Artykuł sponsorowany

Budowa hali stalowej krok po kroku

Budowa hali stalowej krok po kroku

Hale stalowe to popularne obiekty o szerokim wachlarzu zastosowań, które z powodzeniem są stosowane w wielu branżach. Mogą one służyć do celów produkcyjnych, magazynowych, handlowych czy wystawowych. Ważnym atutem takich budowli jest krótki czas budowy, lekkość konstrukcji i dowolność aranżacji wnętrza. Projektując i budując halę należy wziąć pod uwagę nie tylko jej finalne przeznaczenie, ale również warunki przestrzenne czy istniejącą infrastrukturę.

Co obejmuje projekt hali stalowej?

W wypadku hal stalowych, podobnie jak w przypadku innych obiektów kluczową rolę odgrywa projekt. Musi on obejmować nie tylko konstrukcję samej hali czy elewacji, ale również aranżację wnętrza zgodnie z jego przeznaczeniem oraz infrastrukturę zewnętrzną wokół obiektu. Zwłaszcza, że hale są wykorzystywane w wielu czasami zupełnie odmiennych branżach. Dlatego tak ważne jest, aby już na etapie projektowania zadbać o takie rozplanowanie pomieszczeń, ciągów komunikacyjnych, zaplecza socjalno-sanitarnego oraz przestrzeni biurowej czy produkcyjnej, które będzie pozwalało w optymalny sposób wykorzystać powierzchnię i kubaturę hali. Ponieważ hale stalowe są specyficznymi obiektami i nie każdy projektant podejmie się zaprojektowania takiej budowli warto skorzystać z usług projektowych firmy, która specjalizuje się w projektowaniu hal stalowych. Dzięki temu mamy pewność, że proces projektowania przebiegnie sprawnie, a nasze sugestie oraz oczekiwania zostaną uwzględnione przez projektanta. Dodatkowo zawsze możemy liczyć na fachowe doradztwo szczególnie w tych kwestiach, które budzą nasze wątpliwości.

Proces budowy hali stalowej

Z chwilą otrzymania projektu oraz niezbędnych pozwoleń i uzgodnień można przystąpić do budowy samej hali. Wśród wielu zalet tych obiektów dużą rolę odgrywa lekkość konstrukcji. Pozwala ona na stawianie hal nawet na mniej stabilnych gruntach. Podobnie jak w przypadku projektu również montaż i wykończenie hali warto powierzyć podmiotowi specjalizującemu się w tego typu realizacjach. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zlecenie projektu i montażu jednej firmie. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne oszczędności, ponieważ kompleksowa usługa zawsze jest tańsza. Ponad to sprawna współpraca i komunikacja między projektantem, a wykonawcą pozwala na szybką modyfikację projektu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dla wielu inwestorów priorytetem jest termin budowy obiektu i tu hale stalowe są bezkonkurencyjne. Czas potrzebny na wzniesienie np. hali produkcyjnej czy sportowej z zastosowaniem konstrukcji stalowej jest o 70% krótszy niż w przypadku budynków murowanych. Dlatego właśnie hale stalowe cieszą się tak dużą popularnością.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz