Artykuł sponsorowany

Budowa i przeznaczenie tak zwanych łatwoślizgów

Budowa i przeznaczenie tak zwanych łatwoślizgów
Opieka nad chorym, który nie jest zdolny do samodzielnej zmiany pozycji, wymaga odpowiedniego doświadczenia i przyrządów, które ułatwią nam codzienną pielęgnację. Nie mając odpowiedniej wiedzy i przygotowania, możemy wyrządzić krzywdę zarówno leżącemu, jak i sobie. Na rynku pojawia się coraz więcej udogodnień mających zastosowanie w placówkach medycznych, ośrodkach opieki, a także podczas domowej rekonwalescencji.


Budowa łatwoślizgu

Łatwoślizgi, powszechnie używane są przy opiece nad pacjentami zmuszonymi do kuracji w pozycji leżącej. Z wyglądu przypominają bardzo cienkie prześcieradło. Wykonane są z wytrzymałego i jednocześnie elastycznego materiału, odpornego na rozciąganie i rozdarcia. Cechą charakterystyczną użytego surowca, jest zminimalizowanie sił tarcia, umożliwiające lepszy poślizg. Z uwagi na specyficzne właściwości produktu, warto upewnić się przed zakupem, czy interesujący nas sprzęt posiada odpowiedni certyfikat. Wiodącym w Polsce dystrybutorem artykułów i sprzętu rehabilitacyjnego jest firma ScanRehab. Firma w swojej ofercie, oprócz łatwoślizgów, posiada m.in. różnego typu materace ortopedyczne oraz poduszki rehabilitacyjne. Nabyte doświadczenie gwarantuje zakup najwyższej jakości produktu, a bogaty asortyment umożliwi wybór dostosowany do naszych potrzeb.


Uniknij niepotrzebnych kontuzji

Zarówno pacjent, jak i osoba, która się nim zajmuje, przy wykorzystaniu łatwoślizgu, zauważą znaczną różnicę w codziennej pielęgnacji. Złe przygotowanie personelu medycznego, użycie niewłaściwych technik przy zmianie pozycji, bądź przenoszeniu kuracjusza, może zaowocować poważnymi schorzeniami zarówno u chorych, jak i zajmującego się nim personelu medycznego. Do poważniejszych należą dolegliwości związane ze stłuczeniami, naciągnięciami - u chorych,  przeciążeniami i nadwyrężeniami – u osób pielęgnujących pacjentów.


Prostota i funkcjonalność

Łatwoślizg jest najprostszym z narzędzi umożliwiających bezpieczną zmianę pozycji, a także przenoszenie chorego, np. z noszy na łóżko, stół operacyjny czy wózek. Zastosowanie jest bardzo proste, a instrukcja produktu zawiera się w trzech zdaniach. Użycie łatwoślizgu ogranicza do minimum ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta, ponieważ nie mamy  bezpośredniego kontaktu z ciałem osoby leżącej. Jest to bardzo poręczne narzędzie, a zwinięte zmieści się w dłoni, bądź kieszeni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz