Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
07:30 - 14:30
Wt.
07:30 - 14:30
Śr.
07:30 - 14:30
Cz.
07:30 - 14:30
Pt.
07:30 - 14:30
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 8992552958
REGON: 020151456
Rok założenia:
2005

O firmie

Opieka nad seniorami, Dom opieki Słoneczniki, Oborniki Śląskie Dom opieki Słoneczniki położony jest w Obornikach Śląskich, w powiecie trzebnickim, w województwie dolnośląskim. Ośrodek należący do spółki Vitomed powstał w 2005 roku i doskonale nadaje się na miejsce leczenia i rehabilitacji. Położony jest w pięknej, pełnej zieleni okolicy, znanej ze swoich zdrowotnych właściwości już w XIX wieku. Kompleksy parkowe i leśne tworzą tu mikroklimat, który poprawia nie tylko stan zdrowia, ale również samopoczucie.

Oferta

Dom opieki Słoneczniki w Obornikach Śląśkich − co zapewnia?

Dom opieki Słoneczniki w Obornikach Ślaskich to miejsce wyjątkowe, zapewniające długoterminową opiekę pielęgniarską i pielęgnacyjną dla osób, które muszą przez całą dobę korzystać z pomocy pielęgniarek i opiekunek medycznych. Pacjenci przebywają w jedno, dwu i trzyosobowych pokojach z łazienkami i TV oraz znajdują się pod opieką internistów specjalizujących się w geriatrii. Oczywiście jeśli zachodzi taka potrzeba stan zdrowia pensjonariuszy ośrodka konsultowany jest z psychiatrą, chirurgiem, neurologiem i psychologiem. Wypoczynek w pokojach to tylko część dobowego rytmu, ponieważ pacjenci mają zapewnione zabiegi rehabilitacyjne pod okiem fizjoterapeutów. Przez cały dzień pensjonariuszom domu opieki serwowane są smaczne posiłki, a w pogodne dni mogą oni spędzać czas na tarasie lub podczas spacerów w malowniczym ogrodzie.

Z jakich oddziałów składa się ośrodek Słoneczniki?

Ośrodek Słoneczniki składa się z Oddziału Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego oraz Oddziału Rehabilitacji Geriatrycznej. W ramach swojej działalności prowadzi również Oddział Pielęgniarskiej Opieki Długoterminowej Domowej.

Pacjenci przebywających w ośrodku to również osoby cierpiące na problemy kardiologiczne. Przygotowano dla nich kardiologiczny oddział rehabilitacyjny całodobowej opieki. Podczas 3 tygodniowych turnusów osoby dochodzące do zdrowia mieszkają w pokojach jedno i dwuosobowych i korzystają z rehabilitacji. Oferta w tym zakresie to:
  • fizykoterapia,
  • kinezyterapia,
  • elektroterapia,
  • hydroterapia.
Trzecim, ale również bardzo ważnym profilem działalności domu Słoneczniki jest opieka pielęgniarska. W ramach kontraktu z NFZ pielęgniarki udzielają porad i świadczą usługi opiekuńcze na terenie powiatu trzebnickiego, powiatu wrocławskiego i Wrocławia.Więcej informacji dotyczących opieki nad osobami starszymi znajdą Państwo na stronie internetowej lub poznają dzwoniąc pod podany numer telefonu.

Artykuły

Rehabilitacja, czyli sposób na odzyskanie sprawności w podeszłym wieku!
Rehabilitacja, czyli sposób na odzyskanie sprawności w podeszłym wieku!
Osoby starsze często skarżą się na poważne dolegliwości ze strony układu ruchu. Jakie są największe zalety rehabilitacji i w gdzie można z niej skorzystać?
Dlaczego warto skorzystać z usług domu seniora?
Dlaczego warto skorzystać z usług domu seniora?
Dom seniora to miejsce, w której osoba w podeszłym wieku może otrzymać profesjonalną opiekę. Jakie są największe zalety tego typu miejsc i które wybrać?
Kiedy senior wymaga opieki?
Kiedy senior wymaga opieki?
Niektórzy tracą sprawność z dnia na dzień, u innych obniża się ona stopniowo, ledwie zauważalnie. W jaki sposób można określić, kiedy senior wymaga opieki?
Czy dom seniora to dobre rozwiązanie dla Twojego rodzica?
Czy dom seniora to dobre rozwiązanie dla Twojego rodzica?
Jak wiadomo, domy seniora mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Czy jego pracownicy będą w stanie zapewnić kompleksową opiekę Twojemu bliskiemu?
Jak wygląda pobyt dzienny w domu seniora?
Jak wygląda pobyt dzienny w domu seniora?
Dzienny pobyt w domu seniora to doskonałe rozwiązanie, kiedy nie chcemy rezygnować z pracy i oddawać bliskiego na pobyt stały. Dlaczego warto skorzystać?

Wideo

Kontakt

Kontakt Dom opieki Słoneczniki

Dom opieki Słoneczniki, Oborniki Śląskie

Opinie (0)

Opinie o firmie Dom opieki Słoneczniki