Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 7281007924
REGON: 470975909
Rok założenia:
1995
Branża:

O firmie

Materace, Enkev Polska S.A. Producent Kokosowych Mat Tapicerskich i Wyrobów z Włókien Naturalnych, Łódź Początki działalności naszej firmy Enkev sięgają roku 1932, kiedy to zapadła decyzja o uruchomieniu w Łodzi fabryki, zajmującej się produkcją wysokiej jakości wyrobów z włókien naturalnych. Doświadczenie, zdobywane przez lata intensywnego rozwoju firmy, pozwala nam tworzyć nowe i innowacyjne produkty, wykonywane wyłącznie z najlepszych surowców.

Oferta

Enkev Polska w Łodzi to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa firma z oddziałami na całym świecie, między innymi w Holandii, Wielkiej Brytanii, a także w Rosji oraz Francji, i oczywiście w Polsce. Produkowane przez nas produkty to wyroby igłowane oraz lateksowe i nietkane, wykonywane z włókien naturalnych, które cieszą się uznaniem Klientów w wielu krajach na całym świecie.

Co jest podstawowym przedmiotem działalności firmy Enkev Polska w Łodzi?

Podstawowym przedmiotem działalności firmy Enkev Polska w Łodzi jest produkcja wysokiej jakości, naturalnych wypełnień materacy oraz materiałów tapicerskich i wyrobów z włókien naturalnych. Na każdym etapie produkcji stosujemy rygorystyczne normy jakościowe. Wykorzystujemy wyłącznie najlepsze surowce pochodzenia naturalnego, które sprowadzamy od sprawdzonych i zaufanych dostawców.

Stosujemy m.in. bawełnę i sizal, jutę, naturalny lateks, włókna z orzecha kokosowego, a także wełnę i sierść zwierzęcą. Materiały te charakteryzują się wyjątkową sprężystością i wytrzymałością, umożliwiają przepływ powietrza. Niewątpliwą zaletą jest stała i nieograniczona dostępność do tych surowców, które są wciąż odnawiane przez naturę.

Gdzie znajdują zastosowanie wytwarzane przez nas włókna naturalne?

Dziedziny, w których znajdują zastosowanie wytwarzane przez nas włókna naturalne:
  • przemysł meblarski - oferujemy różne wymiary i gramatury oraz zróżnicowaną twardość,
  • przemysł motoryzacyjny - wkłady do foteli samochodowych,
  • produkcja opakowań - proponujemy dwa typy produktów: Cocolok (z naturalnych włókien orzecha kokosowego i naturalnego lateksu) i Hairlok (z naturalnego włosia zwierzęcego i naturalnego lateksu), wykorzystywane w amortyzacji podczas przewożenia bardzo czułych na wstrząsy materiałów,
  • przemysł obuwniczy - komfortowe podeszwy i wkłady do butów z włókna kokosowego i sizalu,
  • rolnictwo i ochrona środowiska - w ofercie posiadamy produkty hamujące wzrost chwastów oraz kompozyty, które są doskonałą alternatywą dla włókien szklanych, a także materiały służące do izolacji akustycznej,
  • oczyszczanie powietrza - maty filtracyjne do urządzeń klimatyzacyjnych.
Uzupełnieniem oferty jest produkcja kształtek formowanych z włókien naturalnych. Priorytetem jest dla nas działanie w trosce o środowisko, dlatego dostarczamy na rynek naturalne materiały będące w opozycji do sztucznych tworzyw syntetycznych. Jakość oraz bezpieczeństwo naszych wyrobów są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami jakości, takimi jak QUL i OEKO-TEX.

W trosce o jak najwyższą jakość usług przez cały czas monitorujemy dynamicznie zmieniający się rynek, wprowadzamy ulepszenia, optymalizujemy ofertę, uwzględniając potrzeby i wymagania Klientów.

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą.

Artykuły

Zastosowanie włókna kokosowego
Zastosowanie włókna kokosowego
Włókna kokosowe to tworzywa wykonane z łupin orzechów, które idealne są do produkcji proekologicznych, biodegradowalnych mat, czy materacy.
Mata kokosowa w materacu? Poznaj jej zalety
Mata kokosowa w materacu? Poznaj jej zalety
Materace z wkładem z włókna kokosowego są coraz popularniejsze. Co daje zastosowanie maty kokosowej w materacu? Dla kogo takie rozwiązanie będzie najlepsze?
Maty filtracyjne powietrza – zastosowanie, rodzaje i klasy
Maty filtracyjne powietrza – zastosowanie, rodzaje i klasy
Maty filtracyjne do sprężarek, kasetonów filtracyjnych, czy innych systemów wentylacyjnych, tworzy między innymi renomowana firma ENKEV POLSKA.

Wideo

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Enkev Polska S.A. Producent Kokosowych Mat Tapicerskich i Wyrobów z Włókien Naturalnych

Enkev Polska S.A. Producent Kokosowych Mat Tapicerskich i Wyrobów z Włókien Naturalnych, Łódź

Opinie (16)

Opinie o firmie Enkev Polska S.A. Producent Kokosowych Mat Tapicerskich i Wyrobów z Włókien Naturalnych


WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.

Średnia ocen

4.8

Opinie użytkowników

Wiktor
Wiktor
5.0
18.05.2022
Wysokiej jakości bawełna, wielokrotnie sprawdziłem!
Hania
Hania
4.0
07.03.2022
Duży wybór materiałów i produktów, ciekawa oferta.
Radosław St
Radosław St
4.0
24.01.2022
Wysokiej jakości materiały naturalne w dobrej cenie. Jak dla mnie super.
Martyna
Martyna
5.0
29.11.2021
Współpraca już od wielu lat bardzo udana, nie mam żadnych uwag i polecam kontrahenta.
Emma
Emma
5.0
11.09.2021
Rzetelna i uczciwa firma. Zamówienia realizowane zawsze na czas. Oczywiście polecam.
Zuzanna
Zuzanna
5.0
30.07.2021
Wysoka jakość produktów do mebli i materacy. Polecam!!!
Adela
Adela
5.0
20.05.2021
Miła i fachowa obsługa. Świetne doradztwo. Polecam każdemu szukającemu sprawdzonego producenta wyrobów z włókien naturalnych.
Roksana
Roksana
4.0
18.03.2021
Nie mam żadnych zastrzeżeń, ani co do jakości, ani co do ceny produktów.
Adaś
Adaś
5.0
09.01.2021
Głównie kupuję tutaj wypełnienia do materaców, ale czasem zaopatruję się w produkty do filtracji. Z żadnymi z tych produktów nie miałem wcześniej problemów.
Aleksander
Aleksander
5.0
03.11.2020
Wszystko w jak najlepszym porządku. Profesjonalizm w każdym calu.
Edwin
Edwin
5.0
12.09.2020
Dobra jakość, dobra cena. Nie mam żadnych, nawet najmniejszych zastrzeżeń.
Maciej
Maciej
5.0
16.07.2020
Często zaopatruję się u nich w wypełnienia materaców i śmiało mogę polecić tę firmę. Najlepszy producent wyrobów dla przemysłu meblarskiego.
Sewer B.
Sewer B.
4.0
25.05.2020
Duży wybór produktów. Zawsze terminowa produkcja. I ze wszystkim można się bez problemu dogadać.
Marcin
Marcin
5.0
28.03.2020
Osobiście polecam maty lateksowane o zwiększonej sprężystości, co przekłada się nie tylko na duży komfort, ale też odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.
Wojtowicz
Wojtowicz
5.0
03.01.2020
Oferują świetne wypełnienia do materaców. Mają duży wybór produktów, dlatego nie ma problemu ze znalezieniem potrzebnych wyrobów.
Ireneusz
Ireneusz
5.0
29.11.2019
Z tym producentem współpracuję od wielu lat, dlatego mogę go polecić w 100%. Zawsze mogę liczyć na terminową realizację zleceń, wysoką jakość i najlepsze ceny.