Kształcenie dzieci i młodzieży z wadami słuchu
Kształcenie dzieci i młodzieży z wadami słuchu , Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego, Warszawa

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 5252248481
REGON: 000186111
Rok założenia:
1975

O firmie

Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego znajduje się w Warszawie. Został założony w 1817 roku i zajmuje się kształceniem dzieci i młodzieży niedosłyszących oraz niesłyszących. Przygotowuje wychowanków do dalszej edukacji i życia zawodowego.

Oferta

Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego oferuje pomoc dzieciom w każdym wieku. Już maluchy w wieku poniżej 3 roku życia mogą uczęszczać na zajęcia terapeutyczno-edukacyjne, które organizuje Pracownia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Dzięki systematycznej pracy dzieci łatwiej odnajdują się na dalszych etapach edukacji. W Instytucie dla niesłyszących i niedosłyszących prowadzone są:
  • przedszkole
  • szkoła podstawowa
  • liceum
  • technikum
  • szkoła zawodowa
W szkole zawodowej kształceni są przyszli piekarze i ogrodnicy.

Ponadto osoby z upośledzeniem umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi mogą uczęszczać do Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Wychowankowie biorą udział w wymianach uczniowskich, najczęściej polsko--niemieckich. Jeżdżą też do Czech, Finlandii, Macedonii oraz Turcji.

Dla wygody uczniów Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego prowadzi internat z pokojami 2, 3 i 4 osobowymi, a także posiada stołówkę w której podaje smaczne i tanie wyżywienie.

W Instytucie najważniejsza jest jednak nauka, a o jej wysoki poziom dba wykwalifikowana kadra pedagogów, psychologów i logopedów. Pomocą w prowadzeniu zajęć są nowoczesne pracownie: językowa, przyrodnicza, humanistyczna, gastronomiczna i komputerowa. Do dyspozycji uczniów jest też sala gimnastyczna.

W ośrodki uczniowie uczą się przede wszystkim języka migowego, a osoby niedosłyszące także polskiego języka mówionego. Organizowane są też liczne zajęcia dodatkowe:
  • zajęcia plastyczne
  • zajęcia czytelnicze
  • zajęcia rękodzieła
  • zajęcia sportowe
Działają też koła czytelnicze i gastronomiczne oraz kluby: ciekawych tematów oraz dyskusyjny.

Organizowane są ponadto kursy florystyczne i kursy prawa jazdy kat. B.

Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego to ośrodek z bardzo rozbudowaną ofertą. Więcej informacji przydatnych zarówno wychowankom Instytutu, jak i ich opiekunom, znajdą Państwo na stronie internetowej. W sprawach związanych z działalnością placówki można się kontaktować telefonicznie albo mailowo.

Wideo

Kontakt

Kontakt Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego

Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego, Warszawa

Słowa kluczowe

Opinie (0)

Opinie o firmie Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego