Komplety i pojedyncze naczynia z ceramiki bolesławieckiej
Komplety i pojedyncze naczynia z ceramiki bolesławieckiej, Manufaktura w Bolesławcu Smoleński & Zwierz Sp.j. Sp.k., Bolesławiec

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 6121868976
REGON: 38433574000000
KRS: 0000803083
Rok założenia:
2019

O firmie

Manufaktura w Bolesławcu to spółka kontynuująca tradycję produkcji ceramiki na Dolnym Śląsku. Zajmuje się wytwarzaniem naczyń, prowadzi warsztaty dla zainteresowanych i prowadzi muzeum.

Oferta

Tradycja produkcji ceramiki w Bolesławcu sięga XVI wieku, a XIX wiek przyniósł jej światowy rozgłos. Później przyszły gorsze czasy dla fabryki, ale dzięki pasjonatom historii i garncarstwa sztuka tworzenia pięknych, użytecznych przedmiotów nie zanikła i staje się coraz popularniejsza. W muzeum można zobaczyć historyczne wyroby, których jest kilka tysięcy i podpatrzeć proces wyrabiania ceramiki. W Żywym Muzeum Ceramiki dorośli i dzieci z pewnością zainteresują się wyrobem masy ceramicznej, odlewaniem form, toczeniem, oczyszczaniem, wypalaniem, zdobieniem, szkliwieniem i ostatecznym wypalaniem kamionki. Do zdobienia używane są specjalne stempelki, a kompozycje umieszczane na ceramice nawiązują do wody, ognia, powietrza i ziemi, czyli żywiołów. Tak przygotowane naczynia są wytrzymałe i mogą być używane w kontakcie z żywnością. Nie szkodzi im stosowanie w piekarniku i mikrofalówce oraz mycie w zmywarce. Wykonane przez mistrzów garncarstwa przedmioty można zakupić w firmowym sklepie Manufaktury w Bolesławcu albo w internecie. Oferta obejmuje pięknie zdobione tradycyjne, nowoczesne i okolicznościowe naczynia. Można do nich zaliczyć przeznaczone do kawy i herbaty kubki, filiżanki, dzbanki, czajniki, podgrzewcze, cukiernice i mleczniki, a także używane do serwowania jedzenia:
  • talerze,
  • miski
  • półmiski,
  • bulionówki,
  • maselnice,
  • sosjerki,
  • solniczki,
  • pieprzniczki.
Do tego można zakupić wazony, lampy, ozdoby i akcesoria łazienkowe z ceramiki.

Ponadto każdy zainteresowany procesem wytwarzania ceramiki może wziąć udział w warsztatach, na których przekazywane są tajniki tej niełatwej sztuki.

Więcej informacji o Manufakturze w Bolesławcu oraz sklep online można znaleźć na stronie internetowej.

Kontakt

Kontakt Manufaktura w Bolesławcu Smoleński & Zwierz Sp.j. Sp.k.

Manufaktura w Bolesławcu Smoleński & Zwierz Sp.j. Sp.k., Bolesławiec

Opinie (0)

Opinie o firmie Manufaktura w Bolesławcu Smoleński & Zwierz Sp.j. Sp.k.

Tagi