przyjazna Metale - obróbka, maszyny, Termetal, Piekary Śląskie

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
07:00 - 15:00
Wt.
07:00 - 15:00
Śr.
07:00 - 15:00
Cz.
07:00 - 15:00
Pt.
07:00 - 15:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 6530003802
REGON: 270681901
Rok założenia:
1992

O firmie

Nasza firma, Termetal, mieści się w Piekarach Śląskich, w województwie śląskim. Działamy na rynku od 1992 roku. Specjalizujemy się w produkcji urządzeń do grzania indukcyjnego oraz kompleksowych usługach związanych z nimi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Oferta

Główny profil naszej działalności to produkcja i sprzedaż wyspecjalizowanych produktów do grzania indukcyjnego. Korzystamy wyłącznie z części renomowanych firm, co gwarantuje wysoką jakość naszych wyrobów. Dokładamy wszelkich starań, by nasze urządzenia jak najlepiej spełniały swoje role, dlatego dostosowujemy się do potrzeb rynku. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz konkurencyjne ceny. Urządzenia dostarczamy, następnie montujemy i prowadzimy rozruch. W ramach serwisu wykonujemy naprawy i dostarczamy części zamienne.

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama produktów, a jej obecny kształt to:
  • piece indukcyjne,
  • nagrzewnice indukcyjne,
  • generatory tranzystorowe,
  • urządzenia do hartowania,
  • urządzenia współpracujące, w tym podajniki odpowiadające za automatyzację produkcji,
  • układy chłodzenia,
  • urządzenia do lutowania,
  • urządzenia do zgrzewania rurek.
Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników o dużych umiejętnościach praktycznych. Właściwa współpraca z Klientem jest dla nas bardzo ważna i od samego początku dbamy o odpowiednie relacje. Wciąż staramy się udoskonalać rozwiązania konstrukcyjne, dzięki czemu możemy produkować urządzenia najwyższej jakości.

Serdecznie zapraszamy do współpracy - Termetal w Piekarach Śląskich!

Artykuły

Termetal - nowoczesne i wydajne piece indukcyjne dla przemysłu odlewniczego
Termetal - nowoczesne i wydajne piece indukcyjne dla przemysłu odlewniczego
Piece indukcyjne do topienia metali to nowoczesne i wydajne urządzenia, które przekształcają energię elektryczną w ciepło. Poznaj zalety tych urządzeń.
Zasady działania systemów hartowania indukcyjnego - Termetal
Zasady działania systemów hartowania indukcyjnego - Termetal
Systemy hartowania indukcyjnego projektowane przez inżynierów Termetal są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Sprawdź, na czym polega ich działanie.
Zastosowanie urządzeń do nagrzewania indukcyjnego
Zastosowanie urządzeń do nagrzewania indukcyjnego
Urządzenia do nagrzewania indukcyjnego są szeroko stosowane w trakcie produkcji w przemyśle motoryzacyjnym, kolejowym, górniczym czy narzędziowym.
Najważniejsze informacje o tyglowych piecach indukcyjnych
Najważniejsze informacje o tyglowych piecach indukcyjnych
Piece indukcyjne działają wykorzystując pole magnetyczne. Używa się ich m.in. w odlewniach, pracowniach złotniczych i zakładach przeróbki surowców wtórnych.

Wideo

Kontakt

Kontakt Termetal

Termetal, Piekary Śląskie

Aktualności

  • Nagrzewnice indukcyjne długich prętów i rur

    20.03.2025

    Nagrzewnice indukcyjne oferowane przez firmę Termetal to niezwykle wszechstronne urządzenia, które znajdują zastosowanie nie tylko w procesie kucia, ale także wyżarzania, hartowania, odpuszczania czy suszenia i nagrzewania przed pokrywaniem. Dzięki nim możliwe jest nagrzewanie detali o różnorodnych wymiarach i kształtach, wykonanych z takich materiałów jak stal węglowa, stal nierdzewna, mosiądz, miedź, aluminium czy inne metale. Urządzenia te cechują się kompaktową konstrukcją, wysoką gęstością mocy, szybkim nagrzewaniem, niską ilością zgorzeliny oraz równomiernym rozkładem temperatury, co przekłada się na niskie zużycie energii. Dodatkowo, nagrzewnice indukcyjne Termetal wyposażone są w automatyczną segregację, system transportu, kontrolę temperatury każdego detalu, system autoregulacji temperatury oraz wysokiej jakości wzbudniki, co gwarantuje precyzyjność i efektywność pracy. Dzięki zastosowaniu jednego typu wzbudnika do bloczków okrągłych i kwadratowych oraz możliwości rejestracji procesu nagrzewania, urządzenia te pozwalają na nagrzewanie szerokiego zakresu średnic i długości detali bez konieczności wymiany narzędzi. To sprawia, że nagrzewnice indukcyjne Termetal są doskonałym wyborem dla przedsiębiorstw poszukujących niezawodnych i uniwersalnych rozwiązań w zakresie nagrzewania detali metalowych. Zachęcamy do skorzystania z oferty firmy Termetal i doświadczenia korzyści płynących z zastosowania nowoczesnych nagrzewnic indukcyjnych. Zapraszamy do kontaktu!

    Więcej informacji
  • nagrzewnica indukcyjna

    09.01.2025

    Firma Termetal oferuje nowoczesne urządzenia do nagrzewania indukcyjnego, które znajdują zastosowanie nie tylko w procesie kucia, ale również wyżarzania, hartowania, odpuszczania czy suszenia przed pokrywaniem. Dzięki szerokiemu zakresowi wymiarowemu, nagrzewnice te świetnie sprawdzają się przy obróbce detali wykonanych z różnorodnych materiałów, takich jak stal węglowa, nierdzewna, mosiądz, miedź, aluminium czy inne. Warto dodać, że źródłem zasilania tych urządzeń są generatory o mocy od 5kW do 4000kW, produkowane przez Termetal, co gwarantuje ich wysoką jakość i niezawodność. Ponadto, oferowane nagrzewnice wyposażone są w zaawansowane systemy automatycznego załadunku, rozładunku i transportu detali oraz kontrolowania i rejestracji parametrów procesu nagrzewania, co znacznie ułatwia pracę i zwiększa efektywność procesów produkcyjnych. Zapraszamy do kontaktu!

    Więcej informacji
  • generator MF 2

    30.11.2024

    Firma Termetal oferuje generatory średniej i wysokiej częstotliwości, które stanowią niezawodne źródło zasilania dla urządzeń do nagrzewania indukcyjnego, takich jak kucie, topienie, hartowanie czy lutowanie, a ich rozwój trwa już od 20 lat, aby sprostać oczekiwaniom szerokiej grupy klientów. W zależności od potrzeb, generatory mogą pracować w obwodzie szeregowym, równoległym lub szeregowo-równoległym, a ich zakres parametrów pracy obejmuje moc od 3kW do 4000kW oraz częstotliwości od 150Hz do 500kHz, opierając się na technologiach IGBT, MOSFET czy tyrystorowej. Dostosowując się do indywidualnych wymagań, generatory Termetal mogą być wykonane na zamówienie, z możliwością instalacji w obudowach o różnych rozmiarach oraz wyposażone w kilka niezależnych wyjść mocowych i różne zakresy częstotliwości. Ponadto, zintegrowane systemy sterowania, komunikacji i rejestrowania danych umożliwiają pracę generatorów w środowisku Przemysłu 4.0, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla nowoczesnych przedsiębiorstw – zapraszamy do kontaktu!

    Więcej informacji

Opinie (9)

Opinie o firmie Termetal


WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.

Średnia ocen

4.8

Ocena w gwiazdkach (do 5) jest średnią arytmetyczną wszystkich ocen wystawionych w ramach opublikowanych niżej opinii.

Opinie użytkowników

Gabriel
Gabriel
5.0
16.05.2022
Rewelacyjnie poradzili sobie z montażem pieca do odlewu ciągłego. Widać, że mają w tym wprawę.
CCCS
CCCS
5.0
10.03.2022
Polecam te usługi. Serwis urządzeń indukcyjnych prowadzony jak należy.
Paula
Paula
5.0
24.01.2022
Zgrzewanie indukcyjne mają wypracowane do perfekcji. Nie ma się do czego przyczepić.
Sebastian
Sebastian
5.0
23.11.2021
Dokładnie i na czas realizują zamówienia. Warto było się tu zgłosić.
Nick2222
Nick2222
5.0
25.09.2021
Zawsze jak mam do nich jakiś interes, zostaję dobrze obsłużony. Takie usługi to ja rozumiem.
Misiek
Misiek
5.0
11.07.2021
Urządzenia do lutowania indukcyjnego sprawują się idealnie. Warto było w nie zainwestować.
Dawid
Dawid
5.0
30.05.2021
Mamy z tej firmy podajniki odpowiadające za automatyzację produkcji. Nie można im niczego zarzucić. Pracują bardzo dokładnie.
glamur
glamur
4.0
22.03.2021
Dostać tu można różne części zamienne do urządzeń indukcyjnych. Zresztą zajmują się całą obsługą tych urządzeń. Wiedzą, o co w tym chodzi.
tbgl
tbgl
4.0
28.01.2021
Piece indykcyjne naprawdę mają najlepsze na rynku. Dzięki nim można wykonywać swoje prace na wysokim poziomie. Fajnie, że zajęli się taką produkcją.