Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
08:00 - 19:00
Wt.
08:00 - 19:00
Śr.
08:00 - 19:00
Cz.
08:00 - 19:00
Pt.
08:00 - 19:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 6471023446
REGON: 273333282
Rok założenia:
1997

O firmie

Stomatolodzy, Dental Med Grzegorz Wojcierowski , Wodzisław Śląski Dental Med to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, mieszczący się w Wodzisławiu Śląskim. Klinka stomatologiczna należąca do Grzegorza Wojcierowskiego powstała w 1997 roku. Specjalizuje się w leczeniu dorosłych pacjentów oraz dzieci.


Oferta

Dental Med to klinika stomatologiczna zatrudniająca pięciu lekarzy dentystów. Stomatolodzy wykonują zabiegi po wcześniejszej diagnostyce, dbając też o znieczulenie pacjentów. Używają aparatury rentgenowskiej do wykonywania zdjęć poszczególnych zębów i całej szczęki oraz laserów do przyspieszania gojenia i oczyszczania poszczególnych partii jamy ustnej.

Jakich pacjentów leczy klinika Dental Med z Wodzisławia Śląskiego?
O zdrowie zębów trzeba dbać już od najmłodszych lat, dlatego w klinice Dental Med dzieci i dorośli są diagnozowani i leczeni. Oferta medyczna przygotowana dla pacjentów obejmuje profilaktykę stomatologiczną, taką jak przeglądy jamy ustnej oraz stomatologię zachowawczą.

Jakim zabiegom stomatologicznym poddawani są pacjenci Dental Med?
Pacjenci kliniki przede wszystkim zgłaszają się z problemami z próchnicą. W ramach leczenia usuwane są zmiany próchniczne, a w miejsca zajęte przez chorobę wstawiane są plomby: dla dzieci kolorowe. W poważniejszych przypadkach wdrażane jest leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu. Zdarzają się też sytuacje, gdy zęba nie da się uratować, dlatego stomatolodzy zajmują się chirurgią dentystyczną. W ramach niej wykonują:
  • usuwanie zębów
  • resekcje wierzchołka korzenia
  • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych
  • chirurgiczne usuwanie ósemek
  • chirurgiczne usuwanie zawiązków zębów
  • usuwanie przerostów błon śluzowych
  • odtwarzanie tkanek w jamie ustnej
W miejscach po utraconych zębach wstawiane są uzupełnienia protetyczne.

Jakim uzupełnienia protetyczne wstawiane są pacjentom kliniki Dental Med?
Pacjentom kliniki Dental-Med przede wszystkim wszczepiane są implanty zębowe. Ponadto wstawiane są wkłady koronowo-korzeniowe, mosty i protezy. Protezy dzielą się na całkowite, częściowe, na bazie implantów oraz szkieletowe. Wstawiane uzupełnienia protetyczne poprawiają estetykę uzębienia i hamują niekorzystne zmiany zgryzu.

W jaki sposób dentyści z Dental Med dbają o piękny uśmiech pacjentów?
Piękny uśmiech wymaga prostych zębów, dlatego w klinice pracują eksperci z zakresu ortodoncji, którzy dobierają odpowiednie aparaty ortodontyczne. Ponadto dentyści specjalizują się w stomatologii estetycznej, której przejawami jest mocowanie licówek poprawiających kształt zębów oraz wybielanie zębów. Rozjaśnianie uzębienia odbywa się metodą domową lub w gabinecie. Tak samo jak usuwanie kamienia nazębnego, który nie tylko nieestetycznie wygląda, ale również prowadzi do paradontozy, czyli choroby dziąseł. Schorzenie to jest leczone w klinice.

Dodatkowe informacje dotyczące kliniki stomatologicznej Dental Med, w tym cennik usług medycznych znajdą Państwo na stronie internetowej. Z kolei rejestracji wizyt można dokonać pod podanym numerem telefonu.

Kontakt

Kontakt Dental Med Grzegorz Wojcierowski

Dental Med Grzegorz Wojcierowski , Wodzisław Śląski

Słowa kluczowe

Opinie (4)

Opinie o firmie Dental Med Grzegorz Wojcierowski

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Cezary
Cezary
5.0
28.05.2020
Dziękuję za wyleczenie moich zębów. W końcu żyję bez bólu!
Ewa
Ewa
5.0
17.03.2020
Gabinet stomatologiczny dla całej rodziny. Chodzę tu z dziećmi i jesteśmy zadowoleni.
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
31.01.2019
Przychodnia na wysokim poziomie, nowoczesny sprzęt, mily personel.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
31.03.2014
polecam