Materiał Partnera

Akcesoria niezbędne do rozpoczęcia przygody z modelarstwem

Akcesoria niezbędne do rozpoczęcia przygody z modelarstwem

Jeśli pragniemy rozpocząć swoją przygodę z niezwykłym hobby, jakim jest modelarstwo, niezbędny będzie zakup odpowiednich akcesoriów oraz narzędzi. Bez nich możemy bardzo szybko się zniechęcić lub osiągnąć gorsze rezultaty, co może dać nam zły obraz na temat tej arcyciekawej dziedziny. Zakup dobrej jakości chemii, farb, klejów oraz materiałów pomocniczych to absolutna podstawa, by móc w pełni cieszyć się modelarstwem. Czego dokładnie będziemy potrzebować?

Po pierwsze – wybór stanowiska modelarskiego

Modelarstwo jest szeroko znaną formą spędzania wolnego czasu. Jest relaksujące, a przy tym pozwala rozwinąć zdolności manualne. Sklejając i malując model możemy osiągnąć wspaniałe rezultaty, które zadziwią niejednego – musimy jednak wyposażyć się w odpowiednie akcesoria oraz narzędzia, które nam to ułatwią. Wszystkie z nich możemy zakupić w wyspecjalizowanych sklepach, takich jak sklep Paleta.

Swoją przygodę z modelarstwem warto rozpocząć od wyboru miejsca, w którym zajmiemy się sklejaniem modelu. To bardzo ważne, ponieważ miejsce tego typu musi być bardzo dobrze oświetlone. Gdy już złapiemy bakcyla, z pewnością przyda się mocna lampa halogenowa – a najlepiej kilka. Dobre oświetlenie pomaga uzyskać wyższy stopień dokładności. Ponadto jest niezwykle istotne, gdy będziemy później malować model – brak przekłamań kolorów czy nienaturalnych cieni pozwoli osiągnąć lepszy rezultat.

Równie ważna, jak oświetlenie, jest przestrzeń, na której będziemy pracować. Na początek wystarczy dowolna płaska powierzchnia, najlepiej jednolitego koloru – na biurko można położyć tekturę lub cienką deseczkę. Najlepiej sprawdzi się jednak profesjonalna mata, która pozwala również na wycinanie elementów modelu.

Niezbędne akcesoria modelarskie

Nóż będzie jednym z podstawowych narzędzi modelarskich, jakimi będziemy się posługiwać – dokładne wycięcie wszystkich elementów modelu jest niezwykle istotne, pozwalając na jego późniejsze bezproblemowe złożenie. Najlepszy będzie po prostu skalpel z wymiennymi ostrzami, ale z czasem docenimy także piłkę modelarską.

Do malowania modeli przydadzą się oczywiście pędzle, przy czym na samym początku warto kupić kilka – na przykład cztery lub pięć, co pozwoli na dotarcie do wszystkich zakamarków modelu.

Wśród zakupionych pędzli powinien znaleźć się jeden jak najmniejszy, do detali (numer 00 lub 0), pędzle o numerze 1 oraz 2 do ogólnego zastosowania oraz przynajmniej jeden pędzel płaski, którego użyjemy do większych powierzchni. W malowaniu szczególnie przydatne będą także mieszadła do farb, a do każdego rodzaju używanego rozpuszczalnika warto dodatkowo zakupić strzykawkę z igłą, która pozwoli na ich precyzyjną aplikację.

Z czasem warto zaopatrzyć się także w takie akcesoria, jak papiery ścierne lub pilniki, ściski, rylce czy wiertła.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz