Dbamy o polskie lasy
Dbamy o polskie lasy, Nadleśnictwo Kluczbork Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Kluczbork

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
07:00 - 15:00
Wt.
07:00 - 15:00
Śr.
07:00 - 15:00
Cz.
07:00 - 15:00
Pt.
07:00 - 15:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 7510002421
REGON: 530559300
Rok założenia:
1992
Branża:
Zobacz także naszą ofertę w branży:

O firmie

Państwowe Gospodarstwo Leśne znajduje się w Kluczborku, w województwie opolskim. Powstało ono w 1973 roku.Gospodaruje lasami na podległym sobie obszarze. W skład Nadleśnictwa wchodzą takie leśnictwa jak: Nasale, Tęczynów, Zofiówka, Bąków, Lasowice Małe, Jasienie, Bażany, Tuły, Żabieniec, Szum, Zameczek i Zawiść.

Certyfikaty i dyplomy

Nadleśnictwo Kluczbork posiada certyfikat Forest Stewardship Council™ (FSC®) oraz certyfikat PEFC.Certyfikat Forest Stewardship Council™ NC-FM/COC-016493, ważny od 1.04.2014 r. do 31.03 2019 r. zaświadczający, że prowadzona gospodarka leśna jest zgodna z zasadami i kryteriami FSC ® oraz krajowymi zasadami i wytycznymi dobrej gospodarki leśnej.Nadleśnictwo Kluczbork posiada ważny do dnia 20.12.2018 r. certyfikat gospodarki leśnej PL PEFC-12/0058 wydany przez SGS Polska Sp.z o.o.

Oferta

Nadleśnictwo Kluczbork należy do systemu Państwowych Gospodarstw Leśnych. Prowadzimy zrównoważoną i proekologiczną gospodarkę leśną mającą na celu zachowanie różnorodności lasów, a co za tym idzie wzmocnienie ich trwałości. Celem leśników jest przede wszystkim sadzenie drzew w miejsce wyciętego drzewostanu. Nadleśnictwo zajmuje się również sprawami takimi jak:
 • hodowla drzew
 • ochrona przyrody
 • zalesianie
 • adaptacja jeleni
 • wycinka drzew
 • sprzedaż drewna
Niektóre z leśnictw prowadzą sprzedaż detaliczną drewna, wyłuszczonych szyszek oraz choinek i stroiszu. Choinki to sosny i świerki o różnej wysokości.Nadleśnictwo nadzoruje także lasy, które nie należą do skarbu państwa. Właścicielom udzielane są porady na temat gospodarki leśnej. Obszar ten to coś więcej niż pole gospodarki leśnej, ale również idealne miejsce do uprawiania turystyki i łowiectwa. Okoliczne ścieżki idealnie nadają sie do biegania i biegów na orientację,lecz także jazdy konnej, narciarstwa biegowego, jazdy psimi zaprzęgami i nordic walkingu. Ścieżka edukacyjna pozwala zapoznać się z lasem.

W przypadku łowiectwa pozwolenia udzielane są na:
 • polowanie na jelenie
 • polowanie na dziki
 • polowanie na sarny
 • polowanie na dzikie kaczki
 • polowanie na daniele
 • polowanie na dzikie gęsi
 • polowanie na lisy
Na stronie internetowej znajduje się więcej informacji dotyczących działalności Nadleśnictwa Kluczbork oraz aktualności i cenne dane takie jak cennik choinek.


Artykuły

Jak wygląda praca leśniczego
Jak wygląda praca leśniczego
Praca leśniczego nie należy do łatwych zawodów. Wymaga poświęcenia oraz organizacji. Od leśniczego zależy zdrowie zwierząt i roślin. Jak wygląda ten zawód?

Wideo

Kontakt

Kontakt Nadleśnictwo Kluczbork Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Kluczbork Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Kluczbork

Opinie (4)

Opinie o firmie Nadleśnictwo Kluczbork Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Beata
Beata
5.0
22.01.2020
Świetne miejsce do spędzenia czasu. Mogłabym stąd nie wychodzić.
Emil
Emil
5.0
17.11.2019
Już dawno nie widziałem tak zadbanego lasu. Ekstra!
Bożena
Bożena
5.0
25.09.2019
Super, że rak porządnie zajmujecie się naszym lasem. Jesteśmy dzięki temu spokojni, że zawsze będzie gdzie wybrać się na grzyby.
Monika
Monika
5.0
09.07.2019
Bardzo lubię spędzać tam czas. Ostatnio wybrałam się na spacer z całą rodziną i stwierdziliśmy, że to miejsce warte powrotów.