Kancelaria Adwokacka
Kancelaria Adwokacka, Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Mariusz Olężałek, Łódź

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
09:00 - 21:00
Wt.
09:00 - 21:00
Śr.
09:00 - 21:00
Cz.
09:00 - 21:00
Pt.
09:00 - 21:00
Sb.
09:00 - 21:00
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 7262428300
REGON: 366049480
Rok założenia:
2016
Branża:

O firmie

Adwokat Mariusz Olężałek jest doktorem nauk prawnych, laureatem nagrody specjalnej w konkursie „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2018”, organizowanego przez Wolters Kluwer i Dziennik Gazetę Prawną, a także Prorektorem ds. Kształcenia oraz Prodziekanem Prawa i Administracji na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Prowadzi także zajęcia w ramach szkoleń dla aplikantów adwokackich przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi.

Oferta

Adwokat Mariusz Olężałek jest doktorem nauk prawnych (o podwójnej specjalności – prawo karne i postępowanie karne), a także Dziekanem Prawa i Administracji na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Prefektem Wydziału Prawa i Administracji, Zastępcą Przewodniczącego Uczelnianej Komisji Antyplagiatowej, a także był Prorektorem ds. Kształcenia w latach 2018-2019. Jest laureatem nagrody specjalnej w konkursie „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2018”, organizowanego przez Wolters Kluwer i Dziennik Gazetę Prawną. Prowadzi także zajęcia w ramach szkoleń dla aplikantów Izbie Adwokackiej w Łodzi.

Specjalista z zakresu prawa karnego wewnętrznego i międzynarodowego, prawa karnego procesowego oraz materialnego i procesowego prawa o wykroczeniach, a także zagadnień prawa karnego skarbowego związanych z zasadami odpowiedzialności za tzw. przestępstwa skarbowe, jak również praw człowieka i organizacji oraz zasad funkcjonowania krajowych i pozakrajowych organów ochrony prawnej oraz korporacji.

Jest autorem m.in. „Metodyki pracy adwokata i radcy prawnego w sprawach przestępstw oraz wykroczeń drogowych”, która na ponad 800 stronach zawiera praktyczne wskazówki karnoprawne, procesowe i kryminalistyczne dotyczące wypadków oraz kolizji komunikacyjnych, prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, a także kompleksowe omówienie problematyki zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym (szerzej na jej temat – zob.: https://www.ksiegarnia.beck.pl/19110-metodyka-pracy-adwokata-i-radcy-prawnego-w-sprawach-przestepstw-oraz-wykroczen-drogowych-mariusz-olezalek).

Praktyką prawniczą zajmuje się od 2008 r. Ukończył Kurs Podstawowy z zakresu mediacji, szkolenie z zakresu psychologicznych aspektów kontaktów interpersonalnych, szkolenie świadomościowe o niepełnosprawności dla Kadry Uczelni Wyższych oraz odbył szkolenie z aktywnych metod nauczania. Uczestnik ponad 45 konferencji naukowych (polskich i międzynarodowych). Członek m.in. Towarzystwa Naukowego Prawa Karnego działającego przy Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (zrzeszającego obecnie ponad 160 osób w Polsce).


Kancelaria Adwokacka Adwokata doktora Mariusza Olężałka sporządza pisma procesowe, udziela porad prawnych, reprezentuje klientów w rozprawach i posiedzeniach sądowych, a także przed organami ścigania (jak np. w prokuraturze czy w CBŚ) oraz innymi instytucjami. Świadczy usługi związane z szeroko rozumianym prawem karnym (prawem karnym materialnym, prawem karnym międzynarodowym i postępowaniem w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych, prawem karnym skarbowym, prawem wykroczeń, prawem karnym wykonawczym), cywilnym, spadkowym, rodzinnym i opiekuńczym oraz z zakresu prawa autorskiego, prasowego i prawa pracy, a także z zadośćuczynieniem i odszkodowaniem dla represjonowanych z okresu PRL. Specjalizuje się również w sporządzaniu opinii prawnych. Kancelaria świadczy także całodobową pomoc w przypadku zatrzymania lub tymczasowego aresztowania.

To co wyróżnia Kancelarię Adwokata doktora Mariusza Olężałka to:
  • wyjazdy do klientów w całej Polsce,
  • dostępność od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-21:00, a także możliwość spotkania w niedziele;
  • w sytuacji zatrzymania lub tymczasowego aresztowania – całodobowy telefon alarmowy do Kancelarii i szybki dojazd na czynności – nie tylko w województwie łódzkim, ale również w całej Polsce(w szczególności Łódź, Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Częstochowa);
  • ogromna wiedza z zakresu prawa karnego i procesu karnego (w tym prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń, a także prawa karnego wykonawczego) – w szczególności odnośnie do wypadków drogowych i prowadzenia pojazdów po alkoholu, pomoc przy zatrzymaniach, aresztowaniach, uchylaniu tymczasowego aresztowania, przestępstwach narkotykowych i zorganizowanych grupach przestępczych;
  • reprezentowanie praw pokrzywdzonych przez sprawcę przestępstwa;
  • pomoc skazanym w skróceniu pobytu w zakładzie karnym;
  • pomoc w uzyskaniu przerwy w wykonywaniu kary;
  • pomoc w odroczeniu wykonania kary;
  • liczne publikacje na temat prawa karnego i procesu karnego

Kancelaria Adwokacka
Adwokat dr Mariusz Olężałek
ul. Jana Pawła II 22
00-133 Warszawa
(biurowiec Q22 - z darmowym parkingiem dla Klientów Kancelarii)
Spotkanie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Artykuły

Zatrzymanie tymczasowe – pomoc dobrego adwokata
Zatrzymanie tymczasowe – pomoc dobrego adwokata
Osoba, która została tymczasowo aresztowana, ma prawo do posiadania własnego reprezentanta prawnego/obrońcy – adwokata.

Wideo

Kontakt

Kontakt Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Mariusz Olężałek

Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Mariusz Olężałek, Łódź

Słowa kluczowe

Opinie (59)

Opinie o firmie Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Mariusz Olężałek

Średnia ocen

4.9

Opinie użytkowników

Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
20.11.2020
Bardzo dobry adwokat i mega sie cieszyłam, ze nie wysyła aplikantów ;)
Wiktor43
Wiktor43
5.0
16.11.2020
mecenas od spraw trudnych, nieopisana jest moja wdzięczność względem mecenasa, do tego ceny ma umiarkowane
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
10.11.2020
Dzięki temu adwokatowi mój przyjaciel wyszedł na wolność. siedział na sankcji praktycznie dwa lata. Po zmianie prawnika udało się by wyszedł na wolnosć.
Miłosz233
Miłosz233
5.0
30.10.2020
profesjonalna pomoc i doradztwo, ceny w porządku, polecam.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
26.10.2020
Polecam również tego prawnika jeśli chodzi o zadośćuczynienie i odszkodowanie osób represjonowanych. Byłam niesłusznie internowana przez reżim.
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
07.10.2020
Wspaniały adwokat, Mający ogromną wiedzę i doswiadczenie. Przede wszystkim też mobilny, bo co prawda ma kancelaria w Łodzi, ale nie ma problemów by dotarł do innego miasta. Bardzo dziękuję mu za pomoc, bo dzięki niemu mój chłopak dostał łagodniejszy wyrok.
Honorata J.
Honorata J.
5.0
30.09.2020
Bardzo dobry kontakt z adwokatem. Fajnie, ze dojechał na miejsce zdarzenia ;) najszybciej jak tylko się dało
zadowolonyKlient
zadowolonyKlient
5.0
28.09.2020
Dzięki Panu mecenasowi bliska mi osoba jest teraz ze mną w domu, a nie w zakładzie karnym. Pan mecenas pomógł skrócić wyrok. To świetny karnista, ma ogromną wiedzę i jest to naprawdę dobry człowiek. Nie ma cen z kosmosu.
Marek
Marek
4.0
27.09.2020
Wszystko w najlepszym porządku, z tą kancelarią warto współpracować.
Kaja
Kaja
5.0
25.09.2020
Nie myślałam, że kiedykolwiek będzie mi potrzebna pomoc adwokata, ale tak się stało. Jestem bardzo wdzięczna panu Mariuszowi za pomoc. Profesjonalizm i idealne podejście do klienta. Polecam tego adwokata.
Szymon
Szymon
5.0
16.09.2020
Bardzo fachowe podejście do klienta. Byłem u mecenasa po poradę prawną, udzielił mi szczegółowych informacji. Cena za konsultację okej. Polecam.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
14.09.2020
Godny polecenia adwokat od spraw karnych. Nie wysyła aplikantów tylko sam przyjeżdża na miejsce co już od razu mi sie spodobało. Widać, ze ma ogromną wiedze i doświadczenie, zresztą w końcu ma tytuł doktora nauk prawnych.
SobczakM
SobczakM
5.0
31.08.2020
Duży plus za dostępność pana adwokata nawet w soboty i to w późnych godzinach. Wykazuje się dużym zaangażowaniem. Jeśli macie problem prawny to śmiało, na pewno Wam pomoże.
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
11.08.2020
Mistrz z prawa karnego! Pan mecenas poprowadził ciężką dla bliskiej mi osoby sprawę. Chodziło o obronę w postępowaniu dyscyplinarnym. Pan mecenas spisał się na medal. Polecam i pozdrawiam serdecznie!
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
31.07.2020
Fachowość, dokładność i ogromne zaangażowanie. Te słowa opisują mecenasa Olężałkę. Trafiłam do niego z polecenia i nie żałuję, bo poprowadził moją sprawę tak, że wszystko wyszło lepiej niż się mogłam spodziewać. Dziękuję!
Magdalena
Magdalena
5.0
30.07.2020
Kancelaria w pełni profesjonalna co z satysfakcją mogę stwierdzić po dwóch wygranych dla mnie trudnych sprawach.
Adam
Adam
5.0
24.07.2020
Załatwianie spraw karnych tylko z tym mecenasem. Pełen profesjonalizm i konkretne działania już od samego początku. Człowiek ma doświadczenie i każdemu pomoże. Warto skorzystać z jego pomocy.
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
13.07.2020
najlepszy z najlepszych, specjalista od prawa karnego, potrafi wyciągnąć nawet z dużego bagna, polecam
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
30.06.2020
Pan mecenas uratował mi życie, dosłownie! Nie poradziłbym sobie w więzieniu, wybronił mnie i załatwił wyrok w zawieszeniu, nie przestanę nigdy mu dziękować!!!!
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
29.06.2020
Dziękuje za pomoc mojemu synowi. Pan mecenas był dla nas ogromnym wsparciem w sprawie dotyczącej nieletniej osoby. Ma ogromną wiedzę i zapał. Przekonał sąd do złagodzenia kary, gdzie na początku wydawało to się wręcz niemożliwe. Jest prawdziwym cudotwórcą!
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
28.06.2020
Pan mecenas ogarnął dla mnie naprawdę trudny temat. Jest to prawnik z naprawdę ogromną wiedzą z zakresu prawa karnego. Do tego zawzięty i uparcie dążący do celu. Dla mnie wygrał sprawę to i dla Was wygra. Zdecydowanie polecam.
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
17.06.2020
polecam usługi tego prawnika, bardzo mi pomógł
Kasia D.
Kasia D.
5.0
29.05.2020
Nie będę tutaj rozpisywać się o szczegółach, bo to prywatne tematy, ale napiszę wprost - świetny i bardzo skuteczny adwokat jeżeli chodzi o sprawy karne. Polecam mecenasa Olężałkę.
Borys
Borys
4.0
17.05.2020
Pan adwokat to niesamowicie zdolny prawnik, w kwestii prawa karnego wiedza i umiejętności na najwyższym poziomie.
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
16.04.2020
zasłużona ocena 5/5 za ogromne wsparcie podczas całego procesu jak i ogromną wiedzę i umiejętności prawnicze, jeśli szukacie prawnika specjalizującego się w prawie karnym to pan Olężałek jest najlepszy.
Marianna
Marianna
5.0
20.03.2020
Prowadzenie sprawy karnej mojego syna oceniam bardzo dobrze. Udało się, został uniewinniony od wszelkich zarzutów. Świetna kancelaria.
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
11.03.2020
Zwróciłam się do pana mecenasa o poradę prawną. Wszystko mi dokładnie wytłumaczył . To bardzo miły człowiek. Teraz już wiem na czym stoję. Zdecyduję się najprawdopodobniej na założenie sprawy, a pan Mariusz będzie moim adwokatem. Stawki a porady prawne wcale nie są u niego drogie, za prowadzenie sprawy również nie.
Kazimierz S.
Kazimierz S.
5.0
12.02.2020
Wystawiam najwyższą ocenę z możliwych, bo na taką ten prawnik zasługuje. Pan Mariusz wykazał się dużą wiedzą i skutecznością jeśli chodzi o pomoc w sprawach nieletnich. Dziękujemy raz jeszcze i skoro możemy to tutaj Panu wystawiamy ocenę. Zasłużył Pan Panie Mariuszu!
Iga
Iga
4.0
25.01.2020
Wyjątkowo fachowe podejście, a do tego ogromna wiedza. Lepiej nie mogłam trafić.
Galczyk
Galczyk
5.0
17.01.2020
Dziękuję Panu mecenasowi za pomoc w całym postępowaniu sądowym. Pełen profesjonalizm i ogromna wiedza. Nie żałuję wyboru prawnika.
Darek W.
Darek W.
5.0
27.12.2019
Pan mecenas pomógł w sprawie mojej nieletniej córki. Naprawdę wybitny z niego prawnik. Ja to zielony jestem, nie wiedziałem co i jak, pan mecenas ogarnął wszystko tak, że skończyło się naprawdę dobrze. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni.
Adam Gryczany
Adam Gryczany
5.0
10.12.2019
Jeśli idzie o prawo karne, to chyba nie ma lepszego prawnika w Łodzi. Doskonale zna przepisy i przygotowuje kapitalne linie obrony dla klienta. Na dodatkowy plus, że jest dyspozycyjny i na rozprawy dojeżdża zawsze osobiście, nie wysyła zastępstwa.
maks n
maks n
5.0
30.11.2019
Byłem niesłusznie oskarżany o paserstwo, ale pan mecenas nie pozostawił złudzeń i ponad wszelką wątpliwość udowodnił moją niewinność. Bardzo doceniam tak rzetelne i konkretne podejście do sprawy.
Wasiak J.
Wasiak J.
5.0
28.11.2019
bardzo dobry prawnik, z doświadczeniem i pełen energii do pracy, bronił mnie w jeden sprawie i wszystko poszło po naszej myśli, dziękuję.
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
20.11.2019
Znakomity, skuteczny prawnik karnista o szerokiej wiedzy z zakresu prawa. Zaangażowany, uczestniczący osobiście na każdym szczeblu postępowania sądowego, nigdy nie wysyła zastępstwa. Syn wpadł w kłopoty i to doktor Olężałek zdołał go z nich wyciągnąć, głównie dzięki przygotowaniu znakomitej linii obrony. Za swoje usługi wziął też całkiem rozsądne pieniądze, wbrew temu co się czasem mówi, że prawnicy kosztują majątek.
Arnold
Arnold
5.0
12.11.2019
Potrzebowałem pomocy w związku z nieuczciwym potraktowaniem przez byłego pracodawcę i to był najlepszy możliwy wybór. Dostałem odszkodowanie z czego bardzo się cieszę.
Katarzyna W.
Katarzyna W.
5.0
30.10.2019
Dzięki mecenasowi Olężałkowi udało się wywalczyć warunkowe umorzenie postępowania karnego, jestem mu bardzo wdzięczna.
Maksymilian Anonimowicz
Maksymilian Anonimowicz
5.0
14.10.2019
Bardzo doświadczony mecenas i to pomimo młodego wieku, ma w małym palcu wszelkie możliwe prawnicze fortele. Mój Brat wplątał się ostatnio w aferę, wpadł w złe towarzystwo, otarło się o policję i sąd. Wystaraliśmy się o pomoc mecenasa Olężałka, a z kolei on zabrał się do pracy błyskawicznie, osobiście uczestniczył w przesłuchaniu brata na policji, a później przygotował doskonałą obronę i dziś już brat cieszy się pełnią wolności. Prawdziwy cud.
H
H
5.0
27.09.2019
Polecam pana adwokata szczególnie wszystkim tym, którzy mają przed sobą perspektywę trudnego rozwodu. Cierpliwie wszystko mi tłumaczył i był do mojej dyspozycji. Zaangażowany, z imponującą wiedzą praktyczną. Poświęcił mi naprawdę dużo czasu. Dzięki niemu czułam się bezpieczniej na sali sądowej.
Romek
Romek
5.0
11.09.2019
Dobrze wspominam, poradzili sobie z niełatwą sprawą, jaką im przydzieliłem. Fachowcy.
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
10.09.2019
Pan mecenas posiada naprawdę ogromną wiedzę z prawa karnego. Bronił bliską mi osobę, chodziło o prowadzenie samochodu po alkoholu. Udało się sprawę jakoś wyprostować,konsekwencje na szczęście nie były tak ogromne dzięki panu mecenasowi za co dziękujemy!
Tomasz
Tomasz
5.0
26.08.2019
Moja sprawa wydawała się być beznadziejna. Po kontakcie z panem Olężałkiem okazało się, że wcale tak nie było. Wziął pod uwagę wszystkie aspekty sprawy, która zakończyła się dla mnie pomyślnie. Bardzo mi pomógł.
Jarek
Jarek
5.0
07.08.2019
Jestem pod wrażeniem wiedzy i kompetencji pana Olężałka. Była żona zafundowała mi przygodę z sądem, oskarżając o molestowanie, znęcanie się, zniszczenie samochodu, kradzieże itp. Cieszę się, że trafiłem do tej kancelarii, bo inaczej mogłoby być różnie.
Grażyna P.
Grażyna P.
5.0
31.07.2019
Kompetentnie i solidnie. Bardzo szybko udało się skontaktować. Dzięki niemu mój syn uniknął aresztu.
bressa
bressa
5.0
31.07.2019
Polecam adwokata. JUż podczas pierwszego spotkania wydał mi się bardzo cierpliwy, dokładny i kompetentny. Poprowadził moją sprawę do końca, zaangażował się. Ma ogromną wiedzę z prawa karnego, a przy tym widać, że to jest jego pasja, więc taki adwokat to skarb :)
Bartłomiej
Bartłomiej
5.0
23.07.2019
Jedna z lepszych kancelarii, które znam, a z kilkoma już miałem do czynienia. Zależy im i nie odpuszczają łatwo, nawet, jak sprawa trudna. Polecam.
leros
leros
5.0
21.07.2019
Polecam Adwokata - ma wiedzę i doświadczenie. Pomagał mojej mamie - nauczycielce w postępowaniu dyscyplinarnym. Od razu przystąpił do działania, zajął się sprawą od a do z. Wykazał się pełnym zrozumieniem, doświadczeniem.
adelia
adelia
5.0
29.06.2019
Polecam, adwokat podjął się sprawy o zadośćuczynienie dla ojca przebywanie w więzieniu w latach 50. Wcześniej 2 adwokatów odmówiło prowadzenia sprawy, bo powiedzili mi wprost, że trzeba mieć w tym doświadczenie. Adwokat Mariusz Olężałek od razu zaangażował się w sprawę. Dziękuję i polecam.
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
25.06.2019
Kiedys znajomy opowiedział mi o mecenasie, że potrafi ratować z niemożliwych spraw i rzeczywiście tak było. Pomógł w wyjściu z opresji i odzyskaniu dobrego imienia w sprawie która z góry wydawała się przegrana. Bardzo dziekuje!
rodzinanowakowskich
rodzinanowakowskich
5.0
25.06.2019
Cierpliwy, inteligentny, wykształcony i doświadczony adwokat. Wywalczył pozytywną obronę już na etapie postępowania przygotowawczego przez co wszystkim nam oszczędził sporo nerwów. Dziękujemy i polecamy!
beata
beata
5.0
29.05.2019
doświadczony Adwokat. Nie boi się wyzwań, zajął się obroną w postępowaniu dyscyplinarnym nauczyciela - mojego taty. Adwokat to naprawę złoty człowiek, służył nam swoim doświadczeniem i pomocą przez cały czas sprawy.
Marta
Marta
5.0
25.05.2019
Niezwykle na plus jest to że dr Olężałek jest dostępny praktycznie 24/7 i zawsze mozna na niego liczyc w ciezkich chwilach. Sympatyczny a zarazem czlowiek z temperamentem, ktory potrafi postawic na swoim w sądze i udawadniać prawdę !
Marlena
Marlena
5.0
25.05.2019
Bardzo dobry adwokat, mogę tylko polecić. Prowadził moją sprawę o alimenty i wszystko zostało doskonale rozegrane dzięki czemu zyskałam większe świadczenia od byłego męża. Serdecznie dziękuję i polecam.
Alena
Alena
5.0
23.05.2019
Profesjonalne podejście do sprawy. Adwokat podjął się obrony w postępowaniu dyscyplinarnym policjanta u nas w rodzinie. Sprawa zakończyła się z sukcesem, Adwokat zaangażował się od razu w sprawę.
Emil
Emil
5.0
20.05.2019
Bardzo się ciesze ze spotkalem p. Mariusza Olężałka na swojej dosyc kretej drodze zycia. Mialem sporo problemow - jednak p Mariusz to uzdolniony prawnik. Dziekuje serdecznie za pomoc!
Katarzyna
Katarzyna
5.0
20.05.2019
Polecam Pana Mecenas złoty człowiek. Pomógł mi i synowi. Jeszcze nie spotkałam się z tak fachową usługą
Karolina
Karolina
5.0
25.04.2019
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona wspolpracą z dr. Mariuszem Olężałkiem. Mecenas sprawę załatwił już na etapie postępowania przygotowawczego, a mogło się to dla mnie skończyć dużo gorzej. Najlepszy adwokat w mieście. Polecam!
lerys
lerys
5.0
18.04.2019
ogromna wiedza teoretyczna i praktyczna. Adwokat bardzo pomógł mojej rodzinie , był konkretny, ale przy tym bardzo troskliwy. Widać, że ma wiedzę z prawa karnego. Z przyjemnością mogę go polecić
andrzejterski
andrzejterski
5.0
25.09.2018
Mimo fatalnego błędu z mojej strony jakim było jeżdżenie po alkoholu mecenas Olężałek załatwił dla mnie najłagodniejszy z możliwych wyroków. To dla mnie jak druga szansa, której nie planuję zmarnować.
Zobacz więcej (49)