Materiał Partnera

Budowa basenu ogrodowego – jak się do tego zabrać?

Budowa basenu ogrodowego – jak się do tego zabrać?

Miejsce, w którym można się schłodzić i popływać jest przydomowy basen. To wspaniała atrakcja dla całej rodziny. Jednak budowa basenu ogrodowego wymaga rozważnego zaplanowania i profesjonalnego wykonania. W przeciwnym razie jego eksploatacja może być bardziej kosztowna i czasochłonna niż się spodziewamy. Oto krótki poradnik dla osób marzących o basenie ogrodowym.

O czym musimy pamiętać podczas budowy basenu?

Zanim ruszymy z budową, musimy podjąć kilka bardzo ważnych decyzji. Po pierwsze – lokalizacja. Najlepsze miejsce na ogrodowy basen to takie o dużym nasłonecznieniu i z dala od drzew, których spadające liście mogłyby zanieczyszczać wodę. Równie ważne jest sprawdzenie warunków pod ziemią. W budowie niecki basenu nie mogą przeszkadzać nam przebiegające instalacje, korzenie drzew, ani zbyt wysoki poziom wód gruntowych.

Kolejny etap planowania budowy basenu ogrodowego to wybór wielkości i rodzaju niecki. Wielkość jest oczywiście uzależniona przede wszystkim od rozmiaru naszej działki. Jednak nawet gdy dysponujemy dużą przestrzenią, warto pamiętać, że im większy basen, tym wyższe koszty eksploatacji. Materiał, z którego wykonana będzie niecka, powinien być przede wszystkim trwały i wytrzymały. Do wyboru mamy żelbet, beton, stal, drewno i tworzywa sztuczne. Od rodzaju surowca będzie zależało także, jaki będzie kształt naszego basenu. Przykładowo, z drewna buduje się głównie baseny o prostych bokach, podczas gdy niecki z tworzywa sztucznego są dostępne jako różnorodne owale.

Jak przebiega budowa basenu ogrodowego – krok po kroku

Proces budowy przydomowego basenu rozpoczynamy oczywiście od wykopu. Następnie wylewamy beton, jeśli zdecydowaliśmy się na użycie tego surowca, lub budujemy nieckę. Należy przy tym pamiętać o uwzględnieniu dojścia dla niezbędnych instalacji. Gdy niecka basenu jest już gotowa, przystępujemy do prac hydraulicznych. Podłączamy instalacje dostarczające, czyszczące i podgrzewające wodę. Warto powierzyć to zadanie specjaliście, abyśmy mieli pewność, że woda w naszym basenie będzie utrzymywana w czystości.

Ostatni etap to prace wykończeniowe. Zależnie od preferencji właściciela będzie to wymalowanie ścian lub położenie płytek ceramicznych czy mozaiki. Firma A2Z Bud Ihor Vonsovych specjalizuje się w budowie basenów i układaniu kafelków na terenie województwa dolnośląskiego. To zespół sprawdzonych fachowców, którzy prace wykończeniowe przeprowadzą sprawnie i zgodnie z wytycznymi klienta. Profesjonalna budowa basenu ogrodowego to gwarancja radości użytkowania przez długie lata.

Opracowanie:
Wrocław, Obrońców Poczty Gdańskiej 7 lok. 5
tel. 796 515 066
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz