Materiał Partnera

Biznesowa szkoła dla dzieci. Czy warto uczyć dzieci przedsiębiorczości?

Biznesowa szkoła dla dzieci. Czy warto uczyć dzieci przedsiębiorczości?

Poziom edukacji finansowej w Polsce jest bardzo niski. Większość z nas nie ma oszczędności, nie prowadzi budżetu domowego, a tym samym nie jest świadoma, na co wydaje ciężko zarobione pieniądze. Często żyjemy od pierwszego do pierwszego w przekonaniu, że nie możemy sobie pozwolić na więcej, bo nie zarabiamy wystarczająco. Ciekawe, że potrafią tak twierdzić osoby zarabiające najniższą krajową, jak i ci, na których konta wpływa kwota dalece wyższa.

Nauka przedsiębiorczości korzyścią na całe życie

Bardzo chętnie zapisujemy dzieci na zajęcia poza lekcyjne, które rozwijają ich zainteresowania. Często są to zajęcia plastyczne, muzyczne lub inne pogłębiające wiedzę z zakresu przedmiotów szkolnych. Masz pewnie wiele powodów, dla których zależy Ci na rozwoju swojej pociechy. Możesz chcieć, żeby w przyszłości było zaangażowane w robienie tego, co kocha lub pragmatycznie wolisz, aby zdobyło lepsze wykształcenie, pracę i było ustawione w życiu. Niezależnie od tego, czym się kierujesz, nauka przedsiębiorczości pozwoli dziecku na realizację marzeń i życie w spokojnym i zrównoważonym dostatku.

Nauka przedsiębiorczości to jeden z najważniejszych elementów wprowadzających młodego człowieka w dorosłe życie. Taką naukę najlepiej wprowadzić od najmłodszych lat. – informuje ekspert z ośrodka Forteca Dziecięcego SpecaWe wstępnej edukacji kluczową rolę odgrywają rodzice, którzy pokazują dziecku wartość pieniędzy, a następnie prawidłowe sposoby ich zagospodarowania. Później warto pozwolić dziecku uczyć się poza domem. Stopniowo może poznać sposoby na zarządzanie środkami, oszczędzania i pomnażania pieniędzy. Z pewnością taka wiedza zaprocentuje w przyszłości.

Dlaczego warto zainwestować w naukę przedsiębiorczości poza domem?

Różne ośrodki edukacyjne dla dzieci mają bogatą ofertę zajęć poza lekcyjnych. Dla nauki przedsiębiorczości  zajęcia specjalistyczne stanowią wspaniałe uzupełnienie informacji, które dziecko zdobywa w domu. Edukację dziecko może rozpocząć nawet w wieku 6 lat. Odpowiednio dopasowane treści, pozwolą na naturalne przyswajanie wiedzy w taki sposób, aby wyrabiać w dziecku bezpieczne i korzystne nawyki. Nim się obejrzysz, a Twój maluch stanie się domowym ekspertem od zrównoważonego gospodarowania środkami z domowego budżetu. Zakres informacji przewidywany w programie zajęć może zdecydowanie wykroczyć poza kwestie związane z zarządzaniem finansami. Nauka odraczania przyjemności, tak ważnej umiejętności w oszczędzaniu może przydać się w dążeniu do innych celów, np. tych związanych z robieniem kariery. Dzięki takim zajęciom dziecko nie stanie się niewolnikiem konsumpcjonizmu, o wiele łatwiej więc będzie mu dbać o stan swojego konta bankowego, ale również o zdrowie. Dbanie o finanse to sztuka świadomych wyborów, natomiast te dają korzyści na wielu polach

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz