Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
07:00 - 17:30
Wt.
07:00 - 17:30
Śr.
07:00 - 17:30
Cz.
07:00 - 17:30
Pt.
07:00 - 17:30
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 6461033816
REGON: 271263258
KRS: 0000013377
Rok założenia:
1992

Polecane oferty

Oferujemy Państwu komfortowy wypoczynek w naszym punkcie noclegowym zlokalizowanym w bliskiej odleg...
Prowadzimy ośrodek wczasowy. Zajmujemy się wynajmem domków letniskowych i kempingowych. Ośrodek zna...
Szklarska Poręba to miasto położone w cieniu Karkonoszy i Gór Izerskich, pasm wchodzących w skład S...
W naszym ośrodku znajduje się nowoczesny budynek pensjonatowy, w którym dostępnych jest 35 pokoi o ...

O firmie

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną znajduje się w Tychach, w województwie śląskim. Jest specjalistyczną placówką, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat. Podopieczni ośrodka to osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Oferta

Niepełnosprawność intelektualna znacznie utrudnia życie, ale odpowiednia opieka i rehabilitacja mogą doprowadzić osobę niepełnosprawną do takiego stanu, który umożliwia jej samodzielne życie.
Odpowiednie zajęcia przygotowujące do życia w społeczeństwie prowadzi od lat Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Tychach.
W miejscu tym niepełnosprawni otoczeni są profesjonalną opieką wykwalifikowanych wychowawców. Podopieczni ośrodka to młodzi ludzie, niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami oraz głębokim. Nauczyciele przekazują im wiedzę w ramach obowiązku szkolnego.

Ponadto w ośrodku odbywają się:
  • zajęcia edukacyjno-terapeutyczne
  • zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze
  • zabiegi fizykalne
Dzieci i młodzież znajdują się również pod opieką medyczną neurologa, pediatry, a także pielęgniarek. Ponadto zajmują się nimi logopedzi, pedagodzy i psycholodzy diagnozujący problemy i wdrażający terapie w swoich dziedzinach.

Przy ośrodku działa także punkt wczesnej interwencji dla dzieci do 7 lat, gdzie maluchy są rehabilitowane, by zlikwidować lub skorygować problemy rozwojowe. Uruchomiono również świetlicę terapeutyczną dla dorosłych, w wieku powyżej 21 lat, gdzie są oni przygotowywani do samodzielnego życia i zachęcani do rozwijania swoich pasji.

Uzupełnieniem kompleksowej oferty ośrodka jest bezpłatne wyżywienie, a także dowóz i odwożenie podopiecznych placówki do miejsca zamieszkania.

Więcej informacji dotyczących Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego znajdą Państwo na stronie internetowej.

Kontakt

Kontakt Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Tychy

Szukasz wykonawcy?

Napisz czego potrzebujesz, a my bezpłatnie znajdziemy fachowców w Twojej okolicy.

Dziękujemy za wysłanie zlecenia.

Oczekuj na ofertę przesłaną na wskazany e-mail

Wystąpił błąd

Spróbuj jeszcze raz później

Opinie (6)

Opinie o firmie Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Średnia ocen

4.7

Opinie użytkowników

Wojciech
Wojciech
4.0
19.05.2022
Polecam. Profesjonalny ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy. Na opiece nad osobami z niepełnosprawnością znają się naprawdę dobrze.
Kajetan
Kajetan
5.0
17.03.2022
W tym ośrodku osoby niepełnosprawne intelektualnie mają realną szansę na naukę życia w społeczeństwie. Widzę to po moim synu, dlatego polecam.
Lilianna
Lilianna
5.0
14.01.2022
Polecam. Dzięki takim ośrodkom poziom opieki nad osobami niepełnosprawnymi zdecydowanie wzrasta.
Jagoda
Jagoda
5.0
13.11.2021
Dzięki temu ośrodkowi nauczyłam się, jak powinnam zajmować się swoim Synkiem. Nie było łatwo, ale ich pomoc dała mi naprawdę wiele.
Bernadeta
Bernadeta
5.0
14.09.2021
Mój synek może tutaj liczyć na pełną pomoc w zakresie rehabilitacji oraz realizacji obowiązku szkolnego. Widać, że kadra naprawdę kocha nasze dzieciaki, niezależnie od ilości sprawianych problemów.
Alfred
Alfred
4.0
19.07.2021
Polecam. To najlepsze miejsce do opieki nad osobami niepełnosprawnymi w wieku szkolnym.