Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
07:00 - 20:00
Wt.
07:00 - 20:00
Śr.
07:00 - 20:00
Cz.
07:00 - 20:00
Pt.
07:00 - 20:00
Sb.
08:00 - 13:00
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 8791010021
REGON: 870132080
Rok założenia:
1990

Polecane oferty

Przedsiębiorstwa, które zajmują się budową nowych obiektów oraz prowadzeniem remontów i modernizacj...
Zajmujemy się usługami w zakresie projektowania konstrukcji budowlanych, oferujemy Państwu nasze us...
Od wielu lat Biuro Ekspertyz zapewnia rzetelną obsługę mykologiczną dla klientów indywidualnych, sp...

O firmie

MykoSystem od ponad trzech dekad zajmuje się mykologią budowlaną. Ugruntowana pozycja nie tylko na lokalnym rynku oraz szereg rekomendacji od osób prywatnych, przedsiębiorców i instytucji to powód przemawiający za tym, żeby skorzystać z naszych usług. Referencje wydane przez Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego oraz osoba właściciela MykoSystem, będącego aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Mykologów są najlepszym przykładem, że współpraca z nami zapewnia usługi mykologiczne na najwyższym poziomie.
Mykologia budowlana to interdyscyplinarna nauka, która zajmuje się wpływem wilgoci, pleśni i grzybów na stan obiektów. Nasza firma to nie tylko ekspertyzy mykologiczne, świadczone na terenie polskich miast, jak: Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław czy Poznań, ale też szereg prac mających na celu ochronę obiektów przed trwałym uszkodzeniem. Ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i do przedsiębiorców, instytucji publicznych, deweloperów czy architektów.

Oferta

Myko-System to firma zatrudniająca wysokiej klasy fachowców, korzystających z wiedzy i współczesnych zdobyczy technologicznych w dziedzinie mykologii. Oferta obejmuje szereg działań skierowanych zarówno do osób prywatnych, zarządców mieszkań oraz przedsiębiorców. Główne zakresy działalności obejmują: odgrzybianie (murów, piwnic i całych budynków), osuszanie (piwnic, ścian i budynków istniejących i w trakcie budowy), opinie mykologiczne oraz ekspertyzy.

Zanim przedstawimy szczegóły dotyczące działalności naszej firmy, pokrótce wspomnimy, czym jest mykologia budowlana. Pod tą nazwą kryje się interdyscyplinarna nauka, zajmująca się grzybami i pleśnią, pojawiającymi się na materiałach budowlanych. Ekspertyzy mykologiczne badają obecność poszczególnych rodzajów grzybów i pleśni oraz analizują pogarszanie się stanu technicznego materiałów i całych budynków. Obecność szkodliwych także dla ludzkiego zdrowia mikroorganizmów powoduje korozję biologiczną (biokorozję), mogącą w dłuższej perspektywie skutkować trwałym uszkodzeniem budynku i w ostateczności jego zawaleniem. Opinie mykologiczne zajmują się rozpoznawaniem poszczególnych gatunków pleśni i grzybów, badając przyczyny ich występowania w konkretnym miejscu. Kolejny etap to przeciwdziałanie.

Odgrzybianie budynków
Główną przyczyną pojawiania się grzybów i pleśni wewnątrz budynków jest niedostateczna wentylacja połączona ze zwiększonym poziomem wilgotności. Problem występuje szczególnie w starszego typu budynkach, nieocieplonych zgodnie ze współczesnymi wytycznymi. Krokiem numer jeden przy odgrzybianiu jest lokalizacja grzyba czy pleśni. Etap drugi to analiza gatunkowa. Dopiero potem następuje wdrażanie działań naprawczych. Trzeba mieć świadomość, że grzyb i pleśń to nie tylko problem estetyczny. W skrajnych przypadkach wpływa na ogólną kondycję całego obiektu. Grzyby i pleśnie potrafią szybko się rozprzestrzeniać. Z czasem obok widocznych gołymi oczami śladów występuję ukryte, bardzo groźne. Odgrzybiane budynków jest bardzo ważne nie tylko w domach i mieszkaniach. Także w obiektach użyteczności publicznej zaleca się usuwanie pleśni i grzybów w momencie zauważenia pierwszych śladów.

Osuszanie budynków
Zawilgocenia ścian, sufitów i podłóg może być wynikiem bądź błędów wykonawczych (w tym doboru nieodpowiednich materiałów), bądź pojawiają się wskutek powodzi czy zalania. Ponadto wilgoć występuje im dłuższy jest czas eksploatacji obiektu. W pewnym sensie budynek jest żywym organizmem, ulegającym naturalnym procesom starzenia, mającym styczność z wieloma potencjalnie niesprzyjającymi sytuacjami i substancjami. Osuszanie budynków, murów czy piwnic to najważniejszy krok przeciwdziałający pojawianiu się pleśni i grzybów. Osuszony zgodnie ze sztuką obiekt będzie odporny na działanie czynników biologicznych. To doskonały sposób, żeby powstrzymać biokorozję lub jej zapobiegać. Nasza oferta obejmuje osuszanie budynków, także niewykończonych. Do prac przystępujemy po rzetelnej analizie, co skutkuje doborem najlepszej osuszania. Każde zlecenie realizowane jest po indywidualnym rozpatrzeniu.

Opinie mykologiczne
Usługa kierowana do osób prywatnych, przedsiębiorców i instytucji obejmuje rzetelny i szczegółowy opis stanu technicznego obiektu. Opinia mykologiczna umożliwia podejmowanie stosownych działań mających na celu ułatwienie ewentualnych prac remontowo-budowlanych, z kompleksową renowacją włącznie. Mykolog przede wszystkim analizuje stan techniczny budynków, biorąc pod uwagę kondycję ścian, sufitów czy podłóg. Finalnie zleceniodawca otrzymuje kompletny raport, w którym zawarte są także informacje o wilgotności obiektu i o zagrożeniu (również biologicznym). Zasięgnięcie opinii mykologa zalecane jest wszystkim, którzy przymierzają się do zakupu nieruchomości z rynku wtórnego. To też sposób pozwalający ocenić rzeczywistą wartość budynku oraz oszacować koszt przywrócenia do stanu zbliżonego do pierwotnego. Zaświadczenie wydane przez mykologa to istotny dokument podczas spraw sądowych, pozwalający na precyzyjne określenie wartości nieruchomości.

Ekspertyzy mykologiczne
Wyszczególniony i dokładny opis obiektu budowlanego pozwala na określenie rzeczywistego stanu technicznego i tym samym na podjęcie działań przeciwdziałających korozji biologicznej. Profesjonale ekspertyzy mykologiczne obejmuje między innymi wykaz użytych materiałów budowlanych, stopień ich zużycia oraz określa newralgiczne punkty. Usługa ta rekomendowana jest zarówno osobom prywatnym przystępującym do remontu lub zakupu budynku, jak również przedstawicielom wszelkiego rodzaju instytucji. Mykolog potrafi określić nie tylko stan techniczny obiektu, ale także wpływ na ludzkie zdrowie czy znajdujące się mienie. Podczas ekspertyzy sprawdza się obecność grzybów, pleśni i gryzoni – pozwala to na szybkie podejmowanie kolejnych kroków. Należy dodać, że ekspertyza mykologiczna wskazuje, jak budynek powinien być użytkowany w przyszłości, z uwzględnieniem doboru materiałów budowlanych, sposobów wentylacji czy ogrzewania.

Kontakt

Kontakt Myko-System. Ekspertyzy mykologiczne

Myko-System. Ekspertyzy mykologiczne , Toruń

Szukasz wykonawcy?

Napisz czego potrzebujesz, a my bezpłatnie znajdziemy fachowców w Twojej okolicy.

Dziękujemy za wysłanie zlecenia.

Oczekuj na ofertę przesłaną na wskazany e-mail

Wystąpił błąd

Spróbuj jeszcze raz później

Opinie (14)

Opinie o firmie Myko-System. Ekspertyzy mykologiczne

Średnia ocen

4.8

Opinie użytkowników

Aga
Aga
5.0
04.05.2021
Uratowali mi życie. Usunęli robaki z desek w moim pokoju. To stare drewno ze strychu i miało nieproszonych gości.
Jasiek
Jasiek
5.0
22.03.2021
Robią bardzo dokładne pomiary wilgotności ścian.
Zuzka
Zuzka
5.0
15.01.2021
Świetne ekspertyzy mykologiczne. Idzie im super!
Piotrek
Piotrek
5.0
06.11.2020
Bardzo lubię z nimi współpracować. To solidni ludzie.
Nikodem
Nikodem
4.0
05.09.2020
Usługi ozonowania są ekstra. Wiele dają.
Emil
Emil
5.0
30.07.2020
Wypożyczają maszyny do osuszania! To super pomysł. Już skorzystałem.
Paula
Paula
4.0
22.05.2020
To potrzebne i pożyteczne usługi. Bardzo lubię takie firmy. Wiedzą konkretnie po co powstały.
Zbyszek
Zbyszek
5.0
19.03.2020
Polecam ich usługi odgrzybiania. Dają dobre efekty.
Łukasz
Łukasz
4.0
20.01.2020
Raz i na dobre usunęli mi wilgoć z mieszkania. Było ciężko, ale się udało.
Jędrek
Jędrek
5.0
15.11.2019
Nie można im niczego zarzucić. Świetnie pracują i wydają bardzo rzeczowe opinie.
Milena
Milena
5.0
03.09.2019
Fachowcy, którzy naprawdę znają się na swojej pracy. Analizę przeprowadzili bardzo starannie i z uwzględnieniem wszystkich szczegółów.
Tymek
Tymek
5.0
20.07.2019
Bardzo podoba mi się ich inicjatywa. Grzyby to niebezpieczne szkodniki. Warto się nimi zająć tak na poważnie.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
22.05.2014
Firma godna polecenia. Profesjonalnie podchodzi do realizacji zlecenia.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
14.01.2014
Gorąco polecam usługi firmy Myko-System. Firma solidna, terminowa i skuteczna.