Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
08:00 - 19:00
Wt.
08:00 - 19:00
Śr.
08:00 - 19:00
Cz.
08:00 - 19:00
Pt.
08:00 - 19:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 6471023446
REGON: 273333282
Rok założenia:
1993
Zobacz także naszą ofertę w branży:

O firmie

Stomatolodzy, Dental Med Grzegorz Wojcierowski, Wodzisław Śląski Dental Med to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, mieszczący się w Wodzisławiu Śląskim. Klinka stomatologiczna należąca do Grzegorza Wojcierowskiego powstała w 1997 roku. Specjalizuje się w leczeniu dorosłych pacjentów oraz dzieci.


Oferta

Dental Med to klinika stomatologiczna zatrudniająca pięciu lekarzy dentystów. Stomatolodzy wykonują zabiegi po wcześniejszej diagnostyce, dbając też o znieczulenie pacjentów. Używają aparatury rentgenowskiej do wykonywania zdjęć poszczególnych zębów i całej szczęki oraz laserów do przyspieszania gojenia i oczyszczania poszczególnych partii jamy ustnej.

Jakich pacjentów leczy klinika Dental Med z Wodzisławia Śląskiego?
O zdrowie zębów trzeba dbać już od najmłodszych lat, dlatego w klinice Dental Med dzieci i dorośli są diagnozowani i leczeni. Oferta medyczna przygotowana dla pacjentów obejmuje profilaktykę stomatologiczną, taką jak przeglądy jamy ustnej oraz stomatologię zachowawczą.

Jakim zabiegom stomatologicznym poddawani są pacjenci Dental Med?
Pacjenci kliniki przede wszystkim zgłaszają się z problemami z próchnicą. W ramach leczenia usuwane są zmiany próchniczne, a w miejsca zajęte przez chorobę wstawiane są plomby: dla dzieci kolorowe. W poważniejszych przypadkach wdrażane jest leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu. Zdarzają się też sytuacje, gdy zęba nie da się uratować, dlatego stomatolodzy zajmują się chirurgią dentystyczną. W ramach niej wykonują:
  • usuwanie zębów
  • resekcje wierzchołka korzenia
  • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych
  • chirurgiczne usuwanie ósemek
  • chirurgiczne usuwanie zawiązków zębów
  • usuwanie przerostów błon śluzowych
  • odtwarzanie tkanek w jamie ustnej
W miejscach po utraconych zębach wstawiane są uzupełnienia protetyczne.

Jakim uzupełnienia protetyczne wstawiane są pacjentom kliniki Dental Med?
Pacjentom kliniki Dental-Med przede wszystkim wszczepiane są implanty zębowe. Ponadto wstawiane są wkłady koronowo-korzeniowe, mosty i protezy. Protezy dzielą się na całkowite, częściowe, na bazie implantów oraz szkieletowe. Wstawiane uzupełnienia protetyczne poprawiają estetykę uzębienia i hamują niekorzystne zmiany zgryzu.

W jaki sposób dentyści z Dental Med dbają o piękny uśmiech pacjentów?
Piękny uśmiech wymaga prostych zębów, dlatego w klinice pracują eksperci z zakresu ortodoncji, którzy dobierają odpowiednie aparaty ortodontyczne. Ponadto dentyści specjalizują się w stomatologii estetycznej, której przejawami jest mocowanie licówek poprawiających kształt zębów oraz wybielanie zębów. Rozjaśnianie uzębienia odbywa się metodą domową lub w gabinecie. Tak samo jak usuwanie kamienia nazębnego, który nie tylko nieestetycznie wygląda, ale również prowadzi do paradontozy, czyli choroby dziąseł. Schorzenie to jest leczone w klinice.

Dodatkowe informacje dotyczące kliniki stomatologicznej Dental Med, w tym cennik usług medycznych znajdą Państwo na stronie internetowej. Z kolei rejestracji wizyt można dokonać pod podanym numerem telefonu.

Kontakt

Kontakt Dental Med Grzegorz Wojcierowski

Dental Med Grzegorz Wojcierowski, Wodzisław Śląski

Słowa kluczowe

Opinie (2)

Opinie o firmie Dental Med Grzegorz Wojcierowski

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
31.01.2019
Przychodnia na wysokim poziomie, nowoczesny sprzęt, mily personel.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
31.03.2014
polecam