Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
10:00 - 18:00
Wt.
09:00 - 16:00
Śr.
09:00 - 16:00
Cz.
10:00 - 18:00
Pt.
09:00 - 16:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 9521985316
REGON: 140393347
KRS: 0000248947

O firmie

Siedziba stowarzyszenia Straż dla Zwierząt w Polsce znajduje się w Warszawie. Organizacja powstała w 2006 roku i skupia ludzi którym nie jest obojętny los zwierząt. Opieką ze strony stowarzyszenia objęte są wszystkie stworzenia, zarówno domowe, jak i dzikie.

Oferta

Zwierzęta tak samo jak ludzie cierpią z powodu głodu, chorób i złego traktowania. Niestety nie mogą same powiedzieć o tym, co ich trapi, dlatego powstało stowarzyszenie, które udziela im kompleksowej pomocy. Straż dla Zwierząt w Polsce to organizacja zrzeszająca wolontariuszy, którzy chcą pomagać zwierzętom. Opieką stowarzyszenia objęte są zwierzęta domowe, a także zwierzęta gospodarskie i dziko żyjące. Straż prowadzi liczne programy pomocowe i reaguje na wezwania związane z maltretowaniem zwierząt. Jej członkowie są wszędzie tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda.

Straż dla Zwierząt w Polsce zajmuje się między innymi pomocą dla psów, kotów oraz koni. Zwierzęta te są przywożone z pseudohodowli i ratowane przed wysłaniem do rzeźni. Organizacja organizuje również zbiórki darów i żywności dla zwierzaków przebywających w ośrodku i próbuje znaleźć im nowy dom. Adopcja zwierząt to niezwykle ważny element działalności stowarzyszenia i obwarowana jest licznymi wymogami, by doświadczone przez los zwierzęta już nigdy nie zaznały cierpienia.

Wśród wolontariuszy działających w organizacji są między innymi weterynarze. Straż posiada własną przychodnię weterynaryjną w której doświadczeni lekarze zajmują się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zwierząt. Usługi w tym zakresie obejmują takie czynności jak:
  • kompleksowe badania laboratoryjne zwierząt
  • sterylizacja
  • kastracja
  • usunięcie kamieni z pęcherza moczowego
  • operacje przewodu pokarmowego
  • usuwanie guzów
  • operacje ortopedyczne
  • operacje onkologiczne
  • operacje kardiologiczne
Ponadto zwierzęta są szczepione i leczone z chorób skóry. Weterynarze otaczają psy i koty klientów także opieką położniczą i wykonują zabiegi kosmetyczne, np. obcinają nadmiar sierści.

Do zadań stawianych przed stowarzyszeniem można także zaliczyć edukowanie właścicieli w kwestii opieki nad zwierzętami i prowadzenie wspólnie ze Strażą Więzienną programu resocjalizacji zwierząt.

Więcej informacji dotyczących misji stowarzyszenia Straż dla Zwierząt w Polsce, bieżącej działalności i ofert adopcyjnych otrzymają Państwo pod podanym numerem telefonu lub znajdą Państwo na stronie internetowej. Tam też umieszczono wszystkie informacje potrzebne do wsparcia stowarzyszenia.

Kontakt

Kontakt Straż dla Zwierząt w Polsce

Straż dla Zwierząt w Polsce, Warszawa

Szukasz wykonawcy?

Napisz czego potrzebujesz, a my bezpłatnie znajdziemy fachowców w Twojej okolicy.

Dziękujemy za wysłanie zlecenia.

Oczekuj na ofertę przesłaną na wskazany e-mail

Wystąpił błąd

Spróbuj jeszcze raz później

Słowa kluczowe

Opinie (12)

Opinie o firmie Straż dla Zwierząt w Polsce

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Ela
Ela
5.0
13.04.2019
Nie wiem, jak można znęcać się nad zwierzętami... Na szczęście w takich przypadkach reaguje Straż i dąży do zapewnienia poszkodowanemu zwierzęciu najlepszej opieki i nowego domu.
Dorota
Dorota
5.0
02.03.2019
Więcej takich stowarzyszeń! Bez nich sytuacja zwierząt byłaby jeszcze gorsza... Robią dużo, by ratować zwierzaki i edukować społeczeństwo.
Eliza
Eliza
5.0
01.02.2019
Od lat wspieram zwierzęta i wpłacam pieniądze na ich karmienie. Dzięki temu mam na koncie dobry uczynek, a zwierzaki nie są głodne.
Adrian
Adrian
5.0
09.01.2019
Adoptowałem kota znalezionego przez członków Straży. Proces nie był prosty, ale dzięki temu wiem, że naprawdę dbają o zwierzęta. I cieszę się, że ma mnie kto witać kiedy wracam z pracy.
Marzanna
Marzanna
5.0
25.12.2018
Dzięki stronie stowarzyszenia dowiedziałam się jak opiekować się kotem. Okazało się, że wiele rzekomych prawd ma się nijak do rzeczywistości. Dopiero lektura tekstów zamieszczonych w internecie rozwiała moje wątpliwości w kwestii opieki.
Kaśka
Kaśka
5.0
26.11.2018
Dbam o psa, dlatego odwiedzam z nim regularnie salon piękności prowadzony przez stowarzyszenie. Fachowo obcinają nadmiar sierści, a mój pupil się nawet tego nie boi.
Łukasz
Łukasz
5.0
19.10.2018
Razem z moim psiakiem odwiedziliśmy lecznicę weterynaryjną i jestem bardzo zadowolony. Weterynarz fachowo zdiagnozował psa i przepisał najlepsze leki.
Remigiusz
Remigiusz
5.0
28.09.2018
Zgłosiłem kiedyś Straży maltretowanie zwierząt gospodarskich. Ich interwencja była naprawdę fachowa i przyczyniła się do odebrania zwierząt osobie, która na nie nie zasługiwała.
Wiola
Wiola
5.0
30.08.2018
Co roku włączam się w akcję dokarmiania zwierząt i oddaję na Straż 1% podatku. Dla mnie to niewiele, a tym zwierzakom może to uratować życie.
Adam
Adam
5.0
15.07.2018
Adoptowałem psiaka, którego uratowali. Uwielbiam go! A Straży dziękuję za to co robią. Potrzeba więcej takich inicjatyw, a świat będzie piękniejszy.
Klara
Klara
5.0
20.06.2018
Wykonują bardzo dobą pracę. Chodzi mi nie tylko o ratowanie zwierząt. Edukowanie ludzi też jest istotne. Jeśli tylko mogę włączam się w działanie stowarzyszenia i innych też namawiam.
Halina
Halina
5.0
15.05.2018
Szanuję ich za poświecenie dla zwierząt. Robią to za darmo i naprawdę się starają, by zwierzętom żyło się lepiej. Wspaniali ludzie.