kompromisy jakościowe. W wielu sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pojemniki metalowe, które bez trudu przetrwają próbę czasu i efektywnie zabezpieczają każdy typ towaru.

  • Odpowiedni kształt i rozmiar

Na rynku można znaleźć zarówno ustandaryzowane pojemniki magazynowe, o określonych rozmiarach, jak i te wykonywane na wymiar. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Te o typowych wymiarach idealnie skomponują się ze standardowymi regałami magazynowymi. Jeżeli jednak w Twoim obiekcie wykorzystuje się indywidualnie zaprojektowane systemy magazynowe, postaw na pojemniki wykonane na indywidualne zamówienie.

  • Zgodność z normami krajowymi i europejskimi

Wiele kwestii związanych z parametrami pojemników magazynowych jest regulowanych normami krajowymi i zagranicznymi – co pozwala na standaryzację. Dlatego zanim zamówisz konkretny produkt, sprawdź, czy wpisuje się on w te kryteria.

  • Odporność na warunki składowania

W magazynach mogą panować trudne warunki techniczne, np. związane z podwyższonym poziomem wilgoci oraz wysokimi lub niskimi temperaturami. Podczas przenoszenia pojemników z towarami nietrudno też o uszkodzenie mechaniczne. Dlatego dobre konstrukcje to takie, które są odporne na korozję, zarysowania i obicia, a jednocześnie efektywnie zabezpieczają ładunek znajdujący się wewnątrz.

Na rynku znajdziesz m.in. pojemniki siatkowe, blaszane czy nadstawki paletowe oraz inne, nietypowe konstrukcje. Aby dobrać odpowiednią do swojego magazynu, skontaktuj się z producentem lub dystrybutorem. Rozmowa z konsultantem pomoże Ci dopasować produkt do specyfiki wymagań logistycznych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz