Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
08:00 - 19:00
Wt.
08:00 - 19:00
Śr.
08:00 - 19:00
Cz.
08:00 - 19:00
Pt.
08:00 - 19:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 6461041371
REGON: 272105337
Dodatkowe kontakty:

603 064 338

Rok założenia:
1994

O firmie

Klinika stomatologiczna prowadzona jest przez Piotra i Katarzynę Viscardi, którzy przez wiele lat prowadzili własną praktykę, dzięki czemu zdobyli duże doświadczenie medyczne. Wszyscy lekarze pracujący w klinice nieustannie poszerzają swoją wiedzę, uczestnicząc w krajowych i zagranicznych sympozjach oraz kursach, podczas których poznają nowe technologie stomatologiczne.
W skład zespołu wchodzą też specjaliści z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i implantologicznej.

Gabinet znajduje się w Tychach, w województwie śląskim.

Oferta

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej zlokalizowany w Tychach posiada własne laboratorium oraz zaplecze zabiegowe.

Oferta stomatologiczna obejmuje wszystkie dziedziny stomatologii, między innymi takie jak leczenie zachowawcze oraz periodontologiczne. Prowadzone jest również leczenie chirurgiczne oraz protetyczne i ortodontyczne uzębienia.

Przeprowadzana diagnostyka dentystyczna obejmuje takie czynności jak:
 • badanie kamerą wewnątrzustną
 • zdjęcia wewnątrzustne punktowe
 • zdjęcia panoramiczne
 • zdjęcia cefalometryczne
 • badanie zatok i stawów
Implantologia to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań stosowane w przypadku odbudowy uzębienia lub poprawieniu jego stanu poprzez wprowadzenie pojedynczego implantu wykonanego z tytanu. Spełnia on funkcję korzenia i zapewnia pełen komfort podczas rozmowy czy spożywania posiłków.

Coraz większym powodzeniem cieszy się stomatologia estetyczna pomagająca Pacjentom osiągnąć pełną satysfakcję ze zdrowego i pięknego uśmiechu. Dziedzina ta zajmuje się likwidacją wszelkich ubytków i nierówności oraz wybielaniem zębów. Zakres działania stomatologii estetycznej ściśle powiązany jest z ortodoncją oraz protetyką i implantologią.

W gabinecie stomatologicznym oferowane jest wybielanie zębów nakładkowe nocne wykonywane przez Pacjenta samodzielnie bądź wybielanie szybkie w gabinecie przez specjalistów.

Zabieg endodontyczny ma na celu usunięcie chorej miazgi i wyeliminowanie bakterii, które znajdują się w systemie kanałowym. Podczas leczenia endodoncyjnego stosowane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu proces tego typu leczenia odbywa się w sposób szybki, komfortowy i bezbolesny dla Pacjenta, a wnętrze zęba jest starannie oczyszczone. Stosowane materiały i sprzęt umożliwiają wyczyszczenie również wyjątkowo wąskich i zagiętych kanałów oraz uratowanie naturalnego zęba na wiele lat.

Dział protetyki zajmuje się uzupełnianiem braków w uzębieniu poprzez montaż:
 • Licówki wykonanej z materiałów estetycznych takich jak porcelana lub z kompozytów protetycznych.
 • Koron i mostów porcelanowych wykonanych na bazie metali lub według nowych technik bez metalu. Stosowana jest również przy ich wykonaniu stal bądź mniej szkodliwe stopy złota lub tytanu. Mosty odbudowują brak uzębienia za pomocą połączonych koron porcelanowych wklejonych trwale na sąsiednie zęby.
 • Protez bezklamrowych, czyli na zatrzaskach, pomagających ukryć metalowe elementy klamer.
Najważniejszym aspektem w trosce o zdrowe zęby jest stan dziąseł. Leczenie paradontozy obejmuje kontrolę oraz regenerację tkanek przyzębia. Zapalenie dziąseł prowadzi do ich zaniku oraz odsłonięcia korzenia co w rezultacie przyczynia się do rozchwiania i utraty zębów.

Profilaktyka Solo higieny jamy ustnej wykonywana w gabinetach ma na celu skuteczne zapobieganie chorobom zębów i przyzębia. Polega na oczyszczaniu każdego zęba oraz przestrzeni międzyzębowych i brzegów dziąseł w miejscach, w których nie można dotrzeć przy użyciu zwykłej szczoteczki do zębów. Dodatkowo wykonywane są takie zabiegi jak:
 • lakierowanie zębów mlecznych i stałych
 • usuwanie złogów i osadów nazębnych

Zabiegi chirurgiczne
prowadzone są w przypadku zapalenia przyzębia i kości wokół zęba jeśli tradycyjne leczenie nie daje sukcesu. Poprzedzone jest to RTG zęba.
Chirurgia stomatologiczna obejmuje usuwanie zębów oraz zębów mądrości i torbieli, jak również stosuje się ją podczas:
 • zabiegów resekcji wierzchołków korzeni
 • podcinania wędzidełek
 • usuwania zębów zatrzymanych oraz przy odsłanianiu zębów zatrzymanych w kości na potrzeby ortodoncji

Przed przystąpieniem do leczenia ortodontycznego szczegółowo analizowany jest stopień wady zgryzu, a następnie dobierany jest indywidualnie proces leczenia.
Leczenie odbywa się aparatami ruchomymi lub stałymi metalowymi i estetycznymi (szafirowe i kryształowe).

Klinika udostępniła możliwość kredytowania usług i rozłożenia płatności na raty, jak również płatność za usługi dentystyczne kartą kredytową. Pomieszczenia przystosowane są w sposób ułatwiający poruszanie się osobom niepełnosprawnym, a do dyspozycji pacjentów kliniki jest przestronny parking. Obsługiwani są także klienci obcojęzyczni (angielski, niemiecki).

Wideo

Kontakt

Kontakt Stomatologia Viscardi

Stomatologia Viscardi, Tychy

Słowa kluczowe

Opinie (6)

Opinie o firmie Stomatologia Viscardi

Średnia ocen

4.3

Opinie użytkowników

Elka
Elka
5.0
10.11.2020
Korzystałam z zabiegów wybielających i poprawiających wygląd zębów. Już po pierwszej wizycie efekty były rewelacyjne. Teraz uczęszczam regularnie co pół roku i mam dzięki temu piękny uśmiech.
babaryba
babaryba
5.0
05.09.2020
Wstawiałam w tej klinice implanty. Wszystkie zabiegi przeprowadzone absolutnie bezboleśnie i profesjonalnie. Uzyskałam pełną informację o właściwej higienie i profilaktyce przy implantach. Dlatego też może ich polecić.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
21.03.2016
A ja tam polecam!
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
06.10.2015
Bardzo profesjonalne podejście i skuteczne leczenie decydują o dużej jakości tego gabinetu. Bardzo gorąco polecam.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
1.0
17.07.2014
Korzystalam z uslug pana doktora Zielinskiego i pana doktora Jana Viscardiego . W skali do 5 dalabym im 6. Drogo , ale warto
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
14.05.2013
Korzystamy z usług tego gabinetu całą rodziną od dłuższego czasu i jesteśmy bardzo zadowoleni.Zęby leczone kompleksowo i co ważne bezboleśnie.Gabinet nowoczesny,warunki sterylne,wszystkie sprzęty najwyższej jakości.Dentyści w bardzo fajny,wesoły sposób podchodzą do pacjęta,dzięki czemu wizyty w gabinecie nie są stresujące.Zawsze jesteśmy przyjmowani na ustaloną godzinę,nigdy nie ma opóźnień.Oststnio zdecydowałam się na zabieg estetyki stomatologicznej-wybielanie zębów.Efekt jest olśniewający,znaczna różnica,moje zęby są białe no i przede wszystkim zdrowe.Polecam dbanie o swój uśmiech u tych dentystów! //kami8812