Przekład w wielu językach
Przekład w wielu językach , Rotas Biuro tłumaczeń przysięgłych i zwykłych, Wrocław

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 6151497036
Rok założenia:
2009
Zobacz także naszą ofertę w branży:

O firmie

Firma Rotas ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Prowadzi też biura w Zgorzelcu i Bogatyni. Specjalizuje się w tłumaczeniach zwykłych i przysięgłych. Działa na rynku od 2009 roku. Właścicielem firmy jest Mieczysław Dziuruń.

Oferta

Rotas skupia doświadczonych tłumaczy, którzy zajmują się przekładem niemal wszystkich języków używanych na świecie. Biuro tłumaczenia przysięgłe i zwykłe wykonuje na zlecenie osób fizycznych, podmiotów gospodarczych oraz instytucji. Zapewnia indywidualne podejście do każdego zlecenia, w tym dopasowanie przekładu do kontekstu powierzonego materiału. Tłumaczenia wykonywane są zawsze terminowo, a ich poprawność gwarantowana jest przez tłumaczy przysięgłych. Koszt tłumaczeń zależy od stopnia skomplikowania zlecenia, ale jest konkurencyjny.

Rotas przede wszystkim oferuje:
  • tłumaczenia z języka angielskiego
  • tłumaczenia z języka czeskiego
  • tłumaczenia z języka niemieckiego
  • tłumaczenia z języka ukraińskiego
  • tłumaczenia z języka francuskiego
  • tłumaczenia z języka włoskiego
W przypadku tłumaczeń pisemnych są to przede wszystkim przekłady przysięgłe. Można do nich zaliczyć tłumaczenia dokumentów samochodowych, dowodów tożsamości i dokumentów urzędu stanu cywilnego, np. aktów urodzenia i zgonu. Ponadto tłumaczone są dyplomy, świadectwa szkolne, akty notarialne i wyroki sądowe. Tłumaczenia przysięgłego nie wymagają natomiast umowy handlowe, listy, materiały szkoleniowe i instruktażowe oraz treści reklamowe i publikacje naukowe. W formie pisemne realizowane są też przekłady tekstów specjalistycznych i technicznych.

Osobną kategorię tłumaczeń stanowią też ustne. Dzielą się na konsekutywne i symultaniczne. Pierwsze z nich polegają na wysłuchaniu całej wypowiedzi i przetłumaczeniu jej na podstawie notatek albo tłumaczeniu po każdym zdaniu. Stosowane są podczas ślubów, egzaminów na prawo jazdy, a także na policji, w prokuraturze i w sądach. Z kolei symultaniczne realizowane są podczas konferencji. Prowadzone są w czasie rzeczywistym, a tłumacze siedzą podczas swojej pracy w specjalnych kabinach.

Wykorzystanie umiejętności w zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych pozwala firmie Rotas na udzielanie pomocy klientom w zakresie dochodzenia odszkodowań, rejestracji firm i starania się o świadczenia socjalne.

Dodatkowe informacje dotyczące biura tłumaczeń Rotas, w tym pełen wykaz tłumaczonych języków, znajdą Państwo na stronie internetowej. W sprawie firmowych usług najlepiej kontaktować się telefonicznie albo mailowo.

Artykuły

Jakie kompetencje posiada tłumacz przysięgły?
Jakie kompetencje posiada tłumacz przysięgły?
Z usług tłumacza przysięgłego musimy skorzystać chcąc przełożyć ważne dokumenty. Jakie uprawnienia ma tłumacz przysięgły?

Wideo

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Rotas Biuro tłumaczeń przysięgłych i zwykłych

Rotas Biuro tłumaczeń przysięgłych i zwykłych, Wrocław

Słowa kluczowe

Opinie (6)

Opinie o firmie Rotas Biuro tłumaczeń przysięgłych i zwykłych

Średnia ocen

4.7

Opinie użytkowników

Sebastian
Sebastian
4.0
06.07.2020
Szybko i dokładnie. O takie tłumaczenie mi właśnie chodziło, dlatego polecam biuro Rotas. Znają się świetnie na tłumaczeniach przysięgłych i zwykłych.
Krzysztof
Krzysztof
5.0
17.05.2020
Kompleksowa pomoc w rejestracji firmy. Znam angielski, ale nie znam się na zawiłościach prawnych. Biuro Rotas udzieliło mi jednak pomocy i mogę już legalnie prowadzić działalność.
Filip
Filip
4.0
12.03.2020
Pomogli mi w uzyskaniu odszkodowania za wypadek w Niemczech. Moja znajomość języka nie jest dobra, ale na szczęście dzięki ich doświadczeniu udało się wygrać sprawę w sądzie. Dziękuję!
Błażej
Błażej
5.0
21.01.2020
Firma Rotas obsługiwała konferencję w której uczestniczyłem. Dzięki ich profesjonalizmowi wszyscy na bieżąco wiedzieli co mówią prelegenci z innych państw.
Janusz
Janusz
5.0
23.11.2019
Sprowadziłem auto z zachodu i potrzebowałem tłumaczenia dokumentów. W Rotas nie było z tym żadnego kłopotu.
Jarek
Jarek
5.0
25.09.2019
Bardzo dobre biuro tłumaczeń. Zleciłem im przekład moich dokumentów, dyplomów i zaświadczenia o niekaralności. Wszystko przygotowali na czas. Polecam ich usługi.