przyjazna Psychoterapia, Centrum Progres Danuta Stempowska, Świdnica

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
10:00 - 18:00
Wt.
10:00 - 18:00
Śr.
10:00 - 18:00
Cz.
10:00 - 18:00
Pt.
10:00 - 18:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 8840027643
REGON: 005824556
Rok założenia:
2005
Branża:

O firmie

Niepubliczna poradnia specjalistyczna Progres znajduje się w Świdnicy, w województwie dolnośląskim. Powstała w 2002 roku, a jej działalność nakierowana jest na diagnozowanie i konsultowanie problemów psychologicznych u dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Założycielką poradni jest Danuta Stempowska. Właścicielka nieustannie pracuje nad wprowadzaniem do oferty placówki nowych terapii, by jak najlepiej pomagać pacjentom.

Oferta

Problemy okresu dorastania to poważne wyzwanie dla rodziców i pedagogów. Dzieci często borykają się ze schorzeniami, które można wyleczyć lub nad nimi zapanować, ale potrzebna jest do tego precyzyjna diagnostyka i profesjonalna terapia. Jedno i drugie zapewnia poradnia specjalistyczna Progres. Placówka zatrudnia wyłącznie doświadczonych specjalistów, którzy doskonale wiedzą jakie nieinwazyjne metody wprowadzić dla dobra dziecka.

Jedną z powszechnie stosowanych w ośrodku terapii jest metoda Tomatisa, która jest treningiem słuchowym. Specjalne słuchawki wspomagają funkcję słuchową oraz stymulują centralny system nerwowy wraz z obszarem odpowiadającym za myślenie. Dzięki temu u pacjentów poprawia się wymowa, koncentracja, pamięć i przyswajalność języków obcych.

Inna metoda używana w poradni Progres to EEG Biofeedback polegająca na blokowaniu niepożądanych fal mózgowych i wzmacnianiu pożądanych. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób pracujących nad samorozwojem, a także osób cierpiących na problemy i choroby natury psychologicznej, psychosomatycznej, psychiatrycznej i neurologicznej.

Oferta placówki obejmuje również takie czynności jak:
 • diagnostyka ADHD
 • diagnostyka CAPD
 • diagnostyka dysleksji
 • diagnostyka Aspergera
 • diagnostyka autyzmu
 • diagnostyka FAS
Do tego celu stosowana jest między innymi integracja sensoryczna. Specjaliści zajmują się ponadto wczesnym wspomaganiem rozwoju dzieci z różnym opóźnieniami rozwojowymi lub niepełnosprawnościami, a także prowadzeniem treningu RSA Biofeedback podczas którego pacjent uczy się synchronizować oddech z pracą serca.

Uzupełnieniem oferty jest fizjoterapia niemowląt i badanie EEG aktywności mózgu. Więcej informacji dotyczących poradni Progres znajdą Państwo na stronie internetowej lub uzyskają pod podanym numerem telefonu.

Artykuły

Centrum Progres: Terapia EEG Biofeedback - Czym jest i jakie są jej możliwości?
Centrum Progres: Terapia EEG Biofeedback - Czym jest i jakie są jej możliwości?
Terapia EEG Biofeedback to nowoczesna metoda, która pozwala na zwiększenie możliwości mózgu zarówno u osób zdrowych, jak i cierpiących na różne schorzenia.

Wideo

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Centrum Progres Danuta Stempowska

Centrum Progres Danuta Stempowska, Świdnica

Aktualności

 • gabinet psychoterapeutyczny

  18.07.2024

  Centrum Progres to miejsce, gdzie dzieci z różnorodnymi problemami rozwojowymi i psychicznymi mogą otrzymać kompleksową pomoc i wsparcie. Nasza poradnia specjalizuje się w diagnostyce i terapii dzieci z autyzmem, ADHD, zespołem Aspergera, dysleksją, problemami z mową i koncentracją, a także wieloma innymi trudnościami. Dzięki nowoczesnym metodom terapeutycznym, takim jak metoda Tomatisa, EEG Biofeedback, integracja sensoryczna i wczesne wspomaganie rozwoju, skutecznie wspieramy rozwój naszych małych pacjentów. Nasz zespół doświadczonych specjalistów z pasją i zaangażowaniem pracuje z dziećmi, dostosowując terapię do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, aby wspólnie zadbać o lepszą przyszłość Waszych dzieci.

  Więcej informacji

Opinie (1)

Opinie o firmie Centrum Progres Danuta Stempowska


WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Bartek i Daria
Bartek i Daria
5.0
23.11.2016
Moja córka miała problemy z przyswajaniem wiedzy. Była ciągle rozkojarzona i dostawała słabe oceny w szkole, pomimo wrodzonego sprytu i inteligencji. Wizyty w Centrum Progres pozwoliły jej rozwinąć skrzydła i wykorzystać swój potencjał. Dziękujemy za pomoc!