Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
10:00 - 19:00
Wt.
10:00 - 19:00
Śr.
10:00 - 19:00
Cz.
10:00 - 19:00
Pt.
10:00 - 19:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 9562004462
REGON: 870205636
Rok założenia:
1967

O firmie

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu powstał w 1993 roku. Zlokalizowany jest w historycznym miejscu, gdzie w średniowieczu stacjonowały osady flisaków oraz rybaków. Jest to jedna z głównych atrakcji miasta. Dyrektorem jest Beata Gęsińska.

Oferta

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów odwiedzających piękny Toruń. Wycieczka do naszego Ogrodu Zoobotanicznego będzie wspaniałym przeżyciem dla całej rodziny. Kontakt z dziką i niespotykaną przyrodą to udany pomysł na spędzenie relaksujących chwil.

Po przekroczeniu bram naszego Ogrodu zobaczą Państwo wiele gatunków ssaków i ptaków, w tym tych z egzotycznych kierunków świata. Naszymi "mieszkańcami" są także jaszczurki, węże, gekony, kameleony oraz żółwie. Poza tym warta odwiedzenia jest nasza ptaszarnia. Z pewnością zachwycić mogą również różnorodne gatunki roślin oraz pomniki przyrody, które eksponujemy. Obowiązkowym punktem zwiedzania przez rodziców wraz ze swymi pociechami powinno być minizoo, które cieszy się dużą popularnością. Dzieci za każdym razem są bardzo podekscytowane tak bliskim kontaktem ze zwierzętami, z którymi na co dzień nie mają styczności.

Organizujemy wiele pokazów, imprez oraz lekcji w ogrodzie. Dużą popularnością cieszą się np. przejażdżki na konikach. Posiadamy także galerię sztuki przyrodniczej, która znajduje się w zabytkowym budynku na naszym terenie.

Uczestniczymy także w kampanii EAZA, która ma na celu ochronę i poznanie rodzimych gatunków zwierząt i roślin.

Na pół godziny przed zamknięciem ogrodu kończymy sprzedaż biletów. Dzieciom do ukończenia 3 roku życia zapewniamy bezpłatny wstęp na teren zoo.

Zapraszamy do odwiedzenia nas.

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, Toruń

Opinie (0)

Opinie o firmie Ogród Zoobotaniczny w Toruniu