Prowadzimy imprezy plenerowe i przejażdżki bryczką
Prowadzimy imprezy plenerowe i przejażdżki bryczką, Muzeum Wsi Mazowieckiej, Sierpc

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
Zadzwoń i sprawdź
Wt.
Zadzwoń i sprawdź
Śr.
Zadzwoń i sprawdź
Cz.
Zadzwoń i sprawdź
Pt.
Zadzwoń i sprawdź
Sb.
09:00 - 17:00
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 7760004823
REGON: 007010881
Rok założenia:
1976
Branża:

O firmie

Muzeum Wsi Mazowieckiej znajduje się w Sierpcu, w województwie mazowieckim. Od kilkudziesięciu lat przybliżamy turystom wygląd polskiej wsi z przełomu XIX i XX wieku. Na terenie skansenu znajdują się zabytkowe obiekty pochodzące z całego Mazowsza.

Oferta

Wizyta w naszym Muzeum to niepowtarzalna podróż w przeszłość. Tylko u nas mogą Państwo zobaczyć jak żyli Polacy ponad 100 lat temu. Na terenie skansenu stworzono wieś rzędową składającą się z aż dziewięciu zagród włościańskich. W trosce o zachowanie realiów historycznych w zagrodach żyją zwierzęta gospodarskie, a domy są otoczone przez zadbane ogródki i pasieki. Każdy z domów został pieczołowicie zrekonstruowany po przeniesieniu i wyposażony w sprzęty z epoki.

Na terenie skansenu poza chałupami włościańskimi znajdują się także:
  • karczma,
  • dwór z Uniszek Zawadzkich,
  • kościół z dzwonnicą.
Żywą lekcję historii uzupełnia muzealna szkoła, w której dzieci i młodzież w przystępny sposób poznają wiedzę. Prowadzimy lekcje muzealne, warsztaty, pokazy, proponujemy też pakiety edukacyjne. Bezpośredni kontakt z naturą sprzyja natomiast odpoczynkowi, dlatego na terenie muzeum powstały obiekty konferencyjno-szkoleniowe oraz hotel z 26 miejscami noclegowymi.

Na naszych gości czekają liczne atrakcje takie jak przejażdżki konne i bryczkami oraz stałe i okresowe wystawy. Chcemy, by skansen tętnił życiem, dlatego w obiektach należących do muzeum organizujemy wyjątkowe wesela.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Muzeum w Sierpcu! Więcej informacji dotyczących skansenu znajdą Państwo na stronie internetowej.

Kontakt

Kontakt Muzeum Wsi Mazowieckiej

Muzeum Wsi Mazowieckiej, Sierpc

Opinie (3)

Opinie o firmie Muzeum Wsi Mazowieckiej

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
25.06.2014
Piękne miejsce, moje ukochane Mazowsze, wszystko tam przypomina mi dzieciństwo, warto zajrzeć, wspaniali gospodarze:)
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
05.06.2013
Ciekawe i klimatyczne miejsce, w którym warto się choć na trochę zatrzymać. Sam spacer po wsi robi już niesamowite wrażenie. Zabytkowe chaty – niektóre malowane na niebiesko, niektóre – na biało, drewniany kościółek, dwór, otoczenie przyrody – wszystkie te elementy tworzą niezwykle urokliwe miejsce. W skansenie jest mnóstwo rzeczy do obejrzenia – rzeźby, powozy, bryczki – to szczególnie podobało się naszym dzieciom. //Alegria
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
02.02.2013
Muzeum oferuje naprawdę wiele ciekawych wystaw. Warto się tam wybrać i obejrzeć interesujące ekspozycje. Co jakiś czas organizowane są również czasowe wystawy. Warto to śledzić, bo niejednokrotnie są one bardzo fajne, szczególnie dla dzieci.