Wejdź do świata oldtimerów marki Ford
Wejdź do świata oldtimerów marki Ford, Muzeum Ford Mobil, Będzin

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 6441794699
Rok założenia:
2005
Branża:

O firmie

Muzeum Ford Mobil znajduje się w Będzinie. U nas macie możliwość podziwiania klasycznych samochodów amerykańskiej motoryzacji, w tym przede wszystkim pojazdów marki Ford.

Oferta

Muzeum Ford Mobi w Będzinie prezentuje Wam kolekcję pojazdów związanych z początkami motoryzacji w Stanach Zjednoczonych. Centralną kolekcję stanowią głównie samochody marki Ford, które odegrały kluczową rolę w rewolucji przemysłowej w Ameryce. Znajduje się tam imponująca ilość ponad 40 pojazdów, w tym 24 autentyczne samochody, 6 motocykli, a także repliki oraz pojazdy nawiązujące do kultowego Forda T – ikony lat 20.

Bogata paleta pojazdów Forda obejmuje zarówno ręcznie wykonane modele, jak i późniejsze masowo produkowane auta. To fascynująca podróż w czasie, która uwydatnia, jak prosty w konstrukcji, a jednocześnie wszechstronny pojazd, jakim był Ford T, zdobył serca Amerykanów, a także zmienił oblicze przemysłu na całym świecie.

Poza kolekcją Fordów T i modeli A, wyjątkową atrakcją jest pojazd Bartolomew z 1902 roku - rewolucyjna konstrukcja napędzana dwusuwowym silnikiem. Pomimo wieku, wciąż gotowa do działania i z dumą prezentująca swoje liczne triumfy, w tym udział w legendarnym rajdzie Londyn-Brighton.

W naszym muzeum motoryzacji znajdziecie również replikę pierwszego pojazdu stworzonego przez samego Henry'ego Forda w 1896 roku. Quadricycle to dwucylindrowy pojazd, który zapoczątkował rewolucję w transporcie.

Niezwykłe dzieje marki Ford ukazuje także najstarszy zabytkowy model w kolekcji – Ford Model N z 1906 roku oraz najmłodszy, a zarazem jedyny powojenny pojazd – Ford Thunderbird z 1956 roku. To bezcenne elementy historii, które pozwalają zgłębić ewolucję marki na przestrzeni lat.

Nasze muzeum nie zapomina również o fascynujących motocyklach z lat 20., które przywołują ducha tamtej epoki i uzupełniają wizję rewolucji transportowej, którą zapoczątkował Henry Ford.

Wideo

Kontakt

Kontakt Muzeum Ford Mobil

Muzeum Ford Mobil, Będzin

Opinie (0)

Opinie o firmie Muzeum Ford Mobil


WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.