Przygotowanie pozwów i reprezentacja Klienta w sądzie
Przygotowanie pozwów i reprezentacja Klienta w sądzie, Kancelaria Radcy Prawnego Radca Prawny Tomasz Monte, Ostrowiec Świętokrzyski

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 6611100811
REGON: 260760465
Rok założenia:
2014
Branża:

O firmie

Nazywam się Tomasz Monte jestem radcą prawnym. Moją kancelarię prowadzę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Działalność rozpocząłem w 2003 roku. Oferuję pomoc prawną dla podmiotów gospodarczych, np. spółek prawa handlowego, a także dla osób fizycznych.

Oferta

Jako radca prawny prowadzę konsultacje oraz udzielam porad prawnych. Dążę do tego, aby wszystkie spory, w których uczestniczą moi Klienci, mogły zostać rozwiązane polubownie. Jednak jeśli zajdzie taka konieczność zapewniam zastępstwo procesowe na każdym etapie postępowania. Przygotowuję też pisma procesowe oraz pozwy. Składam skargi w sprawach administracyjnych i cywilnych oraz zażalenia i apelacje. Doradztwo prawne, które oferuję, obejmuje takie gałęzie prawa jak:
 • prawo cywilne,
 • prawo rodzinne,
 • prawo spadkowe,
 • prawo podatkowe,
 • prawo administracyjne.
W ramach prawa cywilnego zajmuję się sprawami dotyczącymi eksmisji, zasiedzenia, czy zapłaty z tytułu umów i umów konsumenckich. Zapewniam doradztwo podczas ustanowienia służebności, ubiegania się o odszkodowanie i zadośćuczynienie oraz podział majątku wspólnego.

Prowadzę sprawy rodzinne, a w tym:
 • rozwody,
 • separacje,
 • sprawy o alimenty,
 • ustanowienie władzy rodzicielskiej,
 • ustalenie kontaktów dziecka z rodzicami.
Jeśli chodzi o sprawy spadkowe, to oferuję pomoc w kwestii stwierdzenia nabycia spadku, czy unieważnienia testamentu.

Zapewniam także reprezentację Klienta w trakcie prowadzenia postępowania administracyjnego. Do moich zadań należy też opiniowanie umów, regulaminów i statusów. Prowadzę postępowania windykacyjne w imieniu moich Klientów.

Więcej informacji na temat Kancelarii Radcy Prawnego, którą prowadzę na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, znajduje się na mojej stronie internetowej.

Artykuły

Kim jest radca prawny i co wchodzi w zakres jego usług?
Kim jest radca prawny i co wchodzi w zakres jego usług?
Kim jest radca prawny i jakie obowiązki wykonuje w ramach pełnienia swoich funkcji? Jakie są kompetencje radcy prawnego i co robi w ramach pracy korporacyjnej?
Prawo spadkowe a dziedziczenie długów
Prawo spadkowe a dziedziczenie długów
Często okazuje się, że razem z majątkiem osoby zmarłej dziedziczymy także jej długi. W jaki sposób tego uniknąć? Czy można odrzucić spadek? Sprawdź!

Wideo

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Kancelaria Radcy Prawnego Radca Prawny Tomasz Monte

Kancelaria Radcy Prawnego Radca Prawny Tomasz Monte, Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

 • radca prawny

  15.01.2023

  Kancelaria Radcy Prawnego, założona przez Tomasza Monte, to miejsce, w którym uzyskają Państwo kompleksowe doradztwo prawne. Działamy między innymi w zakresie prawa cywilnego. Podejmujemy się spraw, takich jak postępowania o eksmisję, dochodzenia roszczeń pieniężnych, w  tym zapłaty z tytułu wszelkiego rodzaju umów czy odszkodowania za wypadki komunikacyjne i inne. Więcej informacji oraz szczegółowy wykaz usług znajduje się na naszej stronie internetowej.

  Więcej informacji

Opinie (9)

Opinie o firmie Kancelaria Radcy Prawnego Radca Prawny Tomasz Monte

Średnia ocen

4.8

Opinie użytkowników

Aśka
Aśka
5.0
17.05.2022
Świetny radca! Zawsze przygotowany na spotkanie. Razem udało nam się odzyskać odszkodowanie. Cała rozprawa nie trwała długo, ponieważ druga strona nie mogła przebić się przez argumenty Pana Tomasza Monte.
jasny
jasny
5.0
08.03.2022
Polecam tego Pana. Angażuje się w sprawy Klientów. Zna się na polskim prawie i wszystkie opinie argumentuje kodeksem.
Grażyna
Grażyna
5.0
13.01.2022
Poprosiłam tego Pana o pomoc w kwestii sprawy sądowej o ustalenie kontaktów z dzieckiem. Przedyskutowaliśmy całą sprawę, tak, aby nie stawiać dziecka w stresującej sytuacji. Wspólnie przeanalizowaliśmy ryzyko oraz ustępy prawne. Podczas rozprawy sąd przychylił się do mojego stanowiska w sprawie.
Marta
Marta
5.0
23.11.2021
Podzieliliśmy spadek, a o doradce poprosiliśmy właśnie radcę Tomasza Monte. Udzielił nam szczegółowych informacji na temat przepisów prawnych w tym zakresie.
Gggreg
Gggreg
5.0
11.09.2021
Ten radca prawny uczestniczył w mojej sprawie rozwodowej. Na wszystkich spotkaniach był bardzo taktowny. Pomógł mi sporządzić pismo rozwodowe. Poradził, co robić, aby sąd przyznał mi opiekę nad córką. Robił też wszystko, aby zadbać o dobro dziecka.
Mariusz
Mariusz
5.0
15.07.2021
Miałem problem z zapłatą, którą ustaliłem z kontrahentem w umowie. Pan Tomasz Monte pomógł mi w odzyskaniu moich należności na drodze sądowej.
Slavvekk
Slavvekk
5.0
01.05.2021
Pan Tomasz Monte złożył w moim imieniu apelacje. Dokument przygotował bardzo szybko. Doradził także w kwestiach prawnych. Polecam.
Arkadiusz
Arkadiusz
4.0
13.03.2021
Byłem tutaj ze sporządzoną umową. Radca dokładnie przeanalizował dokument oraz moją sytuację firmową. Pomógł mi ustalić bezpieczne zapisy zarówno dla mnie, jak i wspólnika.
Roman
Roman
4.0
27.01.2021
W kancelarii radca zajął się przygotowaniem dla mnie pisma procesowego. Przeanalizował całą sytuację i wydał opinię. Przedstawił mi szczegółowo wszystkie konsekwencje wejścia na drogę sądową. Zapewnił mi kompleksowe przygotowanie się do rozprawy.