Budowa i montaż klatek meteorologicznych
Budowa i montaż klatek meteorologicznych, Infomet Adam Janeczko, Katowice

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 6341308920
REGON: 360785692
Rok założenia:
2017

O firmie

Firma Infomet znajduje się w Katowicach, w województwie śląskim. Firma działa na rynku od 1996 roku i zajmuje się meteorologią. Oferuje w tym zakresie zarówno sprzedaż urządzeń, jak i liczne usługi. Korzystają z nich szkoły oraz klienci z takich dziedzin jak rolnictwo, przemysł, samorząd, sport i gospodarka wodna.

Oferta

Ludzie od wieków starają się przewidzieć pogodę i ją analizować. Ma to duże znaczenie gospodarcze, edukacyjne, a także zwyczajnie wpływa na podniesienie komfortu życia. Rozwiązania, które służą do pomiarów meteorologicznych dostarcza od ponad 20 lat firma Infomet. Dysponuje konstrukcjami renomowanych producentów z Polski i zagranicy. Są to klastyczne rozwiązania oraz systemy opierające się na najnowszych technologiach, w tym danych satelitarnych i radarowych oraz komputerach.

Oferta przedsiębiorstwa skierowana jest zarówno do osób poszukujących profesjonalnych urządzeń, jak i tych, którym wystarczą rozwiązania półprofesjonalne. Ważnym punktem oferty są także systemy przeznaczone dla szkół. Wśród najczęściej kupowanych systemów można wymienić stacje meteorologiczne oraz ogródki meteorologiczne. Firma Infomet buduje kompletne ogródki meteo i dostarcza do nich pełne wyposażenie. Konstrukcje te mogą być wykonane z drewna lub plastiku, oparte na wytrzymałych stojakach i wyposażone w schody do obsługi. Wewnątrz mieszczą:
 • termometry cieczowe
 • termografy
 • barografy
 • higrografy sprężynowe
 • przyrządy elektroniczne
Ogródki mogą się także składać z montowanych na wysokich na nawet 10 metrów masztach wiatromierzy oraz heliografów, deszczomierzy, termometrów gruntowych i rękawów wiatrowych.

Ciekawym pomysłem na poznawanie przez najmłodszych fizyki, biologii i techniki są makiety i edukacyjne konstrukcje wykonywane przez przedsiębiorstwo. Można do nich zaliczyć szklarnie, turbiny wiatrowe, elektrownie słoneczne oraz modele planet i sprzętu kosmicznego. Firma zajmuje się także wyposażeniem sal lekcyjnych i pracowni w tablice i eksponaty meteorologiczne, astronomiczne, chemiczne i inne.

Systemy montowane przez firmę mogą być wzbogacone o specjalne tablice ledowe na których wyświetlane są informacje dotyczące pogody. Infomet jest jedyną w Polsce firmą produkującą tego typu wyposażenie.

W sprzedaży znajduje się także osprzęt, który jest potrzebny do prawidłowego działania instalacji pogodowych:
 • anteny
 • radary meteorologiczne
 • zestawy do odbioru zdjęć satelitarnych
 • akumulatory
 • baterie słoneczne
 • regulatory ładowania
 • oprogramowanie
Uzupełnieniem firmowej oferty jest instalacja i serwis systemów meteo oraz ich skup. Ponadto pracownicy prowadzą szkolenia z użycia sprzętu i organizują wykłady, np. związane z pogodą, energią odnawialną i meteorologią.

Więcej informacji dotyczących firmy i sprzedawanych urządzeń znajdą Państwo na stronie internetowej Infomet.

Kontakt

Kontakt Infomet Adam Janeczko

Infomet Adam Janeczko, Katowice

Opinie (0)

Opinie o firmie Infomet Adam Janeczko