Dowiedz się więcej...

Znajomość języków obcych jest ważna, ponieważ pozwala na swobodne porozumiewanie się z obcokrajowcami. Nie wszyscy jednak mają tak duże predyspozycje, by szybko i sprawnie przyswoić języki obce. W sytuacji, gdy konieczne jest dokonanie tłumaczenia, jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty biur tłumaczeniowych lub samodzielnych tłumaczy.

Otwarcie granic przekłada się na większy i częstszy kontakt z obcokrajowcami. Dotyczy to zarówno osób indywidualnych, jak i firm współpracujących z zagranicznymi kontrahentami. Z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na tłumaczenia, na rynku działa coraz więcej biur tłumaczeniowych. Ich oferta jest niezwykle szeroka, obejmuje nie tylko najbardziej popularne języki. Tłumaczom można zlecić np. przekład na język hiszpański, grecki, chiński czy norweski - wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań.

W tym miejscu znajdziesz wiele przydatnych informacji, dzięki którym dotrzesz do renomowanych biur tłumaczeniowych i profesjonalnych tłumaczy. Poznasz orientacyjny cennik usług oraz najpopularniejsze słownictwo branżowe.

Tłumacze przysięgli

Tłumaczenia przysięgłe to specyficzny rodzaj przekładów, którym zajmują się tylko odpowiednio wykwalifikowani tłumacze, czyli osoby zaufania publicznego. Specjalizują się w tłumaczeniu dokumentów procesowych, urzędowych. Ponadto ich rolą jest uwierzytelnianie obcojęzycznych odpisów ważnych dokumentów także tłumaczonych przez inne osoby.

By zostać tłumaczem przysięgłym, trzeba spełnić szereg warunków. Wśród nich wymienić można m.in. konieczność posiadania obywatelstwa jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, obowiązek posiadania pełnej zdolności do wykonywania czynności prawnych, niekaralność za przestępstwa spowodowane umyślnie, przestępstwa skarbowe. Najważniejsze jest jednak to, by uzyskać pozytywny wynik na egzaminie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że tłumacze przysięgli wykonują swoją pracę profesjonalnie, postaw na rekomendowanych specjalistów w tym zakresie. Wybierz renomowane biura tłumaczeniowe zatrudniające najlepszych tłumaczy przysięgłych, którzy znają wiele języków obcych.

Tłumaczenia symultaniczne

Potrzebujesz tłumaczeń ustnych, ponieważ organizujesz spotkanie, wśród uczestników którego pojawią się obcokrajowcy? Postaw na tłumaczenia symultaniczne, dzięki którym bariery językowe zupełnie przestaną istnieć. Doświadczeni tłumacze dokonają ustnych przekładów, dzięki czemu zrozumienie wystąpień nie będzie stanowić żadnego problemu.

Tłumaczenia symultaniczne to tzw. tłumaczenia równoczesne. Odbywają się w kabinie dźwiękoszczelnej, przez którą najczęściej widać przemawiającego prelegenta. Trudnością w tłumaczeniach symultanicznych jest to, że mówca nie ma kontaktu z tłumaczem, w efekcie czego nie ma możliwości powtórzenia komunikatu. Dlatego też istotne jest, by wybrać takiego tłumacza, który posiada duże umiejętności w prowadzeniu ustnych przekładów.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnych tłumaczeniach ustnych, znajdujesz się we właściwym miejscu. Poznaj tłumaczy symultanicznych, dzięki którym zorganizowane spotkanie z obcokrajowcami zakończy się pełnym sukcesem.

Stowarzyszenia

Chcesz dotrzeć do profesjonalnych tłumaczy? Poznaj organizacje, które zrzeszają specjalistów w tym zakresie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybierasz usługi świadczone na najwyższym poziomie. A może jesteś tłumaczem i zależy Ci na dołączeniu do stowarzyszenia? Sprawdź, do jakiej organizacji możesz dołączyć.

Jeśli chodzi o stowarzyszenia tłumaczy, najbardziej popularną grupą jest Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich. To organizacja będąca najstarszym stowarzyszeniem, które stoi na straży praw zawodowych tłumaczy oraz prowadzi działania na rzecz promowania najwyższych standardów na rynku tłumaczeniowym.

Chcąc dotrzeć do stowarzyszeń tłumaczy polskich, jesteś we właściwym miejscu. Zdobędziesz dostęp do informacji, dzięki którym znajdziesz specjalistów świadczących usługi na najwyższym poziomie lub po prostu dołączysz do organizacji zrzeszającej osoby z Twojej branży.

Artykuły

Tłumaczenia, niemiecki – szybkie usługi
Oprócz bardzo wysokich kwalifikacji tłumacza przysięgłego języka niemieckiego, ich obowiązkach i predyspozycjach powinniśmy znać trudy tego zawodu. Jakie? Spra
Jak przetłumaczyć dokumenty samochodowe?
Jednym z wymogów otrzymania rejestracji są dokumenty przełożone na język polski. Które dokumenty samochodowe należy przetłumaczyć i kto powinien to zrobić?
Kiedy potrzebny jest tłumacz przysięgły?
Tłumaczenia współcześnie są potrzebne na każdym kroku – nie każdy jednak może się podjąć tłumaczeń. Co obejmuje praca tłumacza przysięgłego?
Co daje współpraca firmy z biurem tłumaczeń?
Współpraca przedsiębiorstwa z biurem tłumaczeń umożliwia ekspansję działalności na rynki międzynarodowe i nawiązywanie kontaktów biznesowych w języku obcym.
Jak znaleźć dobrego tłumacza?
Jakie kwalifikacje, doświadczenie, wykształcenie, cechy i umiejętności powinien posiadać dobry tłumacz? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Istotna rola tłumacza języka niemieckiego
W przypadku sprowadzenia auta z Niemiec lub rozpoczęcia pracy u naszych zachodnich sąsiadów, warto przetłumaczyć niezbędne dokumenty u tłumacza przysięgłego.
Kiedy jest potrzebny tłumacz przysięgły?
Czym różni się tłumacz przysięgły od zwykłego? Kiedy należy skorzystać z pomocy tego pierwszego? Wszystko zależy od rodzaju i przeznaczenia przekładu. Sprawdź!
Proces tłumaczenia uwierzytelnionego dokumentów – obieg zdalny
W przypadku tłumaczeń uwierzytelnionych w języku niderlandzkim, bardzo pożądane są usługi translacyjne zdalne, które oferuje między innymi Bożena Gwiazdowska.

Rankingi

Znajdź najlepszych tłumaczy