Produkcja i doradztwo w wyborze protez
Produkcja i doradztwo w wyborze protez , Orton s.c., Olsztyn

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 7392896577
REGON: 510677370
Rok założenia:
1998

O firmie

Zakład Sprzętu Ortopedycznego Orton działa od 1998 roku i został założony przez Grzegorza oraz Jana Nowaka. Nasza siedziba znajduje się w Olsztynie. Pomagamy pacjentom w przywróceniu im sprawności fizycznej po amputacji kończyn górnych lub dolnych i wykonujemy protezy na indywidualne zamówienie.

Oferta

Aby pacjent był gotowy do założenia protezy, bardzo często musi przejść przez nawet kilkumiesięczny proces gojenia, bandażowania, hartowania oraz pielęgnacji kikuta. Dopiero po całkowitym wygojeniu się rany, a także wzmocnieniu kondycji fizycznej można skupić się na pobieraniu miar potrzebnych do wykonania modularnej protezy, która będzie składała się z kilku połączonych ze sobą elementów, które w razie potrzeby można bez problemu wymieniać i dostosowywać do własnych potrzeb. W Zakładzie Sprzętu Ortopedycznego Orton bardzo chętnie doradzamy pacjentom, jak powinni prawidłowo dbać o kikuta i udzielamy niezbędnych informacji na temat przygotowania się do założenia protezy. Jeśli osoba po amputacji kończyny jest już gotowa, to przeprowadzamy z nią wywiad i pytamy o wiek, parametry fizyczne, a także rodzaj wykonywanych aktywności - wszystko po to, aby proteza była dostosowana w 100% do wymogów pacjenta.

W naszym zakładzie pracuje mistrz technik ortopeda oraz fizjoterapeuta, którzy mają odpowiednią wiedzę do przygotowania zamiennika kończyny górnej lub dolnej w taki sposób, aby umożliwił on prawidłowy powrót do zdrowia osoby po amputacji.

W naszej ofercie znajdują się między innymi protezy kończyn dolnych, które zakładamy u osób po:
  • amputacji w obrębie stopy,
  • amputacji uda,
  • amputacji podudzia,
  • wytłuszczeniu w stawie biodrowym lub kolanowym.
Oprócz tego oferujemy także protezy kończyn górnych, a w tym:
  • protezy kosmetyczne,
  • protezy mechaniczne,
  • protezy mioelektryczne,
  • protezy hybrydowe.
Sprzęt ortopedyczny wykonujemy ze stop włókna węglowego, a także lejów silikonowych i żelowych, które stosujemy z myślą o komforcie pacjenta. Do produkcji wykorzystujemy także przeguby kolanowe wieloosiowe, a w tym sterowane elektronicznie, hydrauliczne lub pneumatyczne.

Wszystkie protezy objęte są gwarancją, a także można je zamówić w ramach dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zapraszamy do kontaktu - Zakład Sprzętu Ortopedycznego Orton w Olsztynie.

Zakres działalności

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Orton s.c.

Orton s.c., Olsztyn

Opinie (3)

Opinie o firmie Orton s.c.

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Daniel
Daniel
5.0
21.05.2022
Pracuje tutaj naprawdę dobry ortopeda i fizjoterapeuta. Panowie wszystko mi wyjaśnili, przeprowadzili ze mną wywiad i dopasowali protezę do moich wymagań.
Ireneusz
Ireneusz
5.0
03.03.2022
Zakład myśli o pacjencie podczas produkcji protezy. Moja została wykonana z przyjemnego leju żelowego. To ograniczyło otarcia i pozwoliło mi się szybciej przyzwyczaić.
Kasia
Kasia
5.0
22.01.2022
Chętnie polecę ten zakład, bo mam od nich protezę ze sterowaniem elektronicznym. Zastosowali w niej bardzo funkcjonalny przegub kolanowy, a sam model został wykonany z bardzo solidnych komponentów. Nie zgłaszam żadnych reklamacji, a raczej chętnie wystawiam im dobrą opinię.