Pozew o rozwód Radca Prawny Sprawy rozwodowe 1 / 1

Pozew o rozwód Radca Prawny Sprawy rozwodowe

Zapytaj o cenę
Gdynia, Świętojańska 91

Opis

Pozew o rozwód to jeden z najważniejszych dokumentów, który musi zostać wypełniony, aby sąd mógł rozwiązać małżeństwo. Kancelaria radcy prawnego Jakuba Mańczaka prowadzi sprawy rozwodowe i udziela porad Klientom zarówno w kwestii sporządzania odpowiednich dokumentów, jak i podczas reprezentowanie ich przed sądem.

We pozwie rozwodowym należy wyraźnie zaznaczyć, kto jest powodem/powódką, a kto pozwanym/pozwaną oraz umieścić informację o tym, czy rozwód ma odbyć się z orzeczeniem o winie, czy bez. Oczywiście należy także podać powód rozpadu małżeństwa i ustalić preferowane kontakty z dzieckiem. W pozwie należy także umieścić jakie koszty utrzymania dziecka powinien ponieść małżonek.

Do pozwu należy dołączyć dokumenty takie jak skrócony akt małżeństwa, odpis pozwu oraz skrócone odpisy aktów urodzenia dzieci, jeśli są małoletnie.

Jak sporządzić pozew, jaką ma mieć formę oraz jak dokładnie zawrzeć wszystkie informacje, można dowiedzieć się na konsultacji prawniczej w kancelarii Jakuba Mańczaka.

Wróć na początek strony